Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mindenhol úgy van, hogy csak...

Mindenhol úgy van, hogy csak a helybeli gyerekeket veszik fel a bölcsödébe, a környező településről, ahol nincs bölcsöde, onnan nem?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért van ez igy? Értem én hogy általában túljelentkezés van mindenhol, és elsősorban a helyi gyerekeket helyezik el, de ha pl van még hely, miért utasitják el a környező településről lévő gyereket, ha annak szeretne dolgozni az anyja, de óvodába még nem adná. Legalább részmunkaidőben szeretnék dolgozni, bölcsibe is csak délelőtt adnám be, én vinném, én hoznám, de azt mondták telefonon a bölcsiből, hogy csak helyieket vesznek fel. Oviba még nem adnám, mégiscsak jobb lenne neki a bölcsi, egyrészt korabeliek lennének ott, másrészt többet foglalkoznának vele stb.
2013. okt. 10. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk helybelieknek sem jut mindenkinek hely, de kicsit odébb ismerek olyan anyukát akinek csak a munkahelye van a bölcsihez közel és felvették a gyerekét. Ha van még kapacitás akkor vesznek fel persze másokat is, de legnagyobb esély mindig a lakóhelyen van
2013. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bölcsibe munkáltatói igazolás kell. Ha az nincs, lakhatsz a bölcsőde mellett is,senkit nem érdekel. További hátrány, ha van még egy bébid, mert akkor az van, hogy "úgy is otthon vagy a kisebbel"

Oviba nem kell munkáltatói.

2013. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudok róla, hogy kell munkáltatói igazolás a bölcsödei felvételhez. Nem ezzel van a problémám, hanem, hogy mielőtt bemegyek állásinterjúra le kell szerveznem a kislányom elhelyezését és ha felvennének és lenne munkáltatói igazolásom, akkor SEM vennék fel, mert nem helybeli (városbeli). Egyébként is nehéz munkát találni, mivel nincs a környéken csak 1 város, azaz olyan ahova átszállás nélkül be tudok járni busszal, a többi város ami már 30km-re van, szóba se jöhet, mivel hogy 8ra beérjek, át kell szállnom, korábban kell itthonról elinduljak, amikor még a bölcsibe ugyan be tudnám vinni, de majd szeptembertől a helyi oviba már nem, mert az 7kor nyit, én meg megyek a 6os busszal mondjuk. Rajtam kivül más meg nem tudja elvinni.
2013. okt. 12. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!