Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi az esti rutinotok 3 és fél...

Mi az esti rutinotok 3 és fél éves gyermek mellett?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3,5 éves ovis, eljutottunk odáig, hogy nem hajlandó egyedül aludni (ez kb szeptemberben kezdődött, igen, ovi, de volt bölcsis...) Ebben rugalmasak voltunk, nagy az ágy.. Esti rutin után 8:30 körül kijövök vacsorázni, a baj, hogy ő simán megvár... Így kezd kitolödni az alvás este 10re.. Nálatok mi a rutin? Vacsizzunk együtt hárman? Akkor nincs közös idő férjjel. Vagy fektessem 7 körül és akkor mem baj, hogy várakozik? :)
2022. jan. 2. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megvár, akkor nemigen lehet fáradt. Vagy rosszul látom? A fiam is volt hogy várakozott amíg a kisebbet etettem, de általában elaludt a várakozásban.


Nálunk úgy volt, hogy kapott esti mesét (5 perceset) és ha még nem volt fáradt, hagytuk hogy az ágyában nézegessen könyvet vagy játszon csendben és minden alkalommal bealudt végül. Mindezt csendes félhomályos környezetben.


Ha csak szimplán a te közelséged kell, akkor én a helyedben oda feküdnék hozzá vagy mellette olvasnék vagy laptopoznék és ha elalszik, folytatnám az esti dolgaimat, akár a vacsorát is.

2022. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb 2.5 éves korától:

Vacsi 18kor, fürdés 19kor,utána mese (könyvből olvasva a mai napig, most 5.5 éves), és utána alvás 20-21 között.


Ezen mi nem változtattunk azóta sem. Persze, voltak kilengések, de azokat nem kell komolyan venni.

2022. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én ezt úgy csináltam, hogy külön szobája, ágya volt és ott aludt.

Másrészt pedig, mi ugyanúgy korán keltünk munka miatt, vagy mikor még nem dolgoztam ugyanúgy a férjemmel együtt keltem. Ergo 10-kor már nem járkáltunk ki enni, én időzni, hanem aludtunk már, vagy legalábbis halkan tévéztünk. A közös idő a hálószobában volt esténként, vagy ha már elaludt a gyerek, vagy épp hétvégén este, mikor másnap nem kellett korán kelni.

2022. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi azóta együtt vacsorázunk, mióta kiváltottuk a vacsit szilárd étkezésre. Nem is értem, nem úgy az egyszerűbb? Utána 20:30-kor elviszed aludni és utána még bőven van időtök a férjeddel. Vagy ki sem jöhetsz tőle?
2022. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vacsi 19:00 órakor, együtt az egész család. Utána fürdés. Hétköznap zuhany, hétvégén "kádas". Esti mese kb. 20 perc (imádja a meséket) Fél 9 után ágyban van (saját), mellé fekszem én is és vagy mesélek még fejből (Öreg néne a nagy kedvenc), vagy énekelek. Ált. 10-15 perc alatt elalszik. Nálunk ez kb. 1 éve így megy.
2022. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát mi 3 vacsorázunk kb fél 7 felé.Utánna fürdés, aztán 8 felé mese olvasás.Kis összebújva beszélgetés, amikor elmondja ami eszembe jut aztán kb fél 9 alszik vagy legkésőbb háromnegyed 9.
2022. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!