Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a tapasztalat? (munkáltatói)

Mi a tapasztalat? (munkáltatói)

Figyelt kérdés
A bölcsődei jelentkezeshez csatolandó munkáltatói igazolást ellenőrzi/ ellenőrizheti valaki, bárki?
2022. febr. 10. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ellenőrizni épp ellenőrizhetik, de ha rendben van a papír, ott a hivatalos pecsét és miegyéb, nem nagyon szokták szerintem felhívni a munkahelyet, hogy ténylegesen ott dolgozik-e a Szabó Gizi.

Mindettől függetlenül a legjobbakat feltételezve bízom benne, hogy nem kamu munkátatóival foglalnád a pofátlanul kevés bölcsődei helyek egyikét olyan anya elől, aki ténylegesen dolgozna és arra rá is szorul.

Amúgy én nem is értem komolyan, hogy a mai helyzetben, mikor várólista van gyakorlatilag mindenhol 1-2 vidéki helytől eltekintve, miért nem veszik ezt komolyan és ellenőrzik rendesen, hogy olyan gyerekek járjanak, ahol a szülők tényleg jogosultak a férőhelyre. Ahol csak lébecolnak a bölcsiben ott oké, de a mi körzetesünkbe még úgyis nehéz bekerülni, ha a terhesség elején jelentkezik az ember...

szúrópróba-szerűen ellenőrizhetik így is, de nem bevett gyakorlat.

Nővérem fia anno egy II. kerületi bölcsibe járt, ahol sokszoros túljelentkezés van/volt mindig is, ott minden egyes új gyerek szüleit ellenőrizték közvetlenül a beszoktatás megkezdése előtti héten.

2022. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem, nekem még nem aktuális.

De egy kedves ismerősömnek megszűnt a munkahelye, nem tud oda visszamenni. Szeretne dolgozni, de azt nyilván akkor tud, ha a gyermeke bölcsiben van. Április a jelentkezés ideje. Ördögi kör. Ilyenkor mit tud tenni az ember? A kerdés elméleti egyébként.

2022. febr. 10. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Ellenőrizhetik épp, de nem szokták. Okirat hamisítás amúgy, ha rajonnek, hogy hamis.



1!


A bolcsodenek nem feltétele az, hogy a szülő dolgozzon. Nincs olyan, hogy valaki jogosult a férőhelyes. Olyan van, hogy előnyt élvez. De munkanélküli, gyesen lévő Juli és kozmunkas Jani kisfia épp ugyanúgy előnyt élvez szociális okból, mint felsovezeto Zsuzsi és mérnök Peti kislánya.

2022. febr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező az "ismerősöd" vetesse fel a gyerekét szociális alapon, a gyerekorvos ír papírt,hogy a testi-lelki, szociális fejlődése érdekében javasolt a bölcsi,utana kereshet munkat. Ez legalabb nem bűncselekmény...
2022. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mi nem tudjuk ellenőrizni, bár tudjuk, hogy ki nem dolgozik valójában. Ha kiadják az igazolást, nem tudjuk támadni, hogy márpedig ismerem, tudom, hogy nem dolgozik. Nálunk pl apuci e.v., anyunak nincs kedve a gyerekkel lenni, így apu leigazolta, hogy nála dolgozik anyu. Kis falu, tudjuk, hogy nem dolgozik anyu, de nem tudunk vele mit csinálni.
2022. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És semmilyen más szerv nem ellenőrzi?
2022. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
5ös milyen nyomorék már az ilyen "anya" minek ellett akkor ha lusta a gyerekkel lenni?
2022. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!