Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ellenőrzik a bölcsik a munkált...

Ellenőrzik a bölcsik a munkáltatói igazolást?

Figyelt kérdés
Ugye új szabály szerint, ha anya nem dolgozik, de bölcsibe adja a gyereket, nem jár a gyed. Megyek dolgozni márciustól, de szeretném 1 hónappal előtte elkezdeni a beszoktatást, hogy mire beállok, már túl legyünk ezen. Az új munkáltatóm adna egy visszadátumozott munkáltatóit, de félek, bajba kerülök, ha ellenőrzik. Lesz ott egy hónap ugye, ami lóg a levegőben. Van ezzel valakinek friss tapasztalata?

2022. jan. 5. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ott fut össze


Hanem a bölcsi ellátàs és a gyed…


Az ellàtás az központi, a magànban is vesznek fel támogatást gyerekenként


Szóval azt a hónapot le kellene mondani.

2022. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradt szabid? Az jó lenne beszoktatni.
2022. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szabid kellett maradjon.
2022. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2,#3 Írja a Kérdező, hogy "új munkáltató", tehát nyilván új munkahelyen kezd és ott nem indíthat rögtön szabadsággal.

Én is így voltam, hogy a régi munkahelyem megszűnt és új munkahelyre mentem. Nálunk a bölcsiben 2 hét beszoktatás van. Direkt úgy kértem a munkakezdésem időpontját, hogy a betervezett 2hét beszoktatás után. Tehát a kislányom szept. 1-jén kezdte a beszokást és én szept. 15-én mentem először dologzni.

Ezt én is kérdeztem a bölcsiben, hogy ellenőrzik-e, hogy valóban dolgoznak a szülök, de nem, nincs erre joguk stb. csak a papír kell nekik.

Nálam senki nem mondta, hogy arra a 2 hétre mondjam le a gyedet.

2022. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ahogy utolsó írja, új helyre megyek, ezért nincs szabim és azt sem tudják elfogadni, hogy beállok és rögtön elmászkálok a beszoktatás miatt, ezért ajánlották fel a visszadátumozott munkáltatóit, ennyit tudtak segíteni.

Úgy lesz, hogy bölcsi kezdés jan 17., munkába állás feb 7.

Viszont tegnap íratkoztunk be, nem tudom honnan számolják, lehet, már bölcsisnek számít mától.

Hát remélem, nem lesz gond, nem tudja más beszoktatni, sajnos.

2022. jan. 6. 08:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Onnan bölcsis, ahonnan étkezést kap, “le van jelentve”


Viszont nincs 2 éves?



Szerintem 1 hónap amúgy sehol nem fog feltűnni, ha igen, akkor a gyedet vissza kell arra az időre fizetned..de utána gyed extraként jár tovább, ha dolgozol.

Vagy ha a gyerek apjának van munkahelye, és együtt vagytok, akkor vegye àt ő a gyedet

2022. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Januárra már be van fizetve az étkeztetés, de jan 17.ig lemondtam a napokat, mert akkor kezd.

15 hónapos, egyedül nevelem, nem tudja senki átvenni a gyedet, sajnos.

2022. jan. 6. 14:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!