Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az eszem megáll, miért olyan...

Az eszem megáll, miért olyan nagy dolog 3. gyermeket is vállalni?

Figyelt kérdés
Habár nem mostanra kicsit későbbre de eleve terveztük a 3. babót és olyan fura,hisz hallom innen-onnan hogy jó merész jó bevállalta...miért ne vállalnám ha stabil kapcsolatban illetve házasságban élek ,férjem külföldön dolgozik ,így anyagiak is rendeződni látszanak és én nem a mamának és az utcának szülöm őket mit akik "megszólnak" hanem azért mert szeretem őket hiába sok a kihívás a harc egy gyereknevelésben,3 gyerek még nem olyan nagy bűn!!!ne vegyenek már azokkal egy kalap alá akik a pénzért meg a nagycsaládi kedvezményekért szül mert nem ezért!!!olyan buta emberek élnek és irígykednek ...
2012. okt. 7. 21:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
együttérzek veled. én januárban szültem a harmadikat és mindenhonnét azt hallgattam hogy minek még egy gyerek a mai világban, felelőtlenség szülni és egyebek. még a szülőktől is ezt hallgattuk. de sz@rtunk rá. megszületett, imádjuk és boldogok vagyunk. csak ez számít :-)
2012. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem kell mellettük majd dolgoznod, akkor nem nagy dolog, de én pl. 8 óra munka mellett úgy éreztem, nincs elég időm a kettőre sem, valahogy felnőttek, de úgy érzem, jó lett volna többet velük lenni, sokszor nem tudtam eléggé figyelni rájuk.
2012. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Bizony ez számít:))csak egyszerűen nem tudom hova tenni az ilyen felfogást mert oké elfogadom hogy annak aki ezeket kiejti a száján nincs vagy nem lenne mire szülnie 3-mat de azt is felfoghatná hogy nem mindenki olyan sanyarú életet él mint esetleg ő maga...ezzel senkit nem akarok én megbántani de hagy döntsem már én el hogy mennyit nevelek és mennyit vállalunk hisz nem arra törekszünk hogy éhbérből neveljük őket hanem tapossuk ám elég keményen az utat előttük és eme szép kis kijelentők nem nézik,,,igazam van???!!!:)
2012. okt. 7. 21:54
 4/27 anonim ***** válasza:
2012. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
23%

Lehet, hogy most nem nagy dolog a 3 gyerek. De majd 15-16 év múlva lehet, hogy annak fogod tartani.

Ahogy nőnek, egyre többet kell költeni rájuk, és az igények is egyre nagyobbak lesznek.

Ismerek több családot, ahol 3-4 gyerek van. Amikor a legkisebb született, még tudtak pénzt félretenni, nem voltak anyagi gondjaik. Ma már örülnek, ha hó végén marad valami. Igaz, az iskola is nagyon sokba kerül.

Talán emiatt mondják,hogy nagy dolog a 3. gyerek, és nem azért, mert írigyek.

2012. okt. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ha oviba és suliba mennek majd ami még hajaj de odébb van:))akkor visszaállok kocsit a melóba vagyis a vállalkozásunkba de amint úgy érzem hogy nagyobb szükésgük van arra hogy itthon legyek akkor megpróbálok nekik megfeleni,de ez még a jövő zenéje:)
2012. okt. 7. 21:58
 7/27 A kérdező kommentje:
Háááát én azt kötve hinném hogy egy velem egy idős csaj ezért mondaná mert ő ennyire előre tuti nem gondolkodik és nincs tapasztalata esetleg ha egy idősebb néni mondaná elhinném hogy a nehézségek miatt mondaná ezeket de akik ezeket mondják ismerem őket és azért mert ő egy gyereket is azért vállalt hogy legyen nem biztos hogy mindenki így gondolja....
2012. okt. 7. 22:01
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
Minden tiszteletem azok előtt, akik több gyermeket vállalnak!!! Én mindig úgy gondoltam, hogy min. 2 gyereket szeretnék. Ezt felülírta az, hogy milyen lett a helyzet ebben az országban. Nem élünk rossz anyagi körülmények között, viszont annyira bizonytalan, hogy akár a férjemnek, akár nekem meddig lesz meg a munkahelye, hogy nem merünk több gyereket vállalni (van egy 2 éves kislányunk).
2012. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem arra gondolnak, ha netán meghalna a férjed, akkor hogyan lenne elég a pénz, amit te keresel? Ha egyáltalán lehet három gyerek mellett dolgozni.

Azt nyilván nem tudhatják, és mi sem, hogy mekkora összeg van máris félretéve a gyerekek jövőjére, vagy hogy a vállalkozás, amit írtál, menne-e akkor is, és jól is jövedelmezne-e, ha csak te vinnéd egyedül.

2012. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszából kiindulva, morbid, de ez jutott az eszembe: ennyi erővel meghalhat a gyerek is és akkor már egyből nincs 3.

Te jó ég!!!!!

2012. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!