Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autó. Mi lehet a...

Nem indul az autó. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az autóm egy 2004-es 1.1 es Citroen C3. Már régen is voltak gondok az önindítással, 2 hetente, dimbes-dombos környezetben nem indult, de egy-két próbálkozás után ment. Most nem ad ki semmilyen zümmögő hangot, csak egy kettegő, krr szerű hangot. Zümmögés nincs. Mi lehet a baja? Válaszokat előre is köszönöm.

2013. jún. 23. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Indítózásnál teker? Vagy azt sem? Mert ha nem, akkor lemerült az akksi.
2013. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akksit töltsd fel
2013. jún. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a gyenge akksi miatt nem húz be az indítót működtető relé, csak kerreg..

töltés legalább 10 órán át...

2013. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az akkumulátorra mi is gyanakodtunk, de szinte lehetetlen hogy ez a hibás, mert 2 hónapja volt cserélve.
2013. jún. 25. 08:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól még lehet rossz.
2013. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolom már nem aktuális de leírom hátha segít valakinek. Az én 2003-as autóm is hasonlókat csinált, elmentem tankolni, mikor indítottam volna se kép se hang, önindító meg sem mozdult. Eltelt pár perc, újból megpróbáltam és hibátlanul ment. Hazaértem, feltöltöttem az akksit, másnap megint elmentem vele, hazafelé már csak tolásra indult. Nem maradt más mint önindító ki, szétszedés, kitakarítás (felújítás nem volt mert nem volt mit, minden jó volt), satuba lepróbálva szépen tekert. Visszaraktam a kocsiba, ott már nem volt jó. Végül jött a kábelezés átvizsgálása hol lehet a bibi, meg is lett, a negatív főkábel volt megtörve a felfogatásnál, éppen hogy csak érintkezett pár szálon. Megmozdítottam, már indult is az autó. Kicseréltem a kábel végén a sarut, azóta hibátlan. Valószínűleg a rázkódástól fáradt el a kábel. 10 perces munka se volt, az önindítóra viszont ráment egy teljes nap (a fél autót szét kellett szedni hogy hozzá lehessen férni)
2015. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!