Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a jó? A vegyes bölcsis...

Mi a jó? A vegyes bölcsis csoport, vagy ahol egy korosztály van együtt?

Figyelt kérdés
Nagyobbik lányom vegyesbe járt, nem volt rossz. Most a kicsit csecsemő csoportba vagyis kicsikhez vették fel. Igazából 18-24 hó között vannak gyerekek. Lányom 18 hós, de félek nem lesz neki jó a csoport, mert vad, van nagyobb tesója és hát minden igykezetem ellenére sokat összekapnak. A kicsi harap és veri a nagyot, ha az bántja. Érdekes, mert mást még soha nem bántott, csak a tesóját. A nagy sem bántott soha senkit a bölcsiben. Amikor mondtam mi van, a gondozónője nézett rám, és mondta, hogy soha semmi ilyen a bölcsiben nem volt a nagynál. Most gondoltam átkérem másik csoportba a kicsit, ahol nagyobbak vannak, hogy ne legyen gond:) Nehogy a kicsiket bántsa, ha őt bántják, mert ugye a kicsik azért másik egymással is. A lányom már beszél és önálló 18hósan. A doki szerint bőven meghaladja a korát, és csak néznek rá, hogy mekkora és milyen erős, és lány... Azt mondták nekem, hogy jól nevelet gyerekek, csak éppen tesóféltékenység, és ne legyek kiakadva:) Mit tegyek, várjak? Szívem szerint várnék és hagynám ott, majd megoldja a gondozónő, ha van valami konfliktus. Én meg addig itthon trenírozom:) Vagy szóljak a vezetőnőnek?
2013. szept. 5. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem venném ki, amíg folyamatos kezelhetetlen problémák nincsenek addig hagynám ott fejlödni.

Lehet egy normális gondozóhoz kerül és az amit te nem tudtál neki megtanítani azt a gondozónak sikerül.


A baj ezzel a tesó féltékenységgel, ha tényleg ilyen extrém mint ahogy leírod, akkor ez csak fokozódik és nem fog csillapodni, szinte felnött korukig vagy azon túl is eltarthat.

Miért bántja a nagy? Itt kezdödik a probléma.


Nekem is pont 2 ekkora gyerekem van, mindegyik lány. A nagynak a legnegatívabb megnyilvánulása ha játszanak és nagyon elszalad a ló akkor meglöki a kicsit. erre én rögtön reagálok és a nagynak fel kell segíteni a kicsit, ha nagyon elszaladt a ló akkor külön területen játszhatnak csak tovább. Már a szitukat is látom mikor fog kialakulni a lökés, így ha nem is figyelek rájuk akkor is tudom mi történt, mert csak úgy a nagy nem gonosz a kicsivel.


Szóval próbáld megoldani, hogy a nagynál lecsökkencsd a bántást, és a kicsit is ugyan úgy szidd le ha nagyot bántja.

2013. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a gond az hogy a nagy a kicsi. A kicsi sokkal erősebb , és akaratosabb. A nagy nagyon érzékeny, és sajnos átvette a vadabb stílust védelemként. Másokat egyik sem bánt. Szétválasztani próbálom most őket. A gond szerintem az, hogy az Apjuk engedi, hogy rá másszanak, és egymásra is szerintem ezért másznak rá. Ebből van mindig a baj, hogy a kicsi rámászik a nagyra. A nagy erre megüti, amit mellesleg megértek, mert elég durva a kicsi. Most a héten el is fáradtam nagyon. Azért is volt több vita. Egyedül is vagyok, és beteg is voltam. Lehet most azt éreztem ennyire meg, hogy nem volt annyi időm és türelmem hozzájuk és azért látom sötétnek az alagutat:) de igazából én azt érzem, hogy azért javult a helyzet, hónapról-hónapra. Két nagyon okos gyerek. Mindkettő hamar beszélt és mindenki dicséri őket, ha velük van. A bölcsis gondozónőt megszoktam kérni, hogy vigyázzon rájuk, és Ő is mondja, hogy szerinte ez változni fog, mert a kicsi egyre több mindent el fog tudni mondani, és a nagy akkor tudja merre hány méter a kicsi mit is akar. Meglátjuk...
2013. szept. 5. 16:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy kérdés még, hogy Te hogy bünteted vagy mondod el nekik, hogy rosszat csináltak? Mert én megkérdezem miért ütötte meg a másikat és nem gondolja, hogy az fájhat neki? Erre kb nem figyel a nagy. A másik, hogy sokszor elfut és nevet, de látom rajta, hogy fogta az adást, hogy rosszat csinált, csak így vezeti le, hogy megbánta, látom a szemén, hogy nem akarja hallani sem amit mondok. Vagy elkezd sírni, hogy nem akarta bántani a kicsit. A kicsi jó fej, mert bocsánatot kér a nagytól, csak még nem igazán érti miért. Még nem fogja fel szerintem, hogy az mennyire fájt a tesójának.
2013. szept. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!