Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 2 éves 2 hónapos nem beszél,ez...

2 éves 2 hónapos nem beszél,ez meddig probléma?

Figyelt kérdés
Vannak szavai amiket tudatosan használ,de nagyon kevés. A másik gyerekem ilyenkor már beszélt. Mikor kell ezzel foglalkozni,szakemberhez vinni és hova?
2022. márc. 2. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Én vittem 2 év 3 hónaposan, mentünk beszédinditásra, nem sokat ért. Ha nem viszed sehova akkor is ugyanott tartasz szerintem. Tsmt jött be egyedül látványosan, lányom több, mint 3 évesen kezdett beszélni.
2022. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen ugyanitt tartottunk. 2,5 évesen kezdett kicsit többet mondani, ekkor már 3hónapja bölcsibe járt. Most lesz 3 éves a héten és gyönyörűen többszavas mondatokban beszél, meg nem mondaná senki, hogy fél éve alig mondott 8 szót.

Szóval én nem aggódnék:) Van akinél csak jóval később indul be a beszéd.

2022. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
8%

4 evesen kell beszelni, 3 evesen altalaban beindul az egynyelvu gyerekeknel.

Nem kell sietettni.

2022. márc. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nagyon aggódsz esetleg egy korai fejlesztőbe felmérésre, vizsgálatra elviheted.

Én is vittem mind a kettő gyereket anno, mert aggódtam. Egyiknél megnyugtattak, hogy nincs gond, a másiknál pedig javasoltak terápiát (korai fejlesztés+tsmt)


A vizsgálat díja kB egy 10e,de legalább hozzáértő gyogyped vizsgál.

2022. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%

Óvodára elvárás, hogy meg tudja értetni magát a gyerek. Addig senki nem fogja sürgetni. Se a bölcsőde, se a védőnő, senki. Az én fiam sem beszélt hamar. Viszont gyors volt később a fejlődése.

Ne aggódj, 3 éves koráig biztosan beindul.

2022. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös nem elvárás.

Az én gyerekem nem beszélt kiscsoport elején, ettől még nyugodtan mehetett. És volt a csoportban más is aki nem beszélt, szobatisztaság volt a feltétel.

2022. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én szívesen elviszem bárhova,ha szükséges, itthon vagyok vele, belefér,csak most megijesztettek,hogy ha elviszem mindenféle sni kódot rányomnak,és ez gondot okozhat beiratkozás,esetleges váltás stb.esetén.

Mert akkor inkább várok 3 éves koráig,hátha beindul.

2022. márc. 2. 16:29
 8/18 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti én kértem az sni kódot, most még nem tudom, hogy hiba volt-e. Az ilyen kódot leveszik suli előtt és nem annyira korán rakják rá, ha te nem kéred nem kap, lányom 3 éves kora után kapott. Neki kell a logopédus, ami drága és oda is kellett vinni, kóddal viszont kijön hozzá a logopédus az oviba heti háromszor és ingyenes.
2022. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2 eves kortól lehet vinni beszedindito fejlesztésekre. Vannak csoportosak is. Emiatt semmilyen kódot nem kap. Mi nem voltunk érintettek, de biztos vittem volna ha ugy alakul, ártani nem árthat.
2022. márc. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Korai Fejlesztőben nem kap sni kódot, azt csak a Pedagógiai Szakszolgálatnál adnak, oda pedig nem kötelező elvinni, csak ha a gyógypedagógus úgy tartja jónak.


De ha kap is sni kódot, azt indokkal, csak úgy nem osztogatják.


Ha Budapestiek vagytok akkor a Budai korai fejlesztő központot (11.kerulet) jószívvel ajánlom, nagyon segítőkészek, alaposan vizsgálnak, hozzáértő mindenféle gyógypedagógusok.

2022. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!