Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A ti bölcsitekben minden nap...

A ti bölcsitekben minden nap van valamilyen foglalkozás a gyerekeknek délelőtt?

Figyelt kérdés
Mi most kezdtük a bölcsit, és kicsit ki vagyok akadva, hogy a gondozók gyakorlatilag csak egymással beszélgetnek, ha egy-egy gyerek néha sír, pár perc után esetleg odamennek hozzá, de gyakorlatilag ennyi. A mi gondozónk - akinél beszokunk - max. 5 percet beszélt a lányommal. Ez mindenhol így van?
2013. szept. 23. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A bolcsode hivatalosan szociális intézmény, nem pedig oktatási. A gondozónok nem pedagógusok, a gyerekek pedig hat honap es harom év közöttiek, igy a foglalkozás semmiképpen nem megoldható.
2013. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek van igaza, ez nem ovi csak bölcsi.
2013. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Konkrét foglalkozást nem tartottak a fiam bölcsijében. Olyan volt, hogy: gyertek gyerekek rajzolni/kirakózni/stb, de nem volt kötelező. Ha éredekelte a gyereket ment, ha nem akkor játszott mással. Egész nap szabad játék volt a program. Ők még kicsik az irányított foglalkozáshoz, majd oviban kezdik el.
2013. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A bölcsikben nincs foglalkozás.
2013. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nÁLUNK VOLT KÖZÖS GYURMÁZÁS,MONDOKÁZÁS.vOLT H KÖZÖSEN MENTEK MINDEMNN HÉTFŐN tornaterembe mentek.

De úgy mint oviban nincs hogy most akkor közös kötelező program. Itt 3 gondozónő van.1 de,1 du,1 a másik csoporttal közös(aki egész napos). Ők rendesek,nem csak beszélgetnek egymással:) Bocsi a Caps lock miatt:)

2013. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az odáig rendben van, hogy ők "csak" gondozók, de azért a traccspartin kívül talán másra is képesek lehetnek, ha már egy bölcsiben helyezkedtek el. Amikor bölcsit kerestem a gyermekemnek, volt olyan, ahol mondták, hogy vannak foglalkozások, persze, nem kötelező jelleggel, de mondjuk hétfőnként gyurmázás, kedden festés, ilyenre gondoltam. Ma az udvaron sok kisgyerek elesett, leesett, és egyszer sem mozdult meg egyik gondozó sem, hogy felsegítse, vagy legalább megkérdezze, hogy nem ütötte e meg magát valahol. Hát most el vagyok keseredve, hogy nekünk ilyen bölcsi jutott.
2013. szept. 24. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd, nehéz megérteni, de nekik csak alapvető gondozási feladataik vannak, semmi mas.
2013. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban bölcsiben nincs ún. "foglalkozás", de ennek ellenére nekem is fura, ugyanezt tapasztalom, mint te.

Én 7 évet dolgoztam szülésemig először bölcsiben aztán oviban, csakhát az magán volt, ahol sokat fizettek a szülők, és mi abszolút foglalkoztunk a gyerekekkel.

Elvárás is volt, de nekem egyértelmű volt, hogy ilyen picurkákkal közelebbi kapcsolat kell, mint a puszta gondozás, ahhoz, hogy érzelmi biztonságban legyenek, jól érezzék magukat.

Fura nekem ezt látni, főleg, hogy a saját lányom az alany most már.

2013. szept. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
És te kérdező ugye oda mentél minden kisgyerekhez felsegíteni. Nem csak bámultál.
2013. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is ez a gondom,furának találom...tudom,h nem lehet minden gyerekkel játszani,de...mi most szokunk be,már 2 hete járunk,a lányom még mindig sír-hallottam egy anyukától,h egyedül ült a földön és ott sírt magányosan...elgondolkodok ilyenkor,h mit érezhet szegénykém...nem érzem azt,h valamiféle bizalmi kapcsolatot megpróbálnának kialakítani a gyerekekkel,de akkor mit csináljon ott több órán át,ha nem érzi magát jól,biztonságban.egyedül játsszon egész álló nap?lehet,h oviig inkább még maradunk itthon..
2013. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!