Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felétek vannak olyanok, akik...

Felétek vannak olyanok, akik nem rendelkeznek diplomával, mégis óvodapedagógusként (vagy elemi iskolában tanítóként) dolgoznak? Vagyis így vették fel őket? Nem tragédia számomra, ha ért hozzá és van türelme, csak érdekel. Felénk én kettőről is tudok.

Figyelt kérdés

Nem óvodapedagógus "óvodapedagógus", vagy nem tanító/nevelő napközis "nevelő".


Ha ismerek ilyen személyeket, nekik mi valójában a végzettségük/foglalkozásúak? De ez utóbbi annyira nem is fontos.



2021. jan. 17. 21:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Bocs de ilyen kizárt.
2021. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogy hol élsz, de Magyarországon ilyen már vagy 30 éve nincs.(Illetve az óvodapedagógus diploma kb.20éve lett kötelező, addig elég volt az óvodapedagógus szakközép.)
2021. jan. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén szólva a gyerekeim egyik óvónőjétől sem kértem soha, hogy mutassák meg a diplomájukat.

Konkrétan nem érdekel! Nem az én dolgom ezzel foglalkozni, hanem a főnökének, munkáltatójának.

2021. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
Hol élsz te, és melyik században, hogy eleminek hívod az általános iskolát?
2021. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Létezik olyan, hogy pedagógiai asszisztens, nálunk az oviban a beilleszkedésben segít, így mindig az aktuális kiscsoportban dolgozik. Egyik ismerősöm meg iskolában szintén pedagógiai asszisztens, ő olyasmiket csinál, mint az ebédeltetés, vigyáz a gyerekekre az udvaron, ha hiányzik egy tanár, akkor bemegy az órára vigyázni a gyerekekre stb. OKJ-s végzettség, amennyire tudom.
2021. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
#5 biztos van olyan amit írsz, de a kérdés az hogy kérdező azt állítja hogy ő ismer olyanokat akik óvónőként és tanítóként dolgoznak képesítés nélkül, ami nyilvánvalóan nem igaz.
2021. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
99%
5-ös vagyok. Számunkra az oviban kb. fél év is eltelt, mire megtudtam, hogy XY néni igazából nem is óvónő, annyira ugyanazokat csinálta. De egy napközis "tanító néniről" se biztos, hogy egyértelmű, hogy nincs is főiskolai végzettsége. Más lehetőséget kizárt, mivel állami pozíció, szigorúan végzettséghez kötött.
2021. jan. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Egész biztosan van ilyen, én kettőt is ismerek. Óriási hiány van belőlük, ha megnézitek a közigazgatási álláskeresőben, a mai napon közel 300 óvodapedagógust keresnek országszerte. Valahogy muszáj a csoportokat vinni, ezért például vidéken igenis előfordulhat, hogy a jogszabály ellenére nincs végzettsége a pedagógusnak, vagy legalábbis nem pont olyan, amire szükség lenne.
2021. jan. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Kizárt utolsó.
2021. jan. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógiai asszisztensként vannak alkalmazva. Oviban kb az óvónő munkáját végzik, iskolában pedig kb a napközis felügyelő tanár szerepet tölthetik be. Nem pedagógusok és nem is nevezi őket így senki, nem is annak vannak alkalmazva. Voltam én is iskolában pedagógiai asszisztens: volt amikor alsósoknak tartottam technika órát és volt hogy felsősöknél én voltam a "felügyelő tanar" gyakorlo dolgozatnal mert nem volt helyettesítő tanár.
2021. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!