Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy tudtok dolgozni bölcsis...

Hogy tudtok dolgozni bölcsis kisgyerek mellett ha "egyfolytában" -2hét bölcsi-1hét othon? Tp-oke, de nem lehet a végtelenségig. Szeretnék dolgozni, de előbb felmérem:vajon megtudom majd oldani a felügyeletet vagy sem..

Figyelt kérdés

A kicsim 2 éves és nem hittem volna hogy ez lesz.


Azon remenykedek hogy tavasztól már nem lesz annyit beteg.


De novembertől -marcius, aprilisig ha ez van , hogy lehet dolgozni mellette?

Kínlódás?


Ti hogy tudjátok megoldani?


2023. febr. 7. 06:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Nekem volt bebiszitterem, akit ilyenkor is lehetett hívni. Plusz az én gyerekem ennyire azért nem volt beteges.
2023. febr. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem beteg ennyit. Pláne mióta inhalál sokat és hideg párásítunk.

Egyébként ha beteg, nagyon nehéz mellette dolgozni. Én olyankor home office-ból csinálom. Van, hogy a férjem is itthon marad ho-ban és akkor oszlik a feladat. Persze tudom, hogy ezt nem mindenki teheti meg. Mi szerencsések vagyunk.

2023. febr. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az egész család segített. Az apjával felváltva voltunk vele itthon, néha a nagyszülők, volt amikor a tesóm, sógornőm. Nem találtam olyan bébiszittert, aki betegen elvállalta volna a felügyeletet.
2023. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Home office. Bevallom, ha ez a lehetőség nem lenne, fogalmam sincs, hogy oldanám meg. Nyilván nem tudok úgy dolgozni mellőle otthonról, mint ha a bölcsiben van, de még mindig jobb, mint a tp. Főleg, hogy egyébként ő sem beteges, második éve bölcsis, de talán eddig 2x volt lázas és egyszer kapott el egy hányós-hasmenős nyavalyát, az összes(!) többi hazaküldés kizárólag az orrfolyós-köhécselős kis semmiségek miatt volt. Ami így télen átlag havi 2x van, jól mondod, mert ez egy ilyen időszak, az orvos se csinál vele semmit, csak orrcseppet és orrszívást tanácsol, de ennyi. Ha nem lehetnék HO, akkor így kb az év felében nem tudnék dolgozni.
2023. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha apa is táppénzre megy. Így felváltva egyik munkahelyen sem tűnik soknak
2023. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

felváltva...

férjem

én

nagymama


Nekünk 3 éves ikreink vannak és általában nem egyszerre betegek hanem egymás után.

2023. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Pont erre (is) jók a lenézett nagymamák. Ezért van értelme egymás közelében maradni.
2023. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7 nálunk közel van a nagymama, segít is, de sajnos vagy sem, még nagyon aktív éveit éli, olyannyira, hogy ő is dolgozik. Így hát ő sem tud végtelen időt tölteni a gyerekkel, amikor beteg. Nagypapa meghalt, de amúgy ő is még abban a korban lenne, hogy nem lenne még nyugdíjas. És szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek, akiknél a nagyszülők ugyanúgy aktív munkavállalók, így bár nekik ugyan több nap szabadságuk lenne, azért mégsem erre szeretnék ők sem elkölteni (főleg, hogy nálunk a nagyi általános iskolai pedagógus, hiába van a koránál fogva tök sok szabadsága, nem veheti ki akármikor, mert az unokája éppen taknyos). Szóval sajnos ez sem mindig opció, hiába lenne egyébként szuper megoldás a problémára.


#4 voltam.

2023. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

7 a lenezett nagyik csak akkor lenezettek ha tesznek érte.

Pl.ők nézik le elobb a menyt hogy ök anno tobbet tudtak csinálni, jobban csinalták , te miert nem vagy kepes olyan sztár lenni mint ők.


De ez esetben inkabb nem kerek segítséget.Hisz megjarom a szájával

2023. febr. 21. 17:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
2 het bolcsi?? Mazlista. 4 nap ovi, 2 het otthon. Nem birt ki meg soha egy hetet sem okt.ota. Mar teljesen kivan idegileg mindenki. A gyerek is es mi is,hogy a fosastol kezdve a takonyig minden hoz es elkapjuk es betegen fetrengunk dolgozunk kinlodunk itthon honapok ota. Mar kiugrok az ablakon,neha ugy erzem magam.
2023. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!