Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy néz ki egy bölcsis napi...

Hogy néz ki egy bölcsis napi rutinotok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy hánykor keltek, hányra mentek, mivel mentek, hánykor alszanak, meddig alszanak, délután van-e még játék a szabadban, este mikor megy fürödni es aludni? Azért érdekel, mert a gyermekem hetek óta van, hogy végképp nem alszik a bölcsiben es csak fekszik fel 12től 3ig. Van, hogy több napot az 5ből végig nem alszik. Este igy mar használhatatlan, mar fel8 körül menni kell aludni, mert csak sír a fáradtságtól. Közel van a bölcsi, 7 körül kelünk. Fél 8 után érünk oda. Ha alszik napközben, este 9-9:30 körül alszik el. Nem viszik ki őket délelőtt (magan bölcsi, nincs saját udvar) igy valszeg el se fárad annyira. Már reggel megprobalom 6kor költeni és megyünk egy nagyobb kört a bölcsi előtt, hatha visszarázodik. Nekem itthin probléma nélkül elalszik mindig délben. El vagyok keseredve :(
2023. febr. 14. 20:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Amikor kimennek a közeli jatszora, olyankor szokott aludni...
2023. febr. 14. 20:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Udvar nélküli bölcsibe nem is vinném.


Na de a kérdés nem ez volt-

6:40kor kelünk, 7:30-kor autóval viszem a bölcsibe.

Idöjárás függvényeben, de minden délelőtt kint vannak az udvaron,sokszor kint is tízóraiznak, vagy elviszik őket sétálni.

Ebéd után alvás-kislányom nem sokat, de mindig alszik.

És mióta nem sötétedik túl korán délután is kint vannak.

Este 8:00-8:30 között alvás van.

2023. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb 6-kor kelünk, 6:45-kor indulunk kocsival, faluból városi magánbölcsibe (nálunk sajnos nincs, pedig hatalmas igény van rá). 7-re viszem. Én rohanok dolgozni, ő általában az első, a dajkával együtt reggeliznek. Van torna, kreatívkodás, szabad játék, játszótér. Ebéd után kb 2 órát alszanak, egyből uzsonnáznak, utána vagy kint vagy bent játszanak. 3-ra ér oda a férjem, mindig hiszti van hogy haza kell menni🙈 Reggel meg azért sír mert nem akar menni. Itthon is ki szoktunk menni, van egy nagytestű kutyánk, de gyakran nincs hozzá kedve, főleg hidegben. Este vacsi, fürdés, alvás kb fél9-kor.
2023. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is nehezen aludt el a bölcsiben, 5 napból 1x max 2x és olyan is volt, hogy együtt mentünk nyitni 6:30 kor nyit a bölcsi, és még így sem aludt el. Na már ovis és oviban már kb havi 1x-2x alszik el
2023. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is arra tippelek, hogy éjjel kipiheni magát, ami 10-11 óra, es igy nappal már nem álmos, viszont estére meg katasztrófa lesz. Ma fél 7-kor keltünk, jártunk egyet bölcsi előtt, 8ra vittem, kíváncsi vagyok... :/ Köszi a válaszokat:)
2023. febr. 15. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:

3 éves lesz.

6:30-7 között kelünk. 8 körül indulunk. 8:30ra érünk be. Kocsival 22 perc. 10-11:15 között kint vannak. 11:30kor mennek be, 11:45kor ebéd. Utána 12:15/30-14:30ig alszanak. Majd uzsi, játék. Kint nem nagyon szoktak lenni már délután. Viszont mi mindig kivisszük még bölcsi után (kert, séta, játszó vagy a kutyákkal megyünk). 20:30-21 között alszik el.

2023. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itthonról dolgozom 8-8:30tól, bölcsibe is 8ig kell beérni, vagy fél9után, mikor már végeztek a reggelivel. Ennek tükrében

6:45-7 körül kelünk, gyorsan bekapnak valamit a gyerekek (dörmi, keksz, joghurt), majd olyan 7:45kor indulunk kocsival először bölcsi aztán a nagyot viszem oviba.

Bölcsiben:

8-8:30 reggeli

10:00 gyümölcs

Udvarozás

11:30 ebéd

12:00-14:45 pihenés, alvás

14:45-15:00 pelus, wc, stb.

15:00-15:30 uzsonna

Fél 4kor megyünk a kislányomért. Utána még kicsit kint vagyunk, vagy mamázunk, de szeret egyből hazajönni. Nézhet pici mesét aztán játék estig.

19:00 vacsora, fürdés

20:00 esti mese olvasás, bújás, miegymás

20:30-21:00 alvás attól függően mennyit aludt a bölcsiben


2,5 éves kislány

2023. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!