Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődei beiratkozásnál...

Bölcsődei beiratkozásnál tényleg nem lehet a szülő napi bejelentéses rendszerben?

Figyelt kérdés

Ezt hogy ellenőrzik? Adnak munkáltatóit, azt vissza kell vinni kitöltve. De azt ők honnan tudják, hogy az illető be van jelentve teljes állásban, vagy csak napi bejelentés alapján?

Nálunk a férjem papíron napi bejelentés alapján dolgozik. Amúgy nem, mert megy minden nap, de a vállalkozónak így volt kényelmes. Mielőtt valaki nekem esne, nekem sem tetszik ez így, se szabadság, se táppénz, se semmi. Ez egy átmeneti dolognak indult, csak aztán úgy maradt. Keres közben a férjem mást, csak hát nem megy az se egyik napról a másikra.

A kérdés arra vonatkozik, hogy a bölcsőde hogyan tudja ellenőrizni, hogy ő hogyan dolgozik? Vagy az a munkáltatóiban szerepel? Még nem láttam, a jövő héten kapjuk majd meg.


2023. júl. 5. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mivel napi bejelentéssel havi 15, évi összesen 90 napot dolgozhat így valoszínűsítem hogy annak a gyereknek adják a helyet akinek a szüleinek rendes bejelentett munkája van.
2023. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
És igen a munkáltatói igazoláson rajta van hogy folyamatosan munkaviszony vagy határozott idejű vagy alkalmi munkavállaló
2023. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmival évi max 90 napot dolgozhat. Ha ezt meghaladta, akkor bejelentés nélkül dolgozik. Arra nem kap munkáltatóit sem.
2023. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tök jó. Köszönöm szépen. Szóltam a férjemnek, hogy beszéljen a munkáltatójával. Mert eredetileg az volt a terv, hogy be lesz jelentve.
2023. júl. 5. 11:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsis munkáltatóin meg kell jelölni, miota dolgozik ott, és hogy határozott, vagy határozatlan idejű a munkaviszonya.


Mivel alkalmi, ez határozatlan és meghozza nem is munkaviszony. Mert lehet ma megy, holnap már nem. Erre elméletileg munkáltatói sem adható ki, mivel valóban évi max 90nap.


Vagy azonnal bejelenti rendesen, vagy kb így jártatok.

2023. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen igazam, de nem gondolom, hogy vállalna akkora plusz kiadást, ami a férjed bejelentésével jár.
2023. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elméletileg de, be fogja jelenteni. Csak hát nyilván így elsőre ez egyszerűbb és olcsóbb volt nekik. De úgy beszélték meg amikor odament év elején, hogy bejelentik. Mondtam neki, hogy akkor eljött az idő. De mondta is, hogy ma beszél a főnökkel, mert ez így nem jó.
2023. júl. 5. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
De ha év eleje óta ott dolgozik akkor már kumaxolta a keretet. Azt ugye tudod hogy napival tb-je sincs és maga után kell fizetni
2023. júl. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, pont 1 hete fizetett be 2 havit maga után. Mondtam is neki, hogy kérdezzen rá, mert szerintem így akkor már nincs is több napja. Csak persze elfelejtette megkérdezni. :/
2023. júl. 5. 14:33
 10/14 A kérdező kommentje:
Még elméletileg van 15 napja erre a hónapra, mert februárban kezdett ott dolgozni. De ma szólt a főnöknek, hogy beszéljék át újra. És mondta a főnök, hogy persze, holnap megbeszélik.
2023. júl. 5. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!