Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha választhatnál melyikbe...

Ha választhatnál melyikbe adnád a gyereked, magán bölcsödébe vagy állami bölcsödébe?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 19:30
A kérdező szavazást indított:
Magán
Állami
44 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Nem adnám bölcsibe. 😄
2021. jan. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Én sem adtam bölcsibe
2021. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Államiba adtam, ráadásul nem abba vették fel, amibe jelentkeztem, hanem egy messzebbi, általam totál ismeretlenbe. Teljesen pozitív volt, jó fej nénikkel, a kölök szerette. Nem érte volna meg fizetni egy másikért.
2021. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Én választhatok, és első körben államit keresek. Ha lehet jót olcsóbbért, miért ne azt választanám? Ugyanez bármelyik másik intézménnyel. Amennyiben az a tapasztalat, hogy ez mégse a mi utunk, úgy megyünk a magánba, de első körben mindenképpen állami bölcsit keresünk. Nem egy ismerősömet hívták fel random kedd reggel, hogy a magánovijuk (idősebbek a gyerekek náluk már) becsődölt, aznap legyenek szívesek nem vinni a gyereket, ez egy állami ovival azért nem nagyon szokott előfordulni.
2021. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Én magánba adtam. Imád járni és a beszoktatáskor sem volt semmi sírás. Reggel már mondja, hogy menjünk bölcsi. Abból a szempontból nagyon jó, hogy akkor hozod viszed,amikor akarod. Nem kell igazolni a hiányzást. Nem teszik ki,ha nem viszem egy ideig,mert be van fizetve. Ameddig fizetve van,addig mindig lesz helye. Senki sem viszi be betegen a gyerekét,mert muszáj. Emellett az is az előnye, hogy itt általában csak normális anyagi és családi körülmények között nevelkedett gyerekek vannak. Nincs egymás piszkálása, verekedés, agresszív gyerek, elhanyagoló szülők. A gondozónénik végtelenül aranyosak. Mielőtt bárki lepontozna azért elmondanám, hogy egyáltalán nem vagyunk gazdagok és össze kell húzni a nadrágszíjat,de nekem a gyerekem a legfontosabb és az,hogy jól érezze magát nélkülünk is.
2021. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Mindkét helyről vannak pozitív és negatív tapasztalatok. Barátnőmé magánba járt, és bár a gondozónőkkel semmi gond nem volt, de ott pont néhány doktorné, xy fejes felesége anyukák miatt voltak konfliktusok.
2021. jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Választhattam, magánba járt. Az államival sincsen bajom, de kb. már terhesen jelentkezni kell, hogy talán bekerüljön a gyerek.
2021. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

1-2.: nem sikerült a kérdésre válaszolnotok. Igazából nem is nektek szól.

Én maganba adtam. Először államival próbálkoztam, utána maganba vittem. Azzal sem voltam amúgy teljesen elégedett.

2021. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Magán. A nagyobb gyerek allamibq járt, szerettük mert tündérek voltak a gondozónők. Szerencsénk, hogy oda kerültünk. A kicsi magánba fog menni, nagyjából az 5ös által leírt szempontok miatt illetve azért mert 10 éve még nem, de most már meg tudjuk fizetni.
2021. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mennyibe kerül nálatok egy havi ellátás? Magán és állami is érdekel.

Köszönöm

2021. jan. 2. 20:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!