Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » GYED lemondás és bölcsi...

GYED lemondás és bölcsi kérdés! SOS kéne segítség!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy ha a gyerek március 4.-én kezdi a bölcsit, akkor nekem le kell-e mondanom a gyedemet még a héten, vagy a bölcsibe járás automatikusan megszünteti-e azt?

Előre is köszi a válaszokat!



2013. febr. 27. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
le kell mondani
2013. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neked kell lemondanod március 4től, és erről a határozatot bevinni a bölcsibe.
2013. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, le kell mondani. Csak akkor szűnik meg automatikusan, ha a gyerek betölti a 2 éves kort.
2013. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. febr. 27. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

igen, sajnos első kézből, saját tapasztalatból tudom, hogy azonnal le kell mondani. Írásban.

Vagy te kapsz a kicsi után valamilyen ellátást (gyed, anyasági stb.) vagy állami normatíva formájában a bölcsőde, ahová viszed. A kettő kizárja egymást.

Ha nem önkormis bölcsibe vinnéd, mindenképpen ellenőrizd, hogy a magánban felveszik-e a normatívát utána (a legtöbben igen, ahol nem, az meg emiatt is iszonyú drága).

ha a hatóság kiszúrja a kettős finanszírozást, sajnos téged büntetnek meg.

(a gyed-nél is ott van az igénylőlap alján apró betűvel, hogy 15 napon belül a változásokat írásban kell bejelentened). A bölcsinél a gondozási szerződésben, amit kötnek veled szerepelnie kell annak, hogy milyen állami pénzeket vesznek fel a kicsid után- ha nincs leírva direkt, kérdezz rá.

(mi így jártunk, nem volt, benne a magánbölcsinél, elhittük, hogy nem kell lemondanunk :((

Letölthető nyomtatvány van a neten, de az is jó, ha ajánlott levelet írsz és bejelented.

Kicsit későn, de remélem, tudtam segíteni. Ha 4-én kezdett, még lemondhatod következmények nélkül.

2013. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, már lemondtam. :) Jövőhéttől már dolgozom.
2013. márc. 15. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!