Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe jövedelem-igazolás?

Bölcsibe jövedelem-igazolás?

Figyelt kérdés
A gyermekem szeptember közepén kezdi a bölcsit, és 6 hónapra visszamenőleg kérik a jövedelemigazolást a gondozási díj kiszámításához. A 6. hónapnak elég az augusztusi fizetés, vagy mindenképpen meg kell várni a szeptemberit?
2013. aug. 22. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem elég, de ilyet még nem is hallottam, pedig megyeszékhelyen élek, bölcsis gyerkőccel (és egy ovissal). Tőlünk is kértek munkáltatói igazolást, de a jövedelmünkhöz szerintem semmi közük. Vagy ennyire mások lennének az önkormányzatok???
2013. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi Budapesten, a XI. kerületben lakunk, itt kellett egy a jelentkezéskor áprilisban, és kell egy most is, a bölcsikezdés előtt.
2013. aug. 22. 12:51
 3/14 anonim ***** válasza:
19 ker ilyen nem kellet a lányomnál mikor bölcsis volt .
2013. aug. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jovedelemigazolas a gondozasi dij miatt kell, bar sok helyen eleg a harom havi atlagjovedelem.

Amugy eleg lesz ugy, hogy az augusztusi a hatodik havi.

2013. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Bocs az offért, de ugye csak apukától kérik 6 hónapra visszamenőleg? Mert ha valaki otthon van a gyerekkel, az nem is dolgozik, tehát nincs jövedelme a munkáltatótól. Vagy hogy is van?
2013. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindkét szülőtől kérik az igazolást, mivel a bölcsikezdés feltétele, hogy mindkét szülő dolgozzon. Nekem is vinnem kell 6 hónapra visszamenőleg, csak nekem 5 hónapig a gyed összege lesz feltüntetve jövedelemként. Sőt, külön papírt kell vinni a családi pótlékról és a családi adókedvezményről is, mert minden fillér fontos a gondozási díj kiszámításánál!
2013. aug. 22. 15:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Köszi! Ja, akkor gondolom nekem is kell majd a gyesről.
2013. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Alapból nem koteles a bolcsi felvenni azt a gyereket, akinek nem szukseges a napközbeni felügyelete, márpedig ha gyesen van az anyuka, akkor miért ne tudna megoldani? Hameg dolgozik mellette, kell a jövedelem igazolása.....
2013. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés, de én alapból úgy gondoltam, hogy a megelőző hónap, tehát az augusztusi kell majd. Bár most kicsit elbizonytalanítottál
2013. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Disi ***** válasza:
Nekünk 3 havi kellett és elég volt a bankszámlakivonat. Mind a kettőnk jövedelme azon van, nekem ugye még a Gyed-em, mert mikor kezdtünk még azt kaptam, viszont a munkáltatóm utalta, mert TB-kifizetőhely.
2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!