Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Felétek milyen a bölcsi?

Felétek milyen a bölcsi?

Figyelt kérdés

Akár magán, akár állami is érdekel.

Pl mennyit mennek ki, milyenek a gondozók, vannak e foglalkozások, partnerek e a szobatisztaságban, hogy állnak a gyerekekhez stb.

Annyi rémmesét hallok magán meg állami bölcsikről is.


2021. márc. 3. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap kimennek 2-3 órára, kivéve ha esik az eső. Vannak foglalkozások, gyurmázás, nyomdázás, rajzolás, de csak önkéntes, akit érdekel csinálja, akit nem az nem. Olyan szintű mint oviban nyilván nincs, de van farsang és hasonló programok. Hetente 1* van zenedélelőtt amikor gitározás éneklés van nekik. A gondozók és a dajkák abszolút szeretik a gyerekeket, jól bánnak velük, szeretettel, igyekeznek őket tisztán tartani mindig, odaülnek velük enni, megvigasztalják ha sír. A szobatisztaságban is partnerek, azt csinálják amit a szülő kér. Én megvagyok elégedve.


Egyházi bölcsi nem állami a miénk

2021. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam allami bolcsibe jar, szereti, en is meg vagyok elegedve.


8-kor reggeliznek egyutt (aki nem er be 8-ra nincs potlas). Altalaban teljes kiurlesu/rozs kenyer, sajtkremmal, tojassal... + mindig van zoldseg hozza.

10-kor tizoraiznak, ez vagy gyumolcs vagy gyumolcsle, sokszor udvaron fogyasztjak el, van kulon resz kisasztalokkal.

Fel 12 utan kezdenek keszulni ebedelni. Leves 1x van a heten, ilyenkor a masodik tejbegriz vagy valami edes etel, tobbi nap, fozelek,rizs husival,zoldseggel.

Fél 4-kor uzsi hasonlo a reggelihez.

Fél 1-től fél 3ig alszanak.

En kimondottan orulok, hogy ilyen jo kajakat kapnak es nem szemeteket, nagyobbik lanyom iskolai menzat meg sem eszi annyira ...


Delelott es delutan is kimennek az udvarra, ha az ido engedi.

Vannak foglalkozasok, sokat enekelnek, mondokaznak, kirakoznak, gyurmaznak, zenet is szoktak hallgatni. “Kotelezo” programok nincsenek, mint oviban.

11en vannak egy csoportban.


Szobatisztasagra tanitjak oket, de egyaltalan nem eroltetik. A gyerekek tanulnak egymastol, mindent.

Kisfiam 22 honaposan ment bolcsibe, nappalra es delutani alvashoz nincs pelenka, ejszakara meg igen..szeptemberben mar oviba megy, juniusban lesz 3 eves.

2021. márc. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kisgyermeknevelő tanuló vagyok. Eddig voltam egy mini bölcsiben és egy "rendes" bölcsődében. Mind a két helyen a nevelők nagyon aranyosak, megértőek voltak a szülőkkel, tanulókkal, gyerekekkel. Szerencsére mindegyik nevelő tartotta magát ahhoz, ami miatt a szakmát választotta.

Az alkotótevékenységeknél a nevelők tétnyleg nagyon kreatívak, ha valamelyik gyermek nem szeretné csinálni nem erőltetik rá. A fürdőszobai gondozásnál is igényesen végzik a munkát, türelmesen

Mind a két bölcsődében vezették a családifüzetet, ami szerintem nagyon hasznos a szülőnek.

A nevelők is nagyon nyitottak, a szülőket tényleg partnerként kezelték.


Sokan félnek a bölcsitől, de nem lesz gond. A nevelő is azt szeretné mint te, hogy a gyermeknek a legjobb legyen, ha ebben partner vagy, akkor nincs gond. A gyermeknek is jót tesz a szocializáció, a társait látva könnyebben sajátit el dolgokat, az óvodát is könnyebb lesz, majd elkezdeni neki. 😊

2021. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!