Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megéri gyereket szülni?...

Megéri gyereket szülni? Szenvedni miatta miért vqgyunk igy kódolva hogy vágyunk rá? Mert sok a gond vele meg lemondás nem tudom vállaljam e igy 30 felett

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 12:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ha ez ekkora mérlegelés igényel akkor ne vállalj gyereket hiába vagy 30 felett, nem értél meg rá.
2012. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%

ezt komolyan kérdezed?mi az hogy szenvedni miatta?

ha igy gondolkozol jobb ha nem vállalsz!

semmi pénzért vagy másért nem adnám oda.én most vagyok 30,23 éves korom óta nevelem egyedül!igy is eltudok menni bárhova,de inkább buli helyett azt az időt vele töltöm,mert ő a legfontosabb.,

2012. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%
Én még csak 23 éves vagyok, nincs gyerekem, de már nagyon várom hogy lehessen! Szerintem a világ legcsodálatosabb dolga anyukának lenni. Alig várom hogy a kezemben tarthassam az első apróságomat! :)))
2012. ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%

Én világéletemben akartam gyereket, van is kettő.

De ki mint érzi.

Ha ugy érzed nem kell vagy nem tudod vállani a felelősséget inkább ne szülj.

Gond meg lemndás sok az elején az igaz de a gyerek nő s nem lesz mindig két éves.

Lesz saját élete, lesznek unokák.

Persze egy gyerek mindig gond itt vagyok én 34 éves vagyok két gyerekem van de a szüleim néha megőszülnek de nagyon jó hogy látom rajtuk imádják a gyerekeket.


Persze van aki enélkül is jól elvan. A lényeg hogy ugy élj ahogy neked jó ne külső nyomásra. Ha nem akarsz ne szülj, én megértem ezt a nézőpontot is.

2012. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Ez jó kérdés,én se tudom.Én lehet hogy nem merek majd belevágni,mert én nem is nagyon vágyom rá,nem érzem magam képesnek erre.Pedig ebben a korban már valamilyen ösztönnek fel kellett volna ébrednie bennem.Én várok még pár évet,ha nem változik semmi,akkor nem erőltetem.
2012. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%
A halhatatlanság záloga a következő generáció felnevelése,valódi énünkből csak a génjeink fognak fenmaradni évezredek múltán,én ezt ebből a szempontból nézem.
2012. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Jó kérdés,26 vagyok,naponta ezen filózok....
2012. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én vágyok ra csak most se élünk tul könnyenmindenre össze kell sporolni a pénzt és én szeretem azt is ha tartalkunk van aztan sok penzt elvinne a gYerek.meg a külső. Mennyi idő alatt igazodik vissza a hason a bőr? Aki már szült megírná?és ha nem igazodik vissza akkor meg plasztika stb.minden pénz. És saját magamból kiindulva picinel biztos aranyos a gyerek de ha már nagy lesz akkor csak nézhetsz ha le se xar.én is messze költöztem anyámtól örülök hogy megszabadultam tőle mindig elvette a ballagási karácsonyi pénzem stb.
2012. ápr. 14. 12:24
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

amint megszületik, azt fogod érezni, hogy mi más értelme lenne az életnek a gyermekeden kívül,

minden másodlagos lesz, és nem fogod lemondásként érezni hanem drága áldozatként, ami könnyű teher

2012. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Ami fontos, azért az ember feladja a kényelmét, áldozatokat hoz. Mert a végeredmény bőven kárpótolja érte. Aki fontosnak érzi, hogy gyereke legyen, az nem azon gondolkozik, hogy többé nem alhat addig, ameddig akar hétvégén, hanem azon, hogy milyen programot találjon ki a gyereknek.

Ha te úgy érzed, hogy túl nagy áldozatot kíván tőled egy gyerek, az egyértelmű jele annak, hogy nem vagy felkészülve a gyerekvállalásra. Ez nem baj, nem vagyunk egyformák. Valaki korán megérik rá, valaki későn, valaki soha. Az a lényeg, hogy ne erőltesd a dolgot holmi társadalmi elvárások miatt, hanem úgy csináld, ahogy neked jó.

2012. ápr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!