Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Másfél évesen korai lenne...

Másfél évesen korai lenne bölcsibe adni?

Figyelt kérdés

Vissza kellene mennem dolgozni,és hát a kislányom másfél éves.Reggel 8-tól,délután 6-ig tart a munkaidőm,így gyakorlatilag lehetetlen kire hagynom a kicsit,és a bölcsibe se tudnék érte elmenni időben.

A középső gyerekem meg ovis,és érte se tudnék odaérni.

Oké,mellé fogadok egy bébiszittert(egyszer már volt bébiszitterünk,amíg a kicsi nem született meg),de a bébiszitter csak 1 gyereket vállal.

Viszont lenne egy megoldás,ami viszonylag kivitelezhető lenne: A legnagyobb lányom(14 éves),és ő 2-kor végezne az iskolában,és eltudná hozni a kicsit,csak azt nem tudom,hogy kiadják-e neki a bölcsibe.

A másik kérdésem meg az lenne,hogy eleve,másfél évesen nem korai neki a bölcsi?

Köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 14. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon jó lenne más megoldást találni. A kicsinek sem biztos, hogy jót tenne, ez gyerekfüggő. A nagynak sem lenne jó ha napi szinten neki kéne megoldania a kicsi hazahozatalát, előbb-utóbb a tanulás kárára fog menni és megromlik a ti viszonyotok is.


Nyilván ha máshogy nincs pénz ételre meg a fűtés-számlára, akkor meg kell oldani.

2013. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a másfél évesnek korai bölcsibe menni, hanem a 14 évesnek korai anyukának lenni. Elhiszem, hogy nehéz helyzetben vagy, de egy 14 évesre bízni napi renszerességgel 4-5 órára egy másfél évest szerintem egyenesen embertelenség. Biztos van olyan bébiszitter, aki mindkét gyereket vállalja.
2013. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Megtudnánk oldani a számlákat a férjem fizetéséből,és félre is tudnánk rakni,hiszen eddig is megoldottuk,csak az a helyzet,ha 2-3 hónapon belül nem megyek vissza dolgozni,kirúgnak. És ha itthon maradok vele végig,és 3-4 évesen oviba adom,akkor már nem lesz meg a munkám,és a mai világba munkát találni,bizony nem egyszerű....

Úgyhogy ezért nem tudom,hogy mit csinálja:(

Ezért kérem a ti segítségeteket,hátha tudtok mondani valami használhatót!:(

2013. okt. 14. 15:59
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Én így nem vállalnám.

Ha 2 éves lesz, elkezdhetsz munkát keresni, amíg interjún van lehet vele bébiszitter, ha lesz munkád akkor bölcsi. Nem kell 3-4 éves koráig otthon lenni vele.

2013. okt. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálam ilyen felállással veszne a munka.

Másfél évesen ha nem az éhhalál fenyeget, korai a bölcsi szerintem, egy 14 évesre felelőtlenség lenne még két ilyen kicsi gyereket rábízni. Nem azért, mert nem tudná őket ellátni, de még egy 14 éves se felnőtt. Történhetnek dolgok, amiknél ő sem tudná, hogy mit kell tenni, pláne még két kicsivel és ha valami történne titeket rángatnának meg teljesen jogosan. Ez nem néha pár óráról szólna, hanem állandó dologról.

Arról nem is beszélve, hogy 14 évesen van mit otthon tanulnia és készülnie, mint este 6-ig, vagy még tovább, a kistestvéreit felügyelnie. Mert én magamról tudom, hogy egy kicsi gyerek mellett szinte mindig ott kell lenni. Nem tudna a nagyobb tőlük tanulni rendesen. 6 után meg úgy el lenne már fáradva, hogy neki nem menne a tanulás.

Szóval ilyen helyzetben semmi esetre sem mennék vissza dolgozni! Annak a gyerekek innák meg a levét hosszú távon.

Te meg utána szakmával és tapasztalattal azért könnyebben fogsz munkát találni.

2013. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én sem vállalnám így. 14 évesre napi szintem bízni a gyereket, áhh semmiképp. Keress olyan bébiszittert, aki vállalja, vagy aki írta az előbb, keresel másik munkát, és jársz interjúkra... Amúgy, ha bölcsibe adod, akkor folyton beteg lesz a gyerek, az Ő felügyeletét is meg kell majd oldani valakinek.
2013. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Keresnék olyan bébiszittert, aki elvállalja mindkettőt.
2013. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Mi lesz ha nem 2 re végez a suliban a nagyobik?
2013. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha nagyon muszáj,inkább én is keresnék egy olyan bébiszittert,aki 2 gyereket vállal vagy keresnék egy másik munkát,mert szerintem napi szinten sok időt kellene nélküled eltöltenie mind3 gyereknek.A betegséggel pedig tényleg tartani kell.Mi 2 hét után 1 hetet itthon voltunk,majd pár napra rá megint taknyos lett,szóval akármikor megint kijöhet az az állapot,amikor megint nem megyünk.
2013. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Az én lányom 14 hónapos kora óta jár bölcsödébe, így nem tartom korainak. 1 hét alatt beszokott, imád a mai napig járni, sosem volt ezzel gond! Viszont keress egy baby sittert, mert a nagyobbik lányodra max. az ovist bíznám, már plusz 2 gyerekkel, nehéz. Miért nem vállalja a baby sitter? 1 óra nem a világ vége...

2013. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!