Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt aki azért adta bölcsibe...

Volt aki azért adta bölcsibe a gyerekét, mert nem bírt vele?

Figyelt kérdés

Mondhatjátok, hogy szar anya vagyok, de úgy érzem, ezt már nem bírom tovább. Szeretem, örülök, hogy van, de nagyon sok, amit csinál. Nincs semmi segítségem, nagyszülők messze, apa dolgozik. Tőle mindig megkapom, ha kiakadok, hogy hogy beszélhetek így, menjek el, hagyjam itt a gyereket, gyönyörű anya vagyok stb.

Mióta megszületett csak sír. Jelenleg 15 hónapos.

Sír, üvölt ha nem ér el valamit, ha rá van szólva, ha valami nincs megengedve, ha valamit nem kap meg.

Nem lehet vele sehova, de tényleg sehova menni. Sír az autóban, sír, ha megáll a babakocsi, a bevásárló kocsi, azonnal feszeng, hogy ki akar szállni.

Ha gyalogolunk nem lehet fogni a kezét, mert kitépi magát, ha valamit a fejébe vesz, hogy ő oda megy, akkor arra kell menni, mert különben sír, üvölt, hiába húzom el onnan, terelem a másik irányba, megmakacsolja magát és nem jön, "húzatja" magát.

Mostanában elkezdte azt is, hogy ha az apja elmegy itthonról, torka szakaszából üvölt az ajtó előtt, mintha nyúznák. Nem lehet kizökkenteni, ha sikerül is, vissza-vissza megy és üvölt.

Nem tudok tőle főzni, takarítani, mert mindig az kell, ami nálam van, mindent pakolna le a pultról, nyúlna bele mindenbe. Kihívás mellette egy levest vagy pörköltet felrakni.

Enni-inni sem lehet tőle, egy szendvicset nem lehet megcsinálni, mert akkor is rögtön piszkál, vesz el mindent. Adok neki belőle, de az nem jó, csak az mindig, ami a kezemben van plusz állandóan dobálna bele mindent a kajába, ami éppen a keze ügyében van.

Ha meglát egy poharat vagy üveget, addig üvölt, amíg nem ihat belőle.

Amit leraksz, azonnal ott van érte, és veszi le. Ha valamit visszarakok a helyére, azonnal ledobja a földre. Se kedvem, se energiám este pakolni, mikor már alszik, mellesleg síri csendnek kell lennie, mert minden kis zajra felkel.

WC-re nem tudok nyugodtan elmenni tőle, mert jön, nyúlkál bele, tépi a papírt, piszkálja a wc kefét meg ilyenek

Arra gondoltam, hogy beadnám bölcsibe, hogy most szenvedjen vele más. Az volt a terv, hogy nem megy bölcsibe, hanem 3 éves koráig itthon leszek vele, de ez...sok. Elfáradtam.



2021. jún. 10. 08:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%

Vidd el szakemberhez, ez nem normális állapot így, te is beleőrülsz, meg neki se jó. Megpróbálhatod kezdetnek a bölcsit, van rá esély hogy ott másképp fog viselkedni, de én mielőbb keresnék egy szakembert, nemtom gyerekpszichológus vagy ilyesvalaki, aztán majd elirányít máshoz ha kell. Védőnőt kérdezd meg hova vihetnéd.

Ja, az apja meg tegye össze a két kezét hogy még ott vagy és nem rá marad az üvöltő kisgyerek, nemhogy még téged szidjon...

2021. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
38%
Ha ennyire nem bírod, add be bölcsibe, és menj vissza dolgozni. Viszont lesz még bő 16 nehéz évetek, mit fogsz tenni, ha kamaszként is nehéz lesz vele? Beadod állami gondozásba?
2021. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
85%

Nem fogja megoldani a problémád. A kapcsolatot meg pláne nem.

Inkább nevelési tanácsadó kellene neked, neurológus pedig neki. Idegrendszeri problémára utalhatnak a leírtak.

2021. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Ha jönnek hozzánk vendégek, vagy mi megyünk rokonokhoz, akkor egy hangja nincs. El se hiszik, hogy milyen.
2021. jún. 10. 08:59
 5/52 A kérdező kommentje:
Más gyerekekkel is elvan a játszótéren.
2021. jún. 10. 08:59
 6/52 anonim ***** válasza:
73%

Nos, valószínű unalmas vagy neki és csak az szórakoztatja, ha látja rajtad, hogy ideges leszel.

Beadhatod bölcsibe, de a ti kapcsolatotokon ez nem fog javítani. Meg kell tanulnod kezelni a felmerülő helyzeteket anélkül, hogy az eddigiek szerint reagálnál rá.

2021. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Mióta megszületett unalmas vagyok neki? Mert azóta sír...
2021. jún. 10. 09:06
 8/52 anonim ***** válasza:
24%
Te vagy vele egész nap. Igen, unalmas vagy neki.
2021. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Ha az apja itthon van, ugyanúgy üvölt, sír.
2021. jún. 10. 09:10
 10/52 anonim ***** válasza:
92%
T3hat van egy 15 hónapos, aki 15 hónapja csak akkor nem sir, ha alszik és neked enm jutott eszedbe erről -beszélni a gyerekorvossal?
2021. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!