Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik e olyan hely, program...

Létezik e olyan hely, program ahol a szülés után elmondják, megtanítják az újdonsült anyukákat hogyan kell ellátni a saját gyermeküket?

Figyelt kérdés
Gyermekkórházban dolgozom és sajnos egyre többször találkozom olyan anyukákkal akiknek fogalma sincs arról, hogy kell fürdetni vagy hogy kell ellátni a köldökcsonkot. Ezeken kívül sajnos más gondok is vannak. Csak érdekelne, hogy van e olyan hely ahol tanítanak. SZÜLÉS UTÁN ÉS NEM ELŐTTE!!

2012. okt. 11. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
elvileg a kórházban is meg kell h mutassanak mindent,de ha nem akkor a védőnő mindent tud elvileg
2012. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő nem ezért van??

Még nincs gyerekem, de szeretnénk már...

2012. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a védőnő dolga lenne.
2012. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nekem úgy tűnik a védőnő néha kevés...

Gyakran hallom anyukáktól, hogy ezt se mondta el neki senki meg azt sem hallotta még...

Furcsa...

2012. okt. 11. 12:18
 5/18 anonim ***** válasza:
Én az Uzsokiban szültem 2 hónapja Budapesten. A szülés után 5 napot kellett bent lennünk, közben megmutatták a pelenkázást, hogy hogyan tartsam a babát, jött szoptatós tanácsadó és a csecsemős nővérektől is bármit lehetett kérdezni etetéssel vagy bármi mással kapcsolatban. Nekem ez nagyon hasznos volt és sokat segített.
2012. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen a bababarát kórházak rooming in rendszerében a fürdetés mondjuk a szaknővér dolga de mutat mindent és magyarázott is . köldököt is Ő látta el mutatta nem kellett bántani kenegetni csak az alvadt vért kitörölni . le se engedték fedni pl. aztán hazaérkezés után a férfiak kedves feladata a babafürdetés segíti a kötődést is .


a védőnő is plusz tapasztalt barátnők akik már édesanyák . anyós stb. is jöhet segyíteni fogást mutatni de mindenkinek ki kell járni az utat pl. a köröm vágás .ilyesmik erre rá kell jönni .


van még ún. léghajó program ezt úgy tudom lehet születés után is de ez az életveszélyt elhárítandó van . fulladás vágás égés esetén újraélesztés .

2012. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%

Első körben a csecsemős nővérek, majd a védőnő dolga lenne.

Ja, hogy a csecsemősök tiszta idegek és épp le nem sz@rják az újdonsült anyukákat?

Ja, a védőnő meg vagy az ember felé sem néz vagy ha jön is, minek?


Bocs, de sajnos egyikükről sincs jó véleményem.

2012. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én a MÁV-ban szültem most nyáron, fingom sem volt a bébikről, és megkértem a csecsemős nővért mutasson meg mindent.

Megmutatta. Tökéletesen. A védőnőm el volt ájulva, mert bénázásra számított :)


De figyi. Volt a szobámban olyan anyuka is, aki nem kért a csecsemősök segítségéből. Sok anya önfejű, és tudatlan.

Ha már a netet használnák, szerintem 80%-os lenne a siker.

2012. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a szülést követő napon felajánlotta a kórházi védőnő, hogy menjek be hozzá, és megmutatja hogy kell ápolni a köldökcsonkot, pelenkázni, és kérdezhetek, ha valami érdekel és nem tudok. Mentem is, nagyon kedves és segítőkész volt...János kórházban volt egyébként. Aztán már itthon is a védőnő amikor megnézte a kicsit kérdezte, hogy minden megye-e, kell-e segítség...ez pedig a 13. kerületben...

Úgyhogy ha jó, lelkiismeretes szakembert fog ki az ember, akkor nem lehet gondja.

2012. okt. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szent Imrében lehet fogadni csecsemős nővért, aki mindenre megtanítja az anyukát és az apukának is mindent megmutat, mert a fürdetésre ő is bejöhet.
2012. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!