Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Viharos, rossz időben hogy...

Viharos, rossz időben hogy viszitek a gyereket bölcsibe, ha nincs autó a családban?

Figyelt kérdés
Mi csak bringával tudunk járni, hogy a munkahelyre is időben odaérjünk. Van még így vki rajtunk kívül? Még sosem bicikliztem szakadó esőben, szélviharban, főleg nem gyerekkel, esőkabátban...
2013. jún. 24. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

busz? taxi?

Én volt hogy muszáj voltam gyalogolni a gyerekekkel amíg szervízben volt a kocsi, szakadt az eső. Esővédő a babakocsira, esőkabát a nagyobbra. Én meg eláztam, mert az esernyőt nem tudtam tartani rendesen a babakocsi meg a nagyobb keze mellett :D

2013. jún. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem egy kéjmámor, főleg, ha szél és eső is van!

Mi is ebben a cipőben járunk. Olyan nadrágot adtam rá, ami nagyjából vízhatlan vagy vastagabb, felülre esőkabát. A bölcsiben lecseréltem a ruháját.


A sajátommal egyelőre nincs gond, mert hazajöttem és átöltöztem, de szerintem szeptembertől ilyenkor viszek plusz nadrágot a munkahelyre, és átveszem.

2013. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi csak sétálva tudtunk menni, ilyenkor gumicsizma, esőkabát,esernyő..


Mivel ti csak biciklivel tudtok menni, talán ilyen nem megoldás?

[link]

2013. jún. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi gyalog járunk (gyerektempóban 20 perc), ha nagyon szeles idő van, akkor tömegközlekedéssel.
2013. jún. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A taxi kicsit drága mulatság lenne...

Gyalog nem tudunk menni, mert nekem utána rohannom kell munkába.

Mire a buszhoz elmegyünk, az már a fele táv. És onnan megint csak sokára jutnék a munkahelyemre gyalog.

A bicikli utánfutó jó ötlet, viszont üresen nem igazán szeretném a munkába magam után húzni, onnan meg haza.

Nehéz ügy...

2013. jún. 25. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
A bölcsiben nem lehetne otthagyni? Az én gyerekem nem bölcsis, de sokan otthagyják reggel a babakocsit pl, és délután abban hozzák haza. Gondolom hasonló okokból nem akarják üresen tologatni :D
2013. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sosem tudok én érte menni délután, így vinnem kéne magammal, hogy másnap megint otthon legyen, ha kell.
2013. jún. 25. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem, hát akkor marad az esőkabát, nincs más ötletem.
2013. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen én is így oldottam meg két éves korától 6 éves koráig biciklivel hordtam a nagyot (Győrben ezzel az anyukák fele így van).

Viharban ráadsz egy esőkabátot, alá meleg pulcsit, a kezébe meg adhatsz nyugodtan egy kis esernyőt (ha a szél nem olyan nagy). Plusz télen én nem biciklisisakot adtam rá, hanem rendes motoros sisakot, az nagyon jól védte a hidegtől a fejét. Persze most nyáron ez felesleges...


Van egyébként olyan esőkabát, amit direkt biciklire terveztek, kisgyerek méretben is kapható. De ha nem találsz, akkor jó a sima esőkabát is, csak ez esetben jóval nagyobb méretet adj rá, mint amekkora éppen jó, hogy rendesen be tudd takarni, akkor is, amikor terpeszben ül az ülésben.

2013. jún. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!