Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nagyjából mennyibe kerül...

Nagyjából mennyibe kerül havonta a bölcsödei ellátás? Mik a feltételei hogy oda járhasson egy gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam februárban múlt 2 éves. Szeretném bölcsibe adni, mert vissza kell mennem dolgozni. Még nem voltam bent, nem tudom mennyibe kerül. Lehet az is baj, hogy nem a hivatalos lakcímünkön tartózkodunk, nem tudom. Akinek van bárminemű tapasztalata, kérem írjon.
2013. máj. 28. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Atol függ hol laksz most mert vanak pesten pl olyan kerületek ahol nem kell a bölcsiért fizetni csak az ebédet,kell fizetni. Itt kispesten csak az ebédért kell fizetni a bölcsiseknek ,bemész a bölcsibe és jelentkezel ,szerezned kell egy munkáltatoit is többit a bölcsödébe elmondják .
2013. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

áprilisban voltak a beiratások.

Ha nem írattad be, akkor nem veszik fel.

Nálunk max 5e a gondozási díj plusz az étkezés, ami kb 10e

2013. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kisvárosban élünk, és egy faluban van a lakcímünk :)

Most olvastam, hogy iskolalátogatásit is elfogadnak. Mert egyetemre is járok, lehet akkor az is egy megoldás. De utánajárok.

Az étkeztetés egyébként mennyi, kb?

2013. máj. 28. 16:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Áprilisban? Na puff neki...ez nem jó hír. De azért próbálkozom, hátha :)
2013. máj. 28. 16:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk most volt a beíratás.

Nekem és a páromnak is munkáltatóit kell vinnie, állandó lakcímnek helyben kell lennie.

2013. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 5000ft az étkezés 21-22 napra .
2013. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Be kéne jelentkezni legalább tartózkodási helyre ahol laktok mert lakcím nélkül nem hiszem, hogy felveszik. Meg kéne érdeklődnöd amúgy mert én is egy kisvárosban lakom, hatalmas a túljelentkezés, vagyonnyilatkozattól kezdve mindent kérnek, 100féle igazolást, hogy dolgozol, mennyit keresel, milyen bugyit hordasz, az apától is stb...és utána még fel sem veszik max. várólistára kerülhetsz 36.-nak. Viszont a tesóméknál bent Pesten csak taj kártyát és lakcímkártyát kérnek és megköszönik, hogy beiratoztál és akkor viszed amikor akarod. :O De az ottani, kerületi lakcímet kérik ott is, anélkül nem megy. :(
2013. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Nálunk nem kell fizetni a bölcsiért (ha bekerülsz) csak az étkezést viszont a tesóméknál kell de ilyen 3000-4000 Ft havonta+kaja.
2013. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


a bölcsődékben egész évben van felvétel (kérdés az, hogy van-e üres hely). A gyakorlatban azért előfordul, hogy gyerekek kimaradnak, elköltöznek, kistestvér születése miatt a nagyobb is otthon marad stb.

Ezért igenis érdemes elmenned, beadni a jeletkezést akár azzal is, hogy nem szeptembertől, hanem október-november vagy más időpontban kéred.

Mindenképpen add be a jelentkezést, mert ha várólista is van, akkor ezesetben is felveszik az igényedet és sorszámot kapsz (szóval azért azt miondenképpen kérd, hogy vegyék fel az adataitokat és szoktak adni egy kis papírt is, amin a sorszám sé az alapadatok szerepelnek- én biztosan kérnék, bemondásra nem hagynám magam...)


Egy hónapban általában 20-22 nap van, ami után étkezési díjat kell fizetned. Ennek napi összegét a fenntartó önkormányzat helyi rendeletben szabályozza. Érdemes rákeresni a város hivatalos honlapján, de ki van függesztve a bölcsődében is (és már sok bölcsinek van honlapja is). Általában 400-550 Ft/nap közötti összegeket hallottam.

Az fontos még, hogy a bölcsőde (illetve a fenntartó önkormányzat) kérhet az étkezési díj mellett úgynevezett gondozási díjat is, melyet ugyancsak helyi rendeletben állapít meg. Ezt ugyancsak egy gondoási napra vetítve adják meg.

Általában az egy főre jutó jövedelem és a családban nevelt gyermekek száma alapján alakítanak ki kategóriákat. Ehhez is pontosan ismerni kellene a települést és a kiadott rendeleteit (telefonon is meg tudod kérdezni az ÖK szociális irodáját, legalább a rendeletszámot meg tudják adni, illetve az önkormányzat épületében van mindig hirdetőtábla, ott biztos, hogy kitn is van, ha besétálsz megnézni- de ha a bölcsődét felhívod, ott is meg tudják mondani).

Nálunk 25 eFt/fő/hó alatt nem kell fizetni, illetve 150.000 Ft/fő/ hó felett, valamint annak aki nem hajlandó bevallani és munkáltatóit hozni, annak kb. 625 Ft/nap.

De ez épp a mi kerületünkben van így. Más települések más rendeleteket alkotnak és más összegeket állapíthatnak meg, de a felső határ az egy főre jutó havi jövedelem max. 25%-a lehet.

Remélem, tudtam segíteni, szép napot:

2013. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 30. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!