Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fogászati asszisztensek, ti...

Fogászati asszisztensek, ti hogy oldjátok meg ha beteg a kicsi és nem mehet bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom, apja is nyilván dolgozik, félek hogy ez a nagyszülőktől (az egyik nyugdijas) nagy kérés lenne... nem tudok sokszor táppénzre menni, nem szeretném ha kirúgnának.
2023. júl. 16. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
És ez miért csak a fogaszati aszisztenseknél kérdés? 😂
2023. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
#1, mert lehet arra számít, hogy a többi asszisztens bevihette a rendelőbe a gyereket, üljön ott, amíg ő dolgozik. 😆
2023. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy más szakterületen is megoldják.
2023. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2es de barom vagy. Nem. Csak ebben a munkakörben dolgozom. És szimplán érdekel de úgyis megoldom, csak érdekelne hogy máshol mekkora a szigor. Nyilván ha apa tud táppénzre menni többet vagy ha a nagyszülők tudnak segiteni akkor az lesz.
2023. júl. 16. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként és anyaként értem és megértem a kérdést. Nyilván van sok hasonló munka, de egy két személyes munkahelyen, ahol nyilván nem létezik a Home office intézménye, ott valóban problémás, ha a csapat egyik tagja minden 2. héten hiányzik. Nem tudom elvégezni az asszisztens munkáját és nem azért, mert derogál a nap végén elmosogatni, hanem azért, mert ha könyékig vagyok valakinek a szájában, akkor kell valaki, aki a kezembe adja az anyagokat és műszereket még pedig akkor és úgy, amikor és ahogy mondom, mert ennek a munkának ez a kulcsa, az időzítés és a pontosság, nem csak tizedmilliméter pontosan kell dolgozni, de egyes anyagok applikálhatósága is másodperceken múlik, az asszisztensnő épp olyan fontos tagja egy fogorvosi rendelőnek, mint maga a fogorvos. Én nem rendelek asszisztens nélkül, mikor átmenetileg betegség miatt hiányzott a kolleganő, egy pár alkalommal próbáltam legalább sürgősségi ellátást nyújtani, hát nem volt boldog senki sem.

Kérdező! Én úgy tervezem a rendelésemet hosszú távon, hogy egyrészről 2 asszisztensnő legyen, többek között az ilyen szituk miatt, másrészről maga a rendelési idő is úgy lesz kialakítva, hogy az gyerek kompatibilis legyen, hiszen nekem is a gyerekem az első és nem várnám el senkitől sem, hogy fordítva gondolkodjék. Hát nem tudok okosabbat, minthogy olyan helyet keress, ahol vagytok többen és tudjátok egymást helyettesíteni, ha kell, nagyszülőket meg bevonni, ha nekik ez nem okoz problémát. Sajnos jobbat nem tudok. Az ilyen típusú munkáknál sajnos ez különösen problémás, hiszen ha nincs váltótársad, elmarad a rendelés (ezért sem érzem jogosnak az első 3 válaszadó gúnyos kommentjét, ha nincs rendelés, nincs termelés sem, és igaz ez mind az állami, mind a magánellátásra, maradjunk annyiban, hogy egy ilyen munkahelyen nem teheted meg, hogy hiányzol és nem azért, mert a fogorvosok sz@rháziak, nekem is gondot okoz, ha beteg a gyerekem ,vagy ha én vagyok beteg, mert valahova át kell szervezni a pácienseket, akiket btw valamilyen úton módon értesíteni is illik, hogy ne jöjjenek el, potyaidőpontok pedig nincsenek, tehát súlyos túlórákkal lehet az elmaradt rendelési időket pótolni). Ugyan fizetésben elmaradnak az egy székes rendelőkétől, de érdemes lehet milyen sokszékes, sok alkalmazottas helyet keresni, ahol meg tudjátok egymás között beszélni a helyettesítést, vagy mindenképpen van ott más is, a semminél csak több, ha valakit lehet ugrasztani legalább egy másik helyiségből.

2023. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát Doktornő!

Szerencsém van akkor hogy sok orvos és sok asszisztens van ott ahol dolgozom. Megoldom azt érzem. Még nem született meg. De ma kezdtem ettől félni. Nem fogok emiatt karriert váltani. Szeretem a munkám. Mégegyszer köszönöm a választ. Szép estét!

2023. júl. 16. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!