Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki azért adja bölcsibe a gyermekét mert nemsokára születik a kistesó?

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Logikus. Ha ezzel nem veszi el a helyet senkitől (márpedig, ha annak tudatában felveszik, hogy tudják, az anyuka otthon van, akkor ez a helyzet), akkor miért lenne gond.


A gyereknek jól jön a társaság, és így a kicsire is van idő.

2012. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha megteheti, akkor jól teszi. A gyereknek csak jót tesz a bölcsi. Otthon pedig nem kell két gyerekre figyelni.
2012. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Semmit.Kinek így,kinek úgy.Én nem adtam bölcsibe,a nagy 2,5 a kicsi 2-3 napon belül születik.
2012. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából két dologtól függ:

- mennyi idős a gyerek

- élvezi-e a bölcsit


Én családsegítőben önkénteskedtem, találkoztam olyan gyerekkel is aki imádta, meg olyannal is aki nem.

Ahol pár hét alatt nem szokik be a gyerek, ott úgy gondolom hogy az anyuka nagyon önző. Vállaljon annyi gyereket akkora korkülönbséggel, amennyit el tud látni.

2012. okt. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Magyarországon erre nincs lehetőség, csak kamu munkáltatóival. Magánbölcsibe? Akkor inkább bébiszitter vigyázzon rá, otthon, így együtt tud lenni a kistesóval.

Ha mégis beadja, szégyellje magát.

2012. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Én csak azt nem értem, hogy minek vállal két gyereket az, aki nem akar két gyerekkel "bajlódni". Akkor bőven elég egy is, vagy inkább egy sem kéne, nem?

Nagyon káros dolognak tartom egyébként. Gondoljatok picit bele, hogy a nagytesónak ez hogy jön le. Megjött a kistesó, én innentől kezdve csak láb alatt vagyok itthon, úgyhogy kipateroltak innen, hogy ne zavarjak, anyu mostantól csak a kistesóé. Remek megalapozása a testvérféltékenységnek, szorongásnak stb.

2012. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

beveszik a gyereket akkor is ha nincs munkáltatót feltéve ha van hely,és nem maradhat tovább du.15 óránál a gyerek bent mivel ugye anyuka otthon van.

Ezt azért érzem kicsit furcsának mert nekem meg szigorúan kérték a munkáltatóimat,haladékot nem adtak míg a kismamáknak semmi gondjuk nem volt.

2012. okt. 14. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

6-os!


Ha ésszel csinálja az ember, semmi hátrányát nem éli meg a nagyobbik, és nem vezet testvérféltékenységhez.


Nyilván nem a szülés előtti napokban kell beadni a gyereket, hanem jóval előbb, hogy legyen ideje beszokni és még véletlenül se kapcsolhassa össze a fejecskéjében a kistesó érkezését és a bölcsibe járást.


Plusz nyilván nem kényszerítesz bölcsibe egy olyan gyereket, akinek semmi kedve oda járni, nem érzi magát jól a közösségben.


Azért jön jól a bölcsi a kistesó születésekor, mert a nagyobb gyereknek már nyilván nem ugyanazok az igényei, mint egy csecsemőnek. Más jellegű foglalkoztatást kíván, s könnyen elképzelhető, hogy pont azt éli meg nehezebben, hogy a szeme láttára "lóg" anyán egy másik, aki miatt nem lehet minden perc az övé.


Egyébként min. 2 éves kortól tartom elképzelhetőnek az ilyen "lepasszolást".


Arra nem tudok válaszolni, hogy miért vállal valaki kettőt, ha nem bírja, mert nálam nem erről van szó, mégis bölcsiben az egyik, és itthon a másik.

Előbb adtuk bölcsibe a nagyot, minthogy megtudtuk volna, érkezik a második, menet közben pedig már nem vettük ki a gyerkőcöt, mert egyszerűen imádja a társaságot.

2012. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Ha a gyerek tényleg jól érzi magát a bölcsiben, nem érzi magát lepasszolva, akkor még úgy ahogy megértem.

Bár én eddig mindenhol azt olvastam, hogy 3 éves korig nem igazán kell a társaság, addig csak egymás mellett játszanak, nem egymással.

De én attól is félnék, hogy mindenféle betegséget hazahoz a bölcsiből és elkapja az újszülött, akire azért némelyik betegség elég veszélyes lehet.

Na mindegy, mi inkább várunk pár évet a kistesóval, nekem túl sok a bonyodalom a kis korkülönbséggel :)

2012. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!