Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tanácsok,tapasztalatok pbölcső...

Tanácsok,tapasztalatok pbölcsőde beszoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam és szeptembertől szeretném bölcsibe vinni. Ha jól tudom áprilisban van a beiratkozás,úgy hogy ez már nem is olyan távoli. Igazából még el sem döntöttem,hogy beadjam-e,mert görcsbe rándul a gyomrom ha arra gondolok,hogy ott kell hagyjam. De még csak most múlt el 1 éves,addigra sok minden biztos változik. És a kérdésem is ehhez kapcsolódna. Hogy mik azok a dolgok amiket már most el kell kezdjek kialakítani,hogy neki könnyebb legyen a beszokás? Gondolok arra például,hogy kezdjem-e el otthagyni a mamánál pár órára,hogy megtanulja nem vagyok mindig ott,de érte megyek?(nem bíztam még az apján kívül senkire) Vagy szoktassam-e fixebb napirendre? Keltsem-e fel akkor is 7-kor ha még aludna például? Van napirendünk de nem ennyire fix. Az étkezésekben is néha csúszunk. Csak cicin alszik el,a másik ami aggaszt. Erről is akkor szépen lassan le kéne szoktassam,pedig olyan kényelmes,sose szenvedek az altatással. Még mindig igény szerint szopik,ez is egy kötődés. Szóval sok féle kérdés,rossz érzés ezzel kapcsolatban ami kavarog bennem. Lehet túl is gondolom és még korai ezen aggodalmaskodnom. Mi a véleményetek? Bízom a segítségetekben,tapasztalataitokban mert nincs kivel megbeszéljem. Férjem azt mondja: ohhhh hol van az még és kb lezárja a témát.

Válaszokat előre köszönöm!



2021. jan. 3. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
messziről kerüld el
2021. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt ennyire túlgondolni, túlbonyolítani. A gyereknek azzal nehezíted meg a legjobban a beszokást, ha te álltó egy ideggörcs vagy emiatt. Mindhárom gyerekem volt bölcsis, a nagy csak átmenetileg, a kicsik egy évig. Semmit nem csináltam másképp azért, mert következett a beszoktatás.
2021. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül sok minden történik addig, hidd el. :)

A fiam decemberi, tavasszal alig múlt 1 éves amikor nyílt napra kezdtünk járni és áprilisban jelentkeztünk. Ő például nem rágott 1 évesen. Mindent félrenyelt. Mindent. Azon izgultam, hogy vajon külön kell majd etetni? És ha félrenyel, mert nem figyelnek eléggé? És persze nyilván addigra megtanult rágni és nem volt ezzel gond. :)

Ha szoktatok játszótérre menni, másokhoz vendégségbe, találkozik más gyerekekkel és felnőttekkel, akkor nem lesz neki új hogy egy épületbe kell mennie egy csomó gyerekhez. Főleg ha amúgy a játék feledteti minden gondolatát. Minden játék új lesz ott. Akár csak egy játszóház.

Az más kérdés, hogy milyen habitusú a gyermeked. Ha ő rugalmas, te viszont félted, akkor lehet nyűgös lesz a beszoktatás, mert érezni, látni fogja rajtad az aggodalmat. Ha ő fél az ismeretlentől és nem tud nélküled lenni, akkor szintén nyűgös lehet, de általában idővel minden sírós beszoktatás elmúlik és megszokottá válik mind a gyereknek, mind a szülőnek a távollét.

Viszont ha semmi jelét nem mutatja, hogy zavarná a távolléted, akkor jó eséllyel a Bölcsi sem fogja “megtörni”. Mivel írtad, hogy még nem volt külön tőled, szerintem nyugodtan megpróbálhatjátok a “mamás napot” - pl egy délutánra amíg beülsz valahova kávézni és shoppingolsz vagy valami - és meglátod hogy viselkedik ilyenkor.

2021. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló félelmeim vannak, mint neked. Pedig az én kisfiam már elmúlt 2 éves és nyár elején szeretném beadni.

Bocs, hogy segíteni nem tudtam. Csak gondoltam leírom, hogy nem vagy egyedül.

2021. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermeknevelő vagyok. Fontos a napirend, nem kell katonásan csak legyen egy állandó. A cicről való leszokás elég előtte 2 hónappal, de csak a reggelit és az ebéd utanit megvonni, az esti maradhat. Mert gondolj bele ha cicista, a bölcsibe senki nem tud neki cicit adni és azt semmi nem pótolja, csak a gyerek fog szenvedni ha majd nem szokatod hozzá. A legfontosabb dolog ne görcsölj rá a témára mert annál nehezebb lesz nem csak neked a gyerekednek is, ha majd úgy hagyod ott hogy jaj mi lesz egész nap. Kérdés van írj válaszolok szívesen
2021. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerek egy éve ugyanebben a helyzetben voltam, mint te. Tavasszal, az utolsó pillanatban döntöttem el, hogy beadom a jelentkezést. Felvették, beiratkoztunk de mondtam, hogy nem sürgős számunkra a bölcsi kezdés, előre engedtük azokat, akik előbb mentek vissza dolgozni. Nyáron kezdtük csökkenteni a szopizást, ősszel már egyáltalán nem igényelte. Tegnap kezdtük a beszoktatást és úgy érzem, jó döntés volt. Attól, hogy felveszik, nektek sem muszáj szeptemberben elkezdeni a bölcsit.
2021. jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is kisgyermeknevelő vagyok. 5össel ellentétben én azt mondom, hogy a reggeli cici is maradhat, hiszen indulás előtt ha van még idő, tudod ciciztetni. ha meg nem lesz, akkor ugyis elmarad majd, és az esti fix lesz. a déliről mindenképp szoktasd le majd előtte, hiszen épp elég változás lesz neki a bölcsi, ne akkor vond meg a cicit is tőle.

ott hagyhatod a mamával majd, abból hátrány nem lesz, legalább ha bármi dolgod van, nem csak apa lesz a fix felügyelet :) és mama is unokázhat kicsit, ez szerintem a gyerek-mama kapcsolatnak is jót tesz.

semmiképp se görcsölj rá a témára, ne félj tőle, mert annál rosszabb lehet a gyereknek a beszoktatáskor. találkoztam már olyannal is, hogy anyuka nagyon feszült volt miatta, a gyerek meg tök jól elvolt, le se tojta mi van az anyjával. ez nagyon változó.

a férjednek olyan téren igaza van, hogy még messze van, sokminden változik, változhat addig, viszont neked is igazad van, hogy előre látó vagy, és szeretnéd a lehető legjobban alakítani a gyerkőc beszoktatását. ha bármi kérdésed van, írhatsz nyugodtan, akár privátban is. :)

2021. márc. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!