Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magánbölcsődébe vesznek fel...

Magánbölcsődébe vesznek fel önkéntes diákokat? Ha igen, milyen munkát adhatnak neki?

Figyelt kérdés

Kell önkéntes munkát végeznünk a sulin keresztül, és helyeket keresek, ahova mehetnék. Nyílt pár hete egy magánbölcsőde egy utcával feljebb tőlünk, minden nap elmegyek mellette, így helyileg tökéletes lenne, és mivel szeretem a gyerekeket és szívesen foglalkozom velük, ebből a szempontból meg még jobb. Csak nem tudom, hogy felvesznek-e/felvehetnek-e önkéntes munkára diákot úgy, hogy igazából semmi hivatalos tapasztalatom nincs.


Köszönöm a segítséget!

17/L



2013. okt. 23. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha felvennének, akkor az nagy "szemétség" lenne azokkal a pedagógusokkal szemben, akik leállamvizsgáztak, de nyelvvizsga híján nincs a kezükben a diploma, s emiatt elküldik Őket minden óvodából.

Tehát Ők nem kellenek Nekik (és hivatkoznak törvényekre, önkormányzatra, stb.), de egy diák (akinek semmilyen gyakorlata, tudása, felkészültsége nincs), az meg mehetne...


és most mindegy, hogy a diák ingyen lenne, mert önkénteskedni megy

2013. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

kiegészítés: az is mindegy, hogy magánbölcsi-e vagy állami/ egyházi


Na meg abba is belegondoltam, hogy én magam sem örülnék, ha a gyerekem közelében olyan valaki sürögne-forogna, akit nem ismerek, nincs papírja, csak "szereti a gyerekeket". Ha már magánbölcsibe adom, és fizetek érte!!! akkor szakemberek között legyen, ne tinédzserek között, mert ennyi erővel leadhatnám a szomszédnak is.

2013. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt megértem, erre én is gondoltam. :)

De mondjuk akkor meg nem feltétlenül a gyerekekkel kapcsolatos munkát adnának nekem, hanem valamit, amivel az óvónőket, dadusokat segíthetem, de nem kerülök "kontaktusba" a gyerekekkel. Például mikor elmentek a gyerekek, akkor segíteni nekik pakolni, rendet rakni.

2013. okt. 23. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Semmilyen gyerekekkel foglalkozó intézmény nem fog felvenni még ingyen sem. Ez nem ilyen egyszerű. Meg vannak a jogszabályok, hogy ki és hogyan léphet kontaktusba a gyerekekkel. Takarítani, pakolni, rendet tenni és a többire pedig szintén megvannak a megfelelő személyek. Önkéntesnek leghamarabb az önkormányzathoz mehetsz, ott talán adnak valamit.
2013. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 23. 20:45
 6/11 anonim válasza:
100%

Nektek nem mondtak el semmit sem erről?


Nekem is kell kötelező 50 óra köz.munkát csinálni, már 23 nál tartok, és még ebben a tanévben meglesz az 50.


Mehetsz oviba, bölcsibe nem annyira, mert azok még túl kicsik. De kell, hogy legyen szerződése az iskolával; és azzal, hogy te ideglenesen ott dolgozol senkit sem fogsz kitúrni, csak megkönnyíted a munkájukat.

Pl.: akik mennek oviba (én nem), nekik olyan van, hogy gereblyéznek az udvaron, összepakolnak, amit a gyerekek szétpakoltak, meg stb. A felnőttek ugyan úgy vigyáznak a gyerekere, te csak segítesz neki.


Én egyébként eddig turistajelzést festettem + szedtem a szemetet a turistaút során, meg lazúroztam kerítést.


A szerződést az ofnek kell megkötnie, ha ő nem köt szerződést senkivel, akkor nehezen lesz meg nektek( ha más of köt, akkor oda is mehetsz, csak nagy esélyel később értesülsz munkalehetőségekről).


Ha lenne még kérdéset a kötelező munkával kapcsolatba, akkor írj ide, vagy privit(ezt előbb észre veszem).


15/F

2013. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy óvodába lehet menni, és a bölcsődével kapcsolatban is csak azért voltak kétségeim, mert amit én néztem, az nem állami, hanem magánbölcsőde, tehát gondoltam, oda még kevésbé fogadnak fel önkénteseket, akiknek semmilyen képzésük nincs. De én sem konkrét munkára gondoltam, amivel kitúrok bárkit is, hanem csak segítségként, mint amit írtam is, pakolgatni, esetleg takarítani.


A szerződésről is tudok, és hogy kinél kell megkötni, 10 órát már el is végeztem, a sulinak dolgoztam (sulikönyvtár), és az majd el is lesz könyvelve. De az óvodát/bölcsődét inkább hagyom, korrepetálni fogok egy alsós kislányt angolból és matekból. :) Abból meg összejön majd csak a maradék 40 óra, ha heti 1x 2 órát töltök vele. Végül is, nem sietek sehova. :)

2013. nov. 11. 17:58
 8/11 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a válaszodat, ment a zöld mancs! :)
2013. nov. 11. 17:58
 9/11 Főzős Laci ***** válasza:

Persze vesznek fel,azt aki szakirányuán akarja magát továbbképezni.

A gyermekekkel kommunikálhat,de a csecsemő-korúakat nem foghatja meg,csak az,akit az anyukája írásban erre a feladatra felhatalmazott.Lényeg az,hogy a 2-3 éves gyerekekkel játszhat,etetheti őket,meg gondozhatja,szóval sok mindent csinálhat,amit kell egy kisgyermekkel.De azért jó,ha a házimunka sem áll messze tőle!

2013. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elvileg mehetsz magánbölcsődébe is, ez csak a bölcsin múlik. Menj el, kérdezd meg és kiderül. Én állami bölcsibe mentem közmunkára. Az aggódóknak üzenem: semmi olyat nem bíznak ránk, amihez végzettség kell. Játszunk velünk, énekelünk nekik, mondókázunk, ilyesmik.
2013. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!