Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Az ősanyák miért szólják meg...

Az ősanyák miért szólják meg azt aki bölcsibe rakja a gyerekét?

Figyelt kérdés

Rengeteg “kis” megjegyzést kapok, amiért bölcsibe adom a gyerekem.

Ha én nem szólok be hogy figyi, miért a férjeden élősködsz? Miért nincs karriered? Miért a gyerek lett az egyetlen érték az életedbe? Mit gondolsz mi marad az után hogy ő felnő?

Akkor én miért kapom meg hogy rossz anya vagyok?

Mindennél jobban szeretem a fiam, de miért ekkora a társadalmi nyomás hogy ő legyen az egyetlen érték számomra? Nem ő az, a munkám is az! És nem értem hogy ettől miért lesz valaki szar anya, az apa se szar, pedig ő 1-2 evet sem volt otthon!

A másik a test kérdés, hogy aki napi 1-2 órát edz és pár hónappal szülés után már olyan mint régen az nem is jó szülő.. (otthon edzettem hajnalba, nem kondiba járogattam)

Elég zavaró hogy a helyett hogy valaki azt mondaná hogy “le a kalappal hogy 8 órát dolgozol, haza mész, takarítasz-főzöl, hajnalba meg edzel amíg alszik a gyerek” azt kapom hogy ez szar nevelés.

Mert mackóba otthon baszni a rezet egész nap annyira nehéz…aki dolgozik az elmenekül…Hát a házi munka ugyanúgy megvár, nem menekül!

Ti is találkoztatok már ilyen idegesítő, zsíros hajú, elhízott mindent megmondó, jobban tudó, őskorban leragadt anyukákkal?



2021. júl. 22. 09:59
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Nem a gyerekem az egyetlen értékem, de jóval értékesebb számomra, mint bármi más. A gyerekeim érdekében felfüggesztettem a karrieremet, hogy a lehető legszebb gyerekkort biztosítsam nekik. Nem élősködtem a páromon. Ő a cégünknél dolgozott,én meg otthon a gyerekekkel.
2021. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
95%
Ne várj mások elismerésére. A legjobb tanács amit az életemben kaptam az az, hogy ne fogadjak el kritikát olyantól, akihez nem mennék tanácsért. Azaz, engedd el ezeket és éld az életed anélkül, hogy azon gondolkoznál más mit és mit nem gondol :)
2021. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy te is része vagy a problémának.

Ezekhez senkinek nincs semmi köze, nem ettől lesz valaki jó szülő és nem mindenkinek ugyanaz a jó megoldás.

De te pontosan ugyan ezt csinálod. Ebben a kérdésben megszóltad azt, aki nem megy vissza dolgozni, azt aki nem edz.. zsíros hajú őskorban leragadt anyuka.

Ez ugyanolyan általánosítás, mint azt mondani, hogy ha visszamész dolgozni akkor leszarod a gyereked.

Szerintem minden család arra rendezkedik be, ami nekik működik. Van ahol muszáj visszamenni dolgozni, van ahol nem muszáj, de mégis visszamennek. Aki nem megy vissza, az nem feltétlen a férjén élősködik. Ezt annak a két embernek kell eldönteni, aki a gyereket vállalta, igény és lehetőség szerint.

2021. júl. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
40%

Nekem sem a gyerek lesz a legfontosabb (ha lesz) és mással is fogok foglalkozni. Ez van. Sokan nem így gondolják, de nekem nem menne máshogy. "akkor minek neked gyerek?".. Párom miatt és végülis magam miatt is, biztos jó ha van.

23/l

2021. júl. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy az otthon mackóban ülő, zsíros hajú, elhízott anyuka is nagyon jó anya.

Szerintem érdemes megtanulni figyelmen kívül hagyni azokat, akik nem hozzáadnak az önértékelésedhez, hanem rombolják azt. Úgy alakítsd az életedet, ahogy neked és a körülötted élőknek megfelelő, a lehúzó megjegyzésekkel egy cseppet se törődj, ugyanakkor te se tégy indokolatlanul ilyen megjegyzéseket másokra.

2021. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
73%

"Ti is találkoztatok már ilyen idegesítő, zsíros hajú, elhízott mindent megmondó, jobban tudó, őskorban leragadt anyukákkal?"


Biztos találkoztam, ahogy az ellenkezőjével is, de hála Istennek soha nem érdekeltek mások. Erre, ha kell megesküszöm! Így aztán én sem osztogattam kéretlen tanácsolat, nem fogadtam és nem gyakoroltam kritikát.

Főleg mert mindig volt dolgom és nem volt olyan munkahelyem, hogy 10 órakor Gyakorizhattam volna.

2021. júl. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
86%

Ja és olyan mindig lesz, aki valamibe beleköt. Ha szülés után pár hónappal olyan az alakod, mint régen, akkor az a baj, ha egy évvel később sem nyered vissza a régi alakodat, akkor meg az, mert milyen igénytelen vagy, nem is törődsz magaddal. Ha bölcsibe adod a gyereket, az a baj, ha nem, akkor az, mert csak a gyerekből áll az életed.

Nem kell törődni a piszkálódásokkal, úgy csináld, ahogy nektek jó.

2021. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
50%
Ha kondiba járogattál volna se lett volna hozzá közük (amúgy meg könnyebb a másikat cseszegetni mert jól néz ki, mint maguknak is tornázni...) Az ősanyák meg azért csesztetnek hogy te bölcsibe adod a gyereket, mert be vannak tojva, hogy megkapják a férjüktől: xy is tud ám dolgozni gyerek mellett, te is visszamehetnél végre...
2021. júl. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, azt írod nem szólsz be, holott de, beszólsz és nagyon lesújtó véleménnyel vagy azokról az édesanyákról, akik a gyerekeik érdekében beáldozták a karrierüket. Ha te így állsz hozzájuk, miért várod azt, hogy ők különbül álljanak hozzád?

Mondom ezt úgy, hogy apa vagyok és az én feleségem is dolgozik heti 30 órát a saját szépségszalonjában, mellette megcsinálja a házimunkát, főtt ételt és a gyermekkel is foglalkozik.

2021. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanazért amiért te megszólod azt, aki nem adja bölcsibe. Mert korlátoltak, veled az élen. Vannak sajnos ilyen emberek akik nem fogják fel hogy mindenkinek más az ideális életvezetés, nem csak az a járható út amit ők választottak. Egyszerű intelligenciahiány.
2021. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!