Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek mennyire provokatív...

Ezek mennyire provokatív kérdések egy interjún a munkáltató felé?

Figyelt kérdés

Lassan el fogok kezdeni újra interjúzni cégekhez fejlesztőmérnöki állásba, viszont az előző multis tapasztalatom alapján feltenném a következő kérdéseket:


Mikor rúgtak ki utoljára valakit, mert nem végezte el a munkáját, vagy rosszul?


Ha nincs projekt, akkor mit tesz a cég a munkavállalókkal? (másik projekt, elbocsátás, átképzés)


Milyen terveik vannak a cégnek a következő 3-5 évre projektek, feladatok terén? (pl ha itt nem tud mondani egy új projektet, célt red flag)


A követekző 1-2 évben hány embert szeretnének felvenni a csapatba és milyen kiválasztási szempontok alapján?


Mi alapján kerülnek a céghez, csapathoz a projektek? Mi a kiválasztás módja? (nyilván ha a cégnek saját terméke van akkor nem releváns a kérdés)


Hány időben befejezett projektjük van? Hány befejezett projekt van a csapat mögött? Hány elkaszált projekt van a csapat mögött? Hány folyamatban lévő projekt van a csapatnál? Azok miért vannak folyamatban?


Mi jelenleg a cégben a seniorok aránya? Kérnék egy korfát, vagy tapasztalati éveket a következő felbontással: 20+ év tapasztalat, 10+ év tapasztalat, 5+ év tapasztalat, 3+ év tapasztalat, felsoroltaknál kevesebb

A tapasztalt kollégák milyen szerepkörben vannak? Management / tech lead?



2021. okt. 27. 14:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik kérdés pl. ok, de ilyen stílusban nem jutnál el odáig :D


A legtöbb kérdésed érdekes és jogos, de próbáld kicsit kevésbé konfrontáló módon megfogalmazni őket.

2021. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Az első kérdéshez semmi közöd. A többi rendben, de túl sok konkrétumra ne számíts.
2021. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
A 3. Kérdésen kívül egyik sem reális, de odáig biztosan nem jutsz el, mert a 2. Után megkoszonik, hogy jöttél...
2021. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Most aki azt gondolja, hogy azzal kibabrálnak velem, hogy ezek miatt nem vesznek fel az azért téved :D

Nem kell eljönnöm mindenképp a mostani helyről, csak úgy gondolom szükséges lenne egy jobb légkör, amihez az itt feltett kérdések fontosak, illetve a cég őszintesége is.


Egyébként persze a kirúgás helyett elbocsátás, megválás és egyéb manager kompatibilis szavak lennének használva.


Amúgy tegye a szívére a kezét akit nem idegesítenek azok a kollégák akik évek! óta nem csinálnak semmit látványosan (gaming videó nqgymonitoron, crypto a másikon és közben körmöt vág) ellenben az általam elvégzett munka profitjából őt is, meg engem is fizetnek. Akit nem idegesít az, hogy a bérének az a korlátja, hogy pár elrontott manager döntés miatt megint nem került piacra a termék amit fejlesztett, vagy éppen csak eladhatatlan. Akit nem idegesít, hogy 8 junior és nulla senior van egy csapatban a projektre pedig nincs idő.

2021. okt. 27. 16:08
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Az első kérdés alapján szerintem kapásból lustának néznének, aki azon gondolkodik, meddig tud sunyiban semmit se csinálni, mielőtt elküldik.


A 2. és 3. kérdés rendben van, a 4. és 5. az súrolja a pofátlanság határát, az utolsó kettő meg olyan adat, amit nem fognak neked megadni, mert nagyon speciális és nem is nagyon van közöd hozzá.

2021. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem gondolja, hogy kibabrálnának veled. Azt gondoljuk, hogy egy magára valamit is adó munkaadó ilyen kérdések után komolyan venné a jelentkezőt.


Dolgoztam már pár emberrel, akik hatalmas királyok voltak a szakmájukban, tényleg olyan szintű kiemelkedő tudással, hogy versenyeztek értük a cégek szó szerint és "szinte" bármit megtehettek. De még ha te ilyen is lennél, aki ilyen szintű kérdéseket tesz fel arról süt az amatőrizmus, hiszen egy munkavállalónak ilyen kérdésekhez semmi köze, sőt, néhány olyan, hogy teljesen bolond az a cég, aki ilyen információt egy kívülállónak felfed. Ez pedig sokat elárul a kérdés feltevőjéről.

2021. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseid háromnegyede teljesen korrekt, és én is föl szoktam tenni amikor interjúzok, nyugodtan kérdezz rájuk, sőt, pozitív is lehet ha így érdeklődsz. Viszont bocsáss meg, tényleg nem névtelenül akarok ugatni az interneten, de ha ezt az interjún olyan stílusban adod majd elő, mint amit a fogalmazásod alapján elképzelek, nagyon magának való, makacs, konok kellemetlen ember látszatát fogod nyújtani, ami sokak számára red flag lehet akár az IT-ban is.
2021. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Számomra ezek a kérdések egyáltalán nem szimpatikusak, hiszen pár dologhoz nincs is közöd egyelőre!
2021. okt. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
mi értelme van próbára tenni egy munkáltatót? 10 perc öncélú szórakozásért egyáltalán nem éri meg az időt. a magas lóról kell lepattanni.
2021. okt. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8 Oké, provokatívak a kérdések. DE jó esetben a cég és köztem valamiféle szimbiózis fog fellépni, hogyha elmegyek hozzájuk dolgozni. Nekik joguk van megkérdezni hol végeztem, mik a tapasztalataim, bekérnek házifeladatot, megkérdezik miért kerek a csatornafedél. Én meg kérdezzem meg, hogy amúgy van e a cégben cafeteria és hol a kávégép? Vagy mondjam én is minden interjúkérdésre, hogy ehhez egyelőre nincs közöd? :D


Valójában sajnos kényszerűen lódítani fognak, de minimum szépíteni, azonban nagyon nem mindegy egy fejlesztőmérnök életében, hogy a kukának / polcnak fejleszt, vagy egyszer valahol valaki valami hasznos dologra fogja használni amit csináltam. Talán még örömmel is, és nem folyamatosan a felmenőimet szidva. Na ekkor fogom magamat jól érezni egy munkahelyen (meg persze ha nem zsákmányolnak ki). Minden más egymás és magunk átverése.


Szerintem igenis ez egy rossz mentalitás itthon, hogy a multi munkáltatók maximum bérekkel, de leginkább semmivel nem versenyeznek a dolgozókért. Szerveztünk tavaly karácsonyi partit. Juhééé. A dolgozók meg benne ülnek a meleg....


Voltam olyan interjún, kaptam olyan ajánlatot, amikor még abban a percben sem tudták milyen projekten, terméken fogok dolgozni. Egyáltalán melyik csapatban (nem 1-2 hónapos projektek vannak a cégnél). És az szerintük teljesen normális, hogy az alatt, mire ténylegesen eljön az első munkanapom (1-2 hónap múlva) majd kitalálják. Mi alapján? A csapatok kb változatlanok, tőlem új impulzus nem éri őket. Ahol épp ég a ház...

2021. okt. 27. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!