Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nektek is több pelenka fogy a...

Nektek is több pelenka fogy a bölcsiben? Én már kivagyok.!

Figyelt kérdés

Ikreim vannak, a 2 gyerekre itthon elment 8-10 pelenka, persze volt hogy 12 is, ugye ez változó.

Most már többször előfordult, hogy csak a bölcsiben 8 elmegy rájuk. Ma volt bent 6, plusz a szekrényben még legalább 6. Délután ahogy mentem értük, a szekrényben már 1 sem volt, a polcukon pedig 2. Magyarul minimum 10 pelenka fogyott??? Mit csináljak? Én nem bírok még több pelenkára beruházni, gondolhatjátok így is 2 gyerekre mennyibe kerül...


2013. szept. 24. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A bolcsiben vannak kotelezo pelus csere időszakok -reggeli, ebéd elott, alvás utan- ez minimum 3. Ezen kívül akkor is cserélnek, ha baleset van. Te otthon lehet, hogy az épphogy pisiset nem csereled, ők igen.
2013. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Ne pakold tele a szekrényt úgy :) Tegyél bele annyit amennyi elvileg nektek is elég volt otthon, aztán ha nem szólnak, h kevés a pelus, lehet el el teszegetnek belőle vagy cserélik ha kell ha nem :)
2013. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg nem a te gyerekeid használják el az összeset, hanem 'kölcsön' veszik. Kérdezz rá. Mindig van, aki 'elfelejt' eleget vinni a gyerekének, így máséval kénytelenek pelusozni a dadusok, hogy 'majd visszaadjuk, ha feledékeny anyuka behozza', csak erre valahogy sosem kerül sor.
2013. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Reggel nem cserélnek rajtuk,én beviszem őket, ha délelőtt nem kakil be valamelyik, akkor csak ebéd előtt cserélnek rajtuk. Aztán gondolom alvás után. Ez egy gyereknél 2, de nyilván rászámoljuk azt az 1 pluszt, amikor kaka van.. Ez még mindig csak 3, 2 gyerekre 6. Ennyit számolnék alap esetben nekik, de nyilván nem akarom, hogy ne legyen pelusuk, ha mégis kellene több.

Nem is azzal van a gond, hogy néha ez történik, de hogy 3 hete járnak és szinte állandó ez a mennyiségű pelenka fogyás, az már sok. Nem hiszem, hogy minden nap 8-at el kell használni.

Ja, az biztos, hogy a gondozónénijük nem valami profi a cserében, mert ő maga is mesélte, hogy 1x-2x már kicsurgott a pisi az amúgy nemrég átcserélt pelusból, gondolom azért, mert rosszul rakta rájuk...Nálam sosem folyik ki. Hát kössz, most erre mit lehet mondani vagy tenni?

Már volt, hogy szóltak, vigyek be pelust, akkor kezdtem el, hogy tartok a szekrényben is. De így azért sok, ma olyan ideges lettem...!!!

2013. szept. 24. 17:24
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én gondozónéni vagyok:)nálunk úgy van hogy 8:30 van gondozás és 10:30 kor.Ébredés után 14:30 kor.Ez ugye három.Plusz ha kaka van.Az négy.Van olyan gyerek hogy rengeteget pisil és még kell neki cserélni még egyszer.Én mondjuk nem cserélem ki ha egy ml pisi van benne.Van hogy egy nap csak 2db pelus fogy egy gyereknek mert keveset pisi a kakát meg reggel lerendezte otthon.Így jön ki a napi 8 pelus nálatok a két gyerekre.Lehet hogy minden gondozáskor tele van a pelusuk meg még a kakás.Nálunk ha elfogy vkinek a pelusa "bölcsis"pelusból veszünk el nem másik gyerektől.Aztán oda tesszük vissza ha hoznak.A bölcsis pelus pedig úgy lett hogy én meg a kolléganőm az otthon megmaradt pelust bevittük.
2013. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy csak annyit vigyél be amennyi feltétlenül szükséges, nem szabad a szekrényt telepakolni. Én csak olcsóbb pelenkát viszek a bölcsibe mert nálunk is probléma, hogy egyszerűen nyoma vész, és persze tudom is, hogy xy szülő egy darab pelenkát sem visz vagy olyan gagyit ami használhatatlan és olyankor persze másik gyerektől vesznek el a gondozók. (értem én őket is mert arra a gyerekre is kell valamit adniuk, csak hát én sem tojom a pénzt) Általában Rossmannosat szoktam venni a bölcsibe amikor akciós bevásárolók belőle így azzal is tudok spórolni. Mivel gyakran cserélnek rajtuk pelenkát esély sincs rá, hogy átázzon a pelenka.
2013. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs 8.30-kor pelenkacsere. Tényleg csak ebéd előtt van, ill. ha délelőtt kaka van, akkor. Tehát alapesetben biztosan csak 3 pelenkának kéne fogynia fejenként, néha beleférne a 4.

De hogy mindig 8 meg néha 10????

Nekem sem talicskával hordják a pénzt, pláne ikrek mellett van költenivaló. Amúgy Babylove pelenkát viszek be, DM-es. Itthonra is ezt használjuk, néha Liberót.

Holnap azért finoman rákérdezek, és bizony nem fogok a szekrényben hagyni ennyit.

Most meséltem a férjemnek, nagyon kiakadt:)

2013. szept. 24. 19:11
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy az egyik gyerekem általában nem is ott végzi a nagy dolgát, hanem itthon...
2013. szept. 24. 19:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ebéd előtt van pelenkacsere, aztán alvás után. Ezen kívül akkor cserélik ha átázik vagy bekakil. Szóval ez 3 pelus maximum (jó ha többször kakil akkor több)

Nem járunk bölcsibe, itthon 3-4 db elég egy napra.

2013. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elvileg az a szabály, hogy 3 óránként cserélniük kell.
2013. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!