Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy megy pontosan a bölcsibe...

Hogy megy pontosan a bölcsibe szoktatás?

Figyelt kérdés
Tudom eltérő lehet mindenhol de igazából az a része érdekel, hogy mivel csak úgy tudom beadni a gyermeket,ha munkám már van,akkor hogy vagyok ott vele a beszoktatási idő alatt,ha már dolgoznom is kell mert felvettek? Vagy ez hogy szokott menni?

jan. 6. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

A beszoktatás átlag 2 hétig szokott tartani. Az első héten csak legfeljebb ebédig maradnak, azt is csak az utolsó vagy utolsó 2 nap.

A második hét elején már megpróbálják lefektetni aludni, ilyenkor általában még a szülő fekteti. Ha elalszik, akkor ébredés után viszi haza a szülő, ha nem akar elaludni, akkor mondják, hogy vidd. Másnap a gondozó teszi le. Szerda-csütörtök környékén már az uzsit is ott eszi.

Átlagosan a 2.hét végére jutnak el addig, hogy egész napot tölt a bölcsiben. Szóval abban a 2 hétben aki szoktatja, dolgozni biztos nem tud. Ráadásul előfordulhat, hogy nem is sikerül ezt a 2 hetet egy huzamba végigjárni, mert közben lebetegszik a gyerek.

jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Engem visszavártak a munkahelyemre és egy szándéknyilatkozatot kellett beadnom, hogy mikortól vagyok aktív állományban. Ez annyit takart, hogy a munkáltatóm kiadott egy munkáltatói igazolást, hogy x dátumtól elkezdem a felgyülemlett szabadságaimat kivenni. Abban az időszakban, amikor a bent maradt szabikat vettem ki, akkor történt a beszoktatás. Én úgy számoltam, hogy bő egy hónapot még utána otthon tudok lenni, ha bármi balul sülne el. A beszoktatás első napja és a tényleges munkába állásom között 1.5 hónap telt el.
jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha teljesen új a munkehely?
jan. 6. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A többség meglévő munkahelyre tér vissza, így szabadság alatt szoktatja be a gyerekét.

Ha meg most szerzel állást, úgy kell elhelyezkedni, hogy megbeszélitek, hogy mikortól kezdesz és addig beszoktatod. Erre az időre kérsz szándéknyilatkozatot.

De nem egyszerű, mert nem úgy működnek a bölcsődék, hogy gondolsz egyet és holnaptól megy.

jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
1-es vagyok. Én teljesen új helyre mentem dolgozni, mikor a fiam bölcsis lett. Már akkor, mikor megbeszéltük a kezdést, akkor közöltem a közvetlen felettesemmel, hogy be kell szoktatnom a bölcsibe a gyermeket. Igaz, hogy még próbaidős voltam, de teljesen megértették a helyzetet, és arra az időre írtak ki szabit. Bár én annyival voltam jobb helyzetben, hogy októberben kerültem oda, és időarányosan muszáj volt kiadni a szabim decemberig, próbaidő ide vagy oda.
jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most januárban kezdtem új munkahelyen. Szerencsére megüresedett egy hely a bölcsiben, így november végétől indult a beszoktatás. 2 hét alatt beszokott. Ha nem lett volna hely, csak akkor, amikor már dolgozom, akkor a nagymama vagy a férjem szoktatta volna be.
jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!