Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mennyi az esély, hogy fölveszi...

Mennyi az esély, hogy fölveszik bölcsibe, ha a munkaheky van a kerületben?

Figyelt kérdés
Bp XI. ker. Ott van a munkahelyem. Egyébként Bp mellett lakunk, de ott csak 2 bölcsi van és messze. Esély semmi bejutni. A XI. Kerben sokkal több a bölcsi, a m.helyemtől gyalog 5 percre 2 is van. Van-e esély erre hivatkozva felvételt nyerni szerintetek? Még nem adtam be a jelentkezést, fél év múlva (2 évesen) szeretném legelőbb bölcsibe adni. Tudom, már előbb beadhattam volna. De most így, ha beadom, és nem a lakhely, hanem a munkahely van a környéken, felvehetik vajon? Illetve ha nem, akkor oviba pont 3 évesen (tavasszal) a körzetibe fel kell vegyék, ha meglévő mhelyre megyek vissza?
2021. szept. 19. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy Budapesten sok a bölcsi, nem jelenti azt, hogy nagyobb az esély. A gyermek is sok. Mi a 2. kerületben élünk, első körben el lettünk utasítva, pedig kerületi bölcsibe adtuk be a jelentkezést, ráadásul 50 méterre az otthonunktól. Fellebeznünk kellett, és így kapott helyet egy a kerület távolabbi pontján lévő bölcsiben.

Tavasszal van jelentkezés április-május körül a következő évre. Ha te tavasszal akarod beadni, már az idén tavasszal jelentkeznetek kellett volna. Ez még ront az esélyeken.


Nem kötelesek felvenni, mikor betölti a 3-at, mert ő csak a születésnapja utáni szeptember 1.-től lesz óvodaköteles. Ha van hely, felvehetik. De minden joguk megvan az elutasításhoz is.

2021. szept. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na meglatjuk. De evkozben is van jelentkezes. Oviba meg eleve oda jar a testvere, emiatt gondolom, h a tesot felveszik 3 evesen.
2021. szept. 19. 10:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Januártól fel is vették.
2021. nov. 18. 14:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!