Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsőde elhelyezkedés?...

Bölcsőde elhelyezkedés? Milyen végzettség szükséges?

Figyelt kérdés
Sokat agyaltam és arra jutottam, hogy szívesen elhelyezkednék bölcsődében. Érettségivel rendelkezem és egy OKJ vizsgával (az teljesen más szakmában). Milyen tanfolyamot szükséges elvégeznem, hogy el tudjak helyezkedni bölcsődében? Egyáltalán elegendő egy tanfolyam? Vidéken (vidéki főváros) összességében milyen esélyekkel tudnék elhelyezkedni? Jelenleg itthon vagyok a kisbabámmal, ideális lenne, ha addig el tudnám végezni a tanfolyamot, így maximum szombati képzés férne bele nekem, amikor apa tudna rá vigyázni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 3. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Van okj-s képzés, de nem tudom, hogy végül tényleg megszűnik-e idén, ahogy tavaly beharangozták.


Vagy ott a főiskola.


Illetve ha családi bölcsibe mennél, oda elég a bölcsődei szolgáltatást nyújtó személy képzés.


De ha okj-n csinálod, akkor oda kell 3 hónap gyakorlat, ami hétfőtől péntekig, reggeltől délutánig tart.

Legalábbis tavaly előtt nekünk kellett. Én meg pont bele estem a covid karanténokba, amikor nem engedtek be senkit sehova, így én effektíve gyakorlat nélkül vizsgáztam le.

De már előtte is dolgoztam bölcsiben a bsznysz képzésen kapott papírral.

Csak az okj nem fogadta el a családi bölcsit.

2022. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Főiskola jelenleg lehetlen, hogy összejöjjön, nincsen nyelvvizsgán, emelt érettségim, mindent újra kellene kezdenem. Nekem most sajnos a gyorsaság lenne a döntő, hogy mire újra munkába kell áljak, már rendelnezzek a képesítéssel. Emellett amit írtál 3 hónap szakmai gyakorlat, ez mindenhol így van? Ez sem tudom, hogy férhet bele egy kisbabát gondozó anyuka életébe :( Persze megértem a gyakorlat fontosságát, de kiváncsi vagyok, hogy aki hasonló cipőben van, mint én ezt hogyan oldotta meg? Munka mellett sem tudom elképzelni, mert addig nem dolgozok és nem keresek egy forintot sem.
2022. febr. 4. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mindenhol így van-e, nálunk így volt. Emiatt rengetegen hagyták ott a tanfolyamot, de volt aki a munkáját hagyta ott.

De szakmai gyakorlat mindenhol kötelező. Van egy több oldalas jelenléti ív, amit mindig alá kell íratni a gyakorlati hely vezetőjével.


Volt egy anyuka aki a 4 hónapos babája mellől nyomta végig a tanfolyamot, de ott mindenki segített neki a családból aki élt és mozgott.

Illetve a bölcsi vezetője is jófej volt, hetente 4 napon csak 4 órában kellett dolgoznia, 1 napon meg 6 órában.


De sok várandós anyuka is volt.


Te viszont nézzél körül a bölcsődei szolgáltatást nyújtó személy tanfolyamok között. Az rövidebb ideig tart és a gyakorlati idő is 1 hét.

A macske pont fog indítani. De azzal csak és kizárólag családi bölcsibe mehetsz.

[link]

2022. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Emellett amit írtál 3 hónap szakmai gyakorlat, ez mindenhol így van? Ez sem tudom, hogy férhet bele egy kisbabát gondozó anyuka életébe

:("


Erre találták ki a főiskolai levelező tagozatot. Hacsak nem változott a gyakorlati óraszámok követelménye lényegesen az utóbbi években. Óvodapedagógus szakon levelezőn kb egy-másfél hónap volt régen, 5 napokra bontva, több hónap eltéréssel. Kb minden félévben 5 nap, a fél éves vizsgák letételét követően. Feltételezem, hogy nem egy-az-egyben volt ez jellemző mindenhol, azt meg nem tudom, változtattak-e ezen az utóbbi években, tehát esély van rá, h így maradt nagyjából, de azért nézz utána inkább, hivatalosan.

2022. febr. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, tehát az ovped szakról ezt tudom elmondani -bölcsi kapcsán nem tudom, de ezek szerint lehetséges-, és ez alapján nem tudom kizárni, hogy kisgyermeknevelő főiskolai szak (ami bölcsődei nevelő munkához ad képesítést) levelezőjén se több másfél hónapnál összesen a gyakorlat, de tényleg nézz utána hivatalosan. Bölcsődei weboldalak, bölcsődei vezetőség telefonszáma stb.
2022. febr. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!