Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tapasztalt bölcsis anyukák,...

Tapasztalt bölcsis anyukák, hogy is van ez a fegyelem a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtünk el beszokni egy családi napközibe, ahova azért szeretném össz-vissz heti két napot vagy két délelőttöt járatni a 2,5 éves lányomat, mert ikertesói fognak születni nemsokára. Igazából még nem tudom felmérni mit fog jelenteni egy dackorszakos örökmozgó és két újszülött, de gyanítom, hogy nagyon leterhelt leszek. A családi napközi ötlete azért merült fel, mert a gyerek nagyon szereti a többi gyereket (játszótéri tapasztalat) és én az elkövetkezednő időszakban alig fogok tudni kimozdulni, gondoltam hadd játszon, szaladgáljon, rajzoljon a többi gyerekkel két délelőttöt egy héten. A vezetőnő azt javasolta, próbáljuk meg, hogy ott is alszik, mondtam jó.

A kérdésem igazából az, hogy mindenhol ilyen szigorúak-e mint amit én itt tapasztaltam??? Pl. ne állj fel az asztaltól (na ezt aláírom, csak a gond, hogy a lányom a füle botját nem mozgatja), ami inkább furcsa volt, hogy csendes pihenő 1-től 3-ig, de már 2-től föl-alá járkálnak a gondozónők, az összes gyerek erre felébred. De hiába ébrednek fel (pedig még aludnának ha nem lenne mászkálás), az ágyból felkelni nem szabad, kapnak egy mesekönyvet, és még egy órán át azt kell nézegetni. Ma az én lányom szeretett volna odamenni a polchoz levenni egy babát fél3-kor erre rászóltak, hogy nem szabad most játszani. Kb. 3 előtt 10 perccel amikor nem volt bent a gondozónő, én tudatlan mesét olvastam 3-4 kislánynak akik leültek körülöttem a földre, és megkértek, hogy meséljek a könyvből. Nemsokkal később belépett a gondozónő, és láttam, hogy nagyon nem tetszik neki, rászólt a gyerekekre, hogy üljenek vissza a saját ágyukra, de ha nem teszik, akkor "anya csukja be a könyvet". Ekkor megkérdeztem, hogy elnézést, nem vagyok vele tisztában,hogy most mi a program, alvás után mi következik. Erre azt felelte a bajsza alatt: "elvileg 3-ig csend és hullaszag".

Hát őszintén nem értem... azt értem, hogy van napirend, meg kell a fegyelem, de itt egy családi napköziről beszélünk, ahol súlyos pénzeket fizet egy szülő, azért hogy a gyereke egyébként jól érezze magát. A gondozónők alvás előtt nem is mesélnek nekik egyébként. De mászkálással felébresztik őket, majd megkövetelik, hogy az ágyban maradjanak (2 évesen) és ne játszanak, és mesélni se lehet. Mi a véleményetek?


2013. szept. 20. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem érzem annyira tragikusnak. Ahol több gyerek van, ott muszáj valamennyire fegyelmet és rendet tartani, na persze nem katonásan. De ha 3-ig pihenő van, akkor tényleg ne össze-vissza pakolásszanak, mert a többieket zavarják.

Azért ha neked is meglesznek az ikrek, lehet hogy másképp látod majd. :-)

2013. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Máshol is ugyanaz a helyzet, az alkalmazott ovónő sehol sincs megfizetve és mindenhol ugyan olyan lusták.
2013. szept. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi! De én ha ennyire aggályosnak tartanám ezt a helyet- márpedig Te annak tartod- tuti nem vinném ide a gyerekem! Én is gyerekkel foglalkozom az enyém mellett bevállaltam egy fél évvel idősebb kisfiút, és ugyan fegyelmet kell tartani, de nem minden áron! Sőt most visszamentem dolgozni és a fiatalabb gyerekem családi napközibe jár, ahol ilyen "szigor" nincs! Normális -kellemes hangulatú a légkör, rugalmasak nagyon! és a gyerekek mind szeretnek odajárni! annyira hogy a lányom konkrétan haza sem akar jönni sokszor!!! képzelheted hogy hogy néznek rám, mikor a 1,5 éves gyerek nem odafele visít, hanem mikor hoznám el!! :) volt nekem is hogy belefutottam olyan helybe ahova Soha többé! de szerintem ezt megérzed te is, hogy ez kell e a gyerekednek vagy találsz egy másikat...
2013. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Fiamnál nincs ilyen. Van mese alvás előtt, ha valaki előbb felébred azt leviszik a játszószobába.
2013. szept. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, én biztosan nem vinném, vagy legalább nem altatnám ott a kicsit. Akkor így semmi értelme, ha legalább olvasnának nekik egy mesét alvás előtt, és hagynák őket aludni....

Nekem 21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között, nem adtam be sehova, lehetőség sem lett volna rá, meg amúgy sem. Sokat, nagyon sokat verseltünk, meséltünk, amíg szoptattam a kicsiket akkor is pl. És segített, bevontam mindenbe, amibe lehetett és akarta. Semmi gond nem volt, nem mondom hogy nem volt nehéz az eleje, de nekem inkább az éjszakázás és a kialvatlanság volt a nagyon rossz. Nagyon rossz alvók voltak, most talán mondhatni hogy rendeződött, de már 3 évesek a fiúk.

És még annyit, ha te vinnéd a lánykát és hoznád a két kicsivel...hát hidd el, nagyon nehéz az! Főleg hogy jön a tél, mindet öltöztetni, kettőt fordulni az ikrekkel,...

2013. szept. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De te bementél a csoportszobába, ahol alszanak, ott olvastál? Ezt nem szokták megengedni, és jól teszik, mert megzavarja a gyerekeket. Ha a váróban volt, az más.

Nálunk a bölcsiben is ugyanez a szokás, és jó dolognak tartom, mert az oviban is csöndben kell majd lenni, ha esetleg ő nem alszik, de a másik 25 meg igen. Az a jó, ha korán megszokják, és nem hiszem, hogy nagy törést okozna nekik. És igen, nekem is furcsa volt, hogy altatáskor hangzavar van, de állítólag így is elalszanak (és tényleg, előbb-utóbb megszokják), bár mi otthon csendben altatunk. A lényeg az, hogy a közösséghez kell megtanulni alkalmazkodni és ezeket a szabályokat elfogadni.

2013. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. vagyok, még annyit írnék, hogy én állami bölcsibe járatom a fiamat. Maximálisan meg vagyok elégedve, nagyon szeretik a gyerekeket, és ugyan van fegyelem, de nem katonás. Mesélnek nekik, simogatják őket, ölbe veszik, nagyon jól érzik magukat a gyerekek. Ha ezt nem tapasztalod, szerintem keress más helyet. Mert való igaz, az a lényeg, hogy a gyerek szívesen menjen. A fiam az alvás és egyéb új szabályok ellenére (amit meg kell tanulni mindenképp) is imádja, ezért örülök, és tudom, hogy jól döntöttem.
2013. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hol olvastál mesét és mikor a gyerekeknek? Alvásidőben a csoportszobában? Annak persze hogy nem örültek. Te sem örülnél, ha valaki bemenne a munkahelyedre és belepiszkálna a munkádba.
2013. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állami bölcsibe járt a lányom és ott is volt alvás fél1 -fél3 3 ig mese olvasás volt .és szerintem ott is csenben kellet lenie anak aki nem aludt .és adig nem is mehetett senki a gyerekért amig csendes pihi volt .
2013. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Azóta is járunk, kezd szépen beszokni, tegnap fél percet sírt, aztán tízórainál már jelentkezett, hogy kér repetát, ma egy percet sem sírt amikor eljöttem, úgy el volt foglalva a játékokkal.

Az a dadus aki a "hullaszagos" megjegyzést tette, másnap 2-3x is elröhögte magát úgy próbált szépíteni, mondta nekem, hogy ez milyen szuper családi napközi, mennyire mások ők mint a többiek, mert ők dajkálják a gyerekeket, csak neki tegnap nagyon rossz napja volt, nagyon nyúzott volt, stb... utána pedig alvás előtt és után is mesélt a gyerekeknek :D Szóval ő is érezte, hogy előző nap egy kicsit érdekes volt a viselkedése...

Egyébként egyetértek veletek anyukák, hogy nem is kellett volna ott lennem 3 órakor, hiszen a folyamat normális esetben az, hogy először beszokik a gyerek, utána kezd el ott aludni, egyedül, és nem pedig az anyukája segítségével. Csak én már kapkodok össze-vissza, mert két hét múlva ikrek, arra gondoltam, legalább amig nem indul be nálam váratlanul a szülés próbáljuk ki, hogy szeretne-e egyáltalán ott aludni, meg én is látom, hogy hogyan is megy ez... de most ezen a héten úgy járunk, hogy nem alszik ott, majd ha lesz kedve, akkor alhat ott, de már nélkülem, először szokjon meg mindent.

2013. szept. 25. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!