Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tudnám megóvni a...

Hogyan tudnám megóvni a gyerekemet a herpeszvírus-fertőzéstől a bölcsiben?

Figyelt kérdés
Többen mondták, hogy szinte biztos, hogy el fogja kapni ! Nagyon kell vigyáznom, mert van neki egy születésétől fogva meglévő immunhiánya. Testvérem annak idején (22 éve) a bölcsiben fertőződött meg és azóta is rengeteget küszködik a vírussal...

2013. jún. 22. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem, hogy megtudnád védeni, mert ha viszel is saját evőeszközt, akkor is a játékokat nem tudod eltiltani tőle. Bőlcsiben és óvodában még mindent a szájukba vesznek szóval szerintem esélytelen, hogy eltudjátok kerülni. Gondolom az immunhiánya miatt amúgy is kap valami immunerősítőket, szerintem csak ennyit tudsz tenni. (hogy felerősíted az immunrendszerét) Ha nem a bölcsiben akkor az óviban ha nem ott akkor az iskolában fogja elkapni, vagy ti is hordozhatjátok vagy bármelyik család tag, ha éppen akkor találja meg a vírus amikor amúgy is gyenge az immunrendszere (gyakran) akkor biztosan elfogja kapni. Amúgy a bárányhimlő is a herpesz vírus egy fajtája. Esetleg védőoltás terén érdeklődhetsz ha ennyire félsz a herpesztől.
2013. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én meg úgy tudom, hogy a herpesz vírus már eleve benne van az arra hajlamosak szervezetében... Magyarul akinek nincs, az ihat akármilyen pohárból, soha nem fog kijönni rajta, akinek meg igen annak nyilván kijön...

Természetesen a gyenge immunrendszer nem segít a kivédésben.. sőt!


Én egész gyerekkoromban kínlódtam a herpesszel! Az orromban a számon, stb.. mikor hol jött ki...

Végül kiderült, hogy nekem mindig akkor jön ki, ha beteg leszek.. azaz mikor kezd legyengülni a rendszer! Erre kaptam immunerősítőt, és mikor már kicsit is úgy érzem, beveszek egyet és nem is jön ki! Azóta nem volt egy sem!


Sajnos erre nincs gyógymód, és semmit se tudsz ellene tenni!

2013. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez ellen nem lehet megvédeni. nViszont hajélam kérdése. Van akiben benne van van akiben nem. Nekem Anyukámnak rengeteg volt régen, persze nem ittam a poharából de nem lehet telejsen ugy megoldani hogy ne találkozz vele, sosem volt herpeszem, a férjemnek is gyakran van ok olyankor nem csókolózunk mivel nem túl gusztusos de van hogy iszok a pojharából mert elfelejtem... és mégsem kaptam el azóta sem. egyszerüen nincs rá hajlamom. Ugyanez igaz a gombás fertőzésekre, ha valakinek egyszervolt akkor nagyobb rá az esélye és figyelni kell rá mert könnyen elöjöhet. Csak annyit tudsz tenni hoyg drukkolsz hogy ne legyen rá hajlama. Teljesen kiszűrni nem lehet. Ez a virus mindnehol ott van csak valakinél nem okoz gondot valainél meg igen.
2013. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajlam kérdése, nekem egész bölcsis és ovis koromban folyton volt, egymás után, nagyon utáltam, mikor iskolás lettem és nem ettem a menzán mintha elvágták volna, azóta is nagyon ritkán van.
2013. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem soha életemben nem volt herpeszem 26 vagyok, és a terhességem során is megnézték vérvételből nem volt még herpeszem. Bárányhimlőm volt, de csak 3 pötty 3 napig. (anyukámnak, apukámnak, testvéreméknek sem volt soha herpeszük) Jártam bölcsibe, óviba, iskolába és ettem menzán. óvodában dolgozok, nem egyszer volt herpeszes vagy bárányhimlős gyerekem, direkt összebújtam vele hogy akkor kapjam el a bárányhimlőt ne terhesen. Ennek ellenére soha nem volt herpeszem. Ja és a férjemnek is többször volt már és simán megcsókoltam úgy is.
2013. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A rossz hír az, hogy ha benne van a hajlam, szinte lehetetlen kivédeni a bölcsis gyereknél a herpeszt. Viszont ha meg nem hajlamos rá, akkor úgyse kapja el. Az én tapasztalatom az, hogy egy erős immunrendszerű gyerek is lehet herpeszes, a lányom pl fél éve nem volt taknyos,és úgy am block semmi baja nem volt, a herpesze meg kb havonta kijött a zovirax kúra ellenére !
2013. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon megértelek, éppen ezzel küszködünk a 3,5 évesemmel. Ráadásul ez elég veszélyessé válhat, sajnos, mi már tapasztaltuk.


A fiam súlyos atópiás dermatitiszben szenved, ezen kívül ételallergiás, az összIgE szintje 2600 felett van.


Minden egyes súlyosabb lefolyású betegség után ellepik a herpeszhólyagok. Tavaly év elején egy herpangina majdnem végzetessé vált.

Most a lábain, törzsén, kezén, orrán vannak hólyagok, amik felülfertőződtek. A 3. antibiotikumon vagyunk túl, holnap megyünk ismét kontrollra, de egyre rosszabb.


Nem tudom, immunbetegek szedhetnek-e valamilyen immunerősítőt, talán az segíthet. Az én fiamnak nem nagyon adják, mert hízékony, és attól meg éhes folyton, de lehet, nem ártott volna az idén sem egy kúra.

Egyébként valóban hajlam kérdése is, mert tavaly a gyerek gyakorlatilag rajtam élt 2 hétig, míg folyamatos intravénás kezelést kapott, reggelre beborítottak az igen fertőző pörkök, és nekem semmi bajom nem lett, az egyik nővérkének viszont még a maszk és kesztyű ellenére is kijött a herpesze.

2013. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Még az jutott eszembe, hogy az enyém be van oltva a bárányhimlő elleni oltással, a dokik szerint azért élte túl a tavalyi fertőzést, mert valóban egy tőről fakad a két vírus.

2013. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!