Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha maganbolcsibe jaratom az...

Ha maganbolcsibe jaratom az 1.5eves gyerekem mindenképp dolgoznom kell hogy ne vegyék el a gyedet? vagy általában meg tudják oldani vmikepp hogy ez ne történjen meg ? Maskepp nem eri meg csak 2eves korától..

Figyelt kérdés

Megszűnt az előző munkahelyemen a cov.miatt

Gyedet kapok csak uj munkahely most nagyon komplikált amig a gyerekem ithon van .

Köszönöm



2022. aug. 17. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Maganbolcsiert fizetsz, senkinek semmi koze hozza, nem veszik el a gyedet.
2022. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ugy olvastam a hivatalos oldalon hogy akar napkozibe viszed a gyereked mar akkor elveszik a gyedet.


Nem tudom nekik jelenteniuk kell ezt?, így akar utólag vusszakerheti a gyedet a magyar államkincstár?


Vki volt mar ugy hogy gyedet kapott ,nem dolgozott es jart a gyereke bolcsibe ?

2 évesig .

Köszönöm

2022. aug. 17. 13:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,

-ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, mini bölcsődében, munkahelyi bölcsődében, családi bölcsődében, napközbeni gyermekfelügyeletben) helyezték el, kivéve, ha a jogosult keresőtevékenységet folytat..."

A magánbölcsőde az családi bölcsőde.

Ilyenkor azt lehet csinálni, hogy amikortól elkezdte a gyermeked a bölcsődét, azzal az időponttal lemondod a gyedet, amikor pedig már van munkád, újra megigényled.

Nem hiszem, hogy lejelentenék, viszont ha rájönnek akkor fizetheted vissza. Bírságot is kiszabhatnak, mivel mulasztást követtél el, hogy nem tettél bejelentést az eg.biztosító szerv felé, hogy változtak a körülmények.

2022. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez durva.

Nem értem miert nem szoktak a maganbolcsik ezt elmondani az anyukáknak?

Már 2 maganbolcsibe is beirattam hogy biztos legyen hely neki, es vki itt a gyakorikon felvilagositott az utolso pillanatban, pont másnap vittem volna beszokatásra.


Gondoltam van mégis vmi megoldás, de így elég világos ahogy a 2es leírta.

2022. aug. 17. 19:56
 5/12 A kérdező kommentje:

A 3as bocsi.

Tehat gondoltam biztos van aki nem dolgozik, azert tettem fel a kérdést hogy van-e vmi megoldás.

2022. aug. 17. 19:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak igaza van


a magán bölcsi is lejelenti az államnak hogy ott a gyermek, igy kiderül és vissza kell fizetni a GYED-t

2022. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a szomorú valóság 😋.

Akkor nem értem mi értelme a magán bölcsinek ha ugyanugy kell dolgozni mint az allamiba?

Azert legalább nem kell fizetni, de ugyanaz a feltétel..

2022. aug. 18. 08:10
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

altalaban kevesebben vannak, rugalmasabbak


nem mindenhol van hely az államiban, nálunk 2 év a várólista, magánban kb 1

az államiba itt csak 2 év felett veszik be, magánba 1 év felett...

2022. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8nalunk pont fordítva van:

Az allamiba mar 3-6hós tol, maganban 15hós tol.

A varolista kb ugyanannyi itt ahol lakom.

2022. aug. 18. 12:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg, hogy a férjem nevére kértük át a gyed extrát.
2022. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!