Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis gyerekek anyukái, ti...

Bölcsis gyerekek anyukái, ti is kaptok emiatt támadást?

Figyelt kérdés

Még nem is jár a gyerekem, de nem tudom hova tenni a megjegyzéseket. Pl. hogy ő magának szülte a gyereket. Nem értem. Akinek bölcsibe jár, az talán a bölcsis gondozónak szülte? Vagy ezek a gondolatok hogyan jönnek?

Én se akartam az első gyereket bölcsibe adni, de sosem szóltam le, aki meg beadja, rengeteg oka lehet, és nem is hiszem, hogy minden szülő örömmel teszi. Csodálkozom, milyen rosszindulatúak az emberek evvel kapcsolatban, miközben meg az is meg van szólva sokak által, aki otthon van három évig. Eléggé rosszul esnek ezek a megjegyzések.



2022. dec. 9. 23:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Mivaaaan? Nem vagyok bölcsis gyerek anyukája, de a sok gyökér szeret beleokoskodni mások életébe, ezen ne stresszeld magad. Rosszindulatú megjegyzés is lehet, mivel feltételezhetően, munka miatt lesz az, hogy te bölcsibe adod a gyermeked, így kikerülsz némiképp az otthoni mókuskerékből, míg aki beszól otthon punnyad.
2022. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%
Bölcsi jó a gyereknek, szocializálódik. Oviba nem úgy néz majd a többi gyerekre mintha ufot látna.
2022. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Derjaderja ***** válasza:
79%

Nekem most megy bölcsibe a fiam, pont 2 évesen. Még nem mondta ezt senki, de ha mondanàk, rosszul esne.

Én azt szoktam mondani, hogy sajnos a jelenlegi válságban erre kényszerülük.

Ez részigazság, ezért tudom hitelesen mondani. Azt is hozzá szoktam tenni, hogy aggódom es nehéz elveszteni a fiam (ezt igazán szívből tudom mondani, mert nagyon így érzem). Erre eddig még senki nem mondott ellen.

De jó még az "így döntöttünk" is, ezt olyanoknak mondom, akikre tényleg zeró szinten tarozik az èletünk.

2022. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Nekem árt bölcsibe a gyerekem, de sosem kaptam ilyen megjegyzéseket. Szerintem teljesen normális, ha valaki visszamegy dolgozni a gyerek 2 éves kora után.
2022. dec. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, ez ilyen, ha gyereked van nem tudsz jó lenni mindenkinek. Ha megy bölcsibe az a baj, ha nem az. Ha van rajta sapka az a baj, ha nem az. És így tovább, nézd csak pl meg mi megy a szoptatás/tápszer vagy püré/blw témaban, ugyanez, ölik egymást teljesen feleslegesen.

Nekem nem volt bölcsis a gyerekem, de így is utáltam hogy volt aki beszólt hogy "persze, aki megteheti", "otthon lógatod a lábad még mindig", "bölcsiben a helye, ott szocializálódik", stb.

Senkinek semmi köze hozzá ki hogy dönt, miért így, és hogy tervezi. Pláne random idegen anyukáknak a játszótérről.

2022. dec. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
Senkinek semmi köze hozzá. Nem is értem, hogy miért szól bele egy adott ember a másik dolgába. Elég nagy pofátlanság.
2022. dec. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
43%

Ohh


Itt is volt aki nekem esett.


Akkoriban felvetődött, hogy bàr itthob vagyok de heti 2-3 napra be tudjak venni.

A gyerekemnek jót tett volna, a kisebbiknek pedig az, hogy ugynaúgy neki is lehetősege van kizárólagos időre velem, mint a nagynak volt.


Ne tudd meg itt a gyakorin mit kaptam.


Pont kirobbant a covid, îgy nem valósult meg.


Egyébként most is megkapom, hogy milyen màr, hogy a gyerekeim azeretnek ovizni, és milyen vagyok, hogy nyáron is viszem ( most sem dolgozom még a munkahelyemen-okkal, de nyilvan ehhez senkinek semmi köze)

Mert szeret, mert hiányzik nekik, nyàron csak egy jàrt oviba.

Mert nálunk az a fenyegetés ,hogy vedd fel a zoknid, mert nem mehetsz.

Stb


Erre le szoktak kamusodni, hogy minden “feleslegesen” oviztató anyuka ezt mondja.


Nem érdekel.

Tudom, hogy jó a gyerekeimnek.

Nyilván ehhez kell egy jó intézmény is.



Szóval xard le!

De tényleg!

Senkinek semmmmmmmmi köze hozzá.

2022. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves a lányom, nem így terveztük, de muszáj bölcsibe járnia. Szerencsére eddig élvezi, tetszik neki a gyerektársaság, a játékok. Még beszoktatás alatt vagyunk, természetesen be is nyalta az első betegséget.

Bárki, aki megtudja, hogy bölcsis, hangosan sajnálja a gyereket. A héten a gyerekorvos is megkérdezte, hogy feltétlenül muszáj ennek a kisbabának bölcsibe járni? Ez fájt eddig a legjobban. Mindenki más megértette, hogy nem azért negy, mert nem akarok vele lenni, hanem mert muszáj dolgoznom, hogy ne èljük fel a tartalékainkat.

2022. dec. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ezt leginkább azokra értik, akik úgy adják bölcsibe (akár magánbölcsibe) a gyereküket, hogy közben az anya háztartásbeli vagy otthon van a kisebbik gyerekkel. Ilyen is sok van, de nem ismerjük mindenki életét és ez akkor is az ő dolguk.
2022. dec. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem még nem ért támadás emiatt. A fiam januárban lesz 2 éves, most kezdte a bölcsit. Pedig már lehetett tudni jóval korábban, hogy bölcsis lesz, mert vissza kell mennem dolgozni. De sem a családtagok, sem a barátok, ismerősök nem vetnek meg ezért. Sőt. Egyik barátnőm kisfia is bölcsis volt, ő csak jót tud mondani róla. Akivel erről beszéltem vagy tud róla, természetesnek veszi azt, hogy nem lehet itthon maradni a gyerekkel 3 éves koráig, mert sajnos az anyagiak közbe szólnak.
2022. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!