Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsibe jövedelem-igazolás?

Bölcsibe jövedelem-igazolás?

Figyelt kérdés
A gyermekem szeptember közepén kezdi a bölcsit, és 6 hónapra visszamenőleg kérik a jövedelemigazolást a gondozási díj kiszámításához. A 6. hónapnak elég az augusztusi fizetés, vagy mindenképpen meg kell várni a szeptemberit?
2013. aug. 22. 12:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Biztos nekem szántad a kommented, (én kérdeztem, hogy kinek a jövedelemigazolása kell), de szerintem logikus, hogy ha a gyereked szeptembertől bölcsis, akkor Te valószínűleg addig otthon vagy vele, tehát a bölcsibe adás elötti 6 hónapon át nem volt a munkáltatódtól jövedelmed. Nem ez a logikus? Persze van aki akkor is dolgozik, de ez a ritkább eset.

Az pedig, hogy aki gyesen van, annak nem köteles felvenni a gyerekét a bölcsi, mert úgysem dolgozik, rosszul tudod, mert gyes mellett is lehet dolgozni. Az én esetemben pedig pláne így van/lesz, mert ikreim után majdnem 7 éves korukig kapom a gyest, de nyilvánvalóan nem lógatom addig itthon a lábam, 2,5 évesek, elkezdek dolgozni, mert éhenhalunk. Ennyi.

2013. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 11! Csupán megjegyzést tettem, nem kifejezetten neked szánva, de ha mar igy meg szólítottak:

1, A bolcsode annak lett kitalálva, aki dolgozik es nem tudja megoldani a gyerek napközbeni felügyelet. Aki gyesen van, az nem dolgozik, tehat ráér. Aki meg GYES mellett dolgozik, az dolgozik, nem?

2. A jövedelem, az nemcsak munkabér, hanem a TGYAS, GYED, GYES, csaladipotlek, arvaellatas, tappenz. Nyugdij, rokkantnyugdíj es meg a gyermektartasdij is.

3. Miután - legalábbis nálunk - kérik a munkáltatói igazolást, arra a munkaltato ra vezetheti a szerződés szerinti munkabered. (van aki eleve csak ugy ad ki igazolást...)

2013. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy megjegyzést tettél csak, de szerintem is félreérthető volt. Én is gyes-en vagyok és mellette fogok dolgozni szeptembertől, amikor bölcsis lesz a kisfiam. A mi bölcsinkben pl. aki munkanélküli, az előnyt élvez, mert ezzel is támogatva van, hogy el tudjon menni interjúra pl. Ezért a munkáltatói igazolást sem kérik, inkább az összjövedelem számít. Biztos mindenhol más a szokás
2013. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez fura, hogy nálatok ilyen szigorúak a bölcsik.

Nálunk a 3. kerületben csak munkáltatóit kérnek.

A bölcsőde díja napi 650 Ft és kész.

Csak annak kell jövedelemigazolás meg minden szent papír, aki ezt nem tudja fizetni, és támogatást kér.

2013. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!