Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kisgyerek megdobta a...

Egy kisgyerek megdobta a kutyámat, ti hasonló esetben hogyan reagálnátok? Vagy hogy védekeztek a neveletlen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés

A pályaudvarnál sétálgattam, sok külföldi ücsörög mindenhol, látom hogy a tömegben jön egy szőke kisgyerek, olyan 4-5 éves forma, nagy műanyag palackkal a kezében. Figyeltem, mert sejtettem, hogy készül valamire (először azt hittem csak meg akarja fogni a kutyát). Erre hirtelen izomból, vigyorogva a kutyámnak vágta a palackot! Pontosabban csak vágta volna, mert gyorsan odébb nyomtam lábbal a kutyámat, magam mögé így nem érte találat.


Én olyan dühös lettem, hogy teli torokból ráüvöltöttem, az egész pályaudvar hallotta szerintem. Mondom "Mit csinálsz, hülye vagy?! Idióta kölyök!" erre csak néz rám. Eljátszottam a gondolattal, hogy a kezemben lévő saját vizes palackomat izomból mellé csapom a földre, de aztán meggondoltam magam. Szülők valahol 10 méterre ücsörögtek és rám sem mertek nézni, ott sunnyogtak és elhívták a kölyköt, szerintem külföldiek lehettek. De semmi elnézést vagy valami, ha nekiálltak volna pampogni valamit biztos őket is elküldöm melegebb éghajlatra.


A kutyám fel se vette az egészet, mindig is arra tanítottam, hogy zavaró tényezők(részegek, visítozó gyerekek, bolond csövesek, stb.) közelében is maradjon nyugodt és majd ÉN intézkedem.


Tegnap is betalált minket egy szintén külföldi kisgyerek, meglógott a szüleitől és sprintelni kezdett vicsorogva, tárt karokkal a kutyám felé, na én meg elé léptem és szintén rákiabáltam, hogy fejezze be, szülők csak néztek.


Akkor olyan is volt, hogy egy gyerek hátulról szaladt felénk és elkezdett ugrálni meg ugatni a kutya mögött, szülő csak néz én meg rászóltam hangosan "Ezt azonnal fejezd be, légy szíves!", szülő megint csak nézett mint egy birka.


Ilyen helyzetben, ha a kutya esetleg odakapna, biztosan én lennék a hülye kr.va a kutyám meg az agresszív fenevad.


Egyébként ha olyan gyerek meg szülő jön, aki normálisan megkérdezi, hogy meg szabad-e simogatni, akkor néha megengedem, ha a kutyámon is azt látom, hogy nem zavarja.

De ezek az őrjöngő neveletlen kölykök nagyon fel tudnak bosszantani.



2015. júl. 25. 11:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
76%
Jól tetted!!! Én is ráförmedek ilyen idióta kölykökre, de még a szüleikre is, ha nekik áll feljebb.
2015. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
27%

1. a kutyára tegyél szájkosarat, ha gyerekek között sétáltatod.


2. a gyerekkel normálisan is meg lehet beszélni, hogy nézd, ezt nem szabad, a kutyának fáj az ilyesmi, többet ne csinálj ilyet. Azok a gyerekek, akik úgy nőnek fel, hogy nincs a családban állat, nem tudják, hogyan kell viselkedni egy kutyával. Honnan tudnák?

2015. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon jól tetted! A hülyegyerek tanulja meg, hogy mit szabad s mit nem.
2015. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
49%
Még sose történt velünk ilyen, de nem valószínű, hogy ennyire kiakadnék. A gyerekek ilyenek, csinálnak hülyeségeket. Megkérném, hogy ne csinálja.
2015. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok...mondjuk ha a gyerek 4-5 éves akkor necces. Mégis csak kicsi még ha nincs állat a közelében fogalma sincs róla mi fán terem a kutya.
2015. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
55%

Amíg a pályaudvarok környékén menekült invázió van, ne sétáltass arra.

Gondolod, hogy a mostani , ott tanyázó menekülők gyerekei elit nevelésben részesültek?

2015. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
8-as én is imádlak, kis internethuszár :D
2015. júl. 25. 11:40
 8/51 anonim ***** válasza:
23%
Először is legyen a kutyádon szájkosár, anélkül semmi helye közterületen! Sokkal nagyobb baj az ha megharap egy kisgyereket, mint ha megdobják egy vizes palackkal.
2015. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk, pontosabban páromnak egy menhelyről hozott kistestű kutyája van. 1 éve van nálunk, rengeteg munkánk van benne, hogy ne rettegjen mindentől és mindenkitől, a bizalmatlansága mind állatokkal mind eberekkel szemben megmaradt. Nagyon fontos hogy közelednek felé. Kutyáktól fél, ha rárontanak, és félelmében harap. Kisgyerekkel még nem jártunk így szerencsére, a szülők nagy része megkérdezi, hogy odajöhet-e a gyerek, megsimogathatja-e, terelgeti, hogy óvatosan nyúljon felé, ha látja hogy fél a kutya.

Viszont pár hete háromszor is belefutottunk ilyen eszetlen gyerekekbe, szerencsére a szülők észnél voltak. Egyszer póráz nélkül ment a kutya, a gyerek meg lerohanta. Nem lett gáz, kutya elszaladt, gyerek le lett cseszve az anyja részéről, hogy így nem megyünk oda kutyához.

Ez után két perccel, anyuci sétáltatja a kisgyereket, a két kezénél fogva, jönnek a kutya felé. Anyuka kérdez, mondom persze jöhet, csak óvatosan. Gyerek jön, kutya nem szeretné, anyuka is látja, mennének tovább, erre a gyerek neki áll páros lábbal a kutya felé rugdosni. Na, itt mondtam anyukának, hogy köszönjük a részvételt, ebből viszont nem kérünk.

Totál lesokkolt. Mi az, hogy bele akar rúgni egy állatba? Hát mit tanítanak a szülei neki? o.O

Zebránál állunk pár nappal később, figyelem a lámpát, egyszer csak érzem hogy a kutya össze vissza rángat körülöttem. Nézem, gyerek baszogatja, minden áron meg akarja simogatni, anyuka meg félvállról odalök neki néha egy "nézd meg hogy fél"-t, meg "vigyázz, mert megharap ha nem hagyod békén"-t, láthatóan nem gondolta komolyan. Na itt, ki is jelentettem, hogy bizony, harapni fog, ha nem száll le róla. (konkrétan már vicsorgott szerencsétlen kutya) Anyuka rémülten odább húzta a gyereket, gondolom én voltam az általad említett hülye p*csa a vérengző fenevaddal.


Jól tetted, hogy lecseszted a gyereket. Én mindig figyelem, nehogy gáz legyen, inkább előre szólok a szülőknek hogy milyen a kutya, de ha hozzá akarnának vágni bármit is, én is kikelnék magamból. Ha gyerekem lenne első dolgom lenne neki megtanítani, hogy hogyan kell bánni az állatokkal. Ez miért nem egyértelmű mindenkinek?

2015. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
68%
Jól tetted, én még meg is etettem volna vele.
2015. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!