Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodáknak kötelező jelezni,...

Az óvodáknak kötelező jelezni, ha skarlátos gyerek van az oviban? Itt olvastam, hogy ki volt írva fali újságra, hogy skarlátos megbetegedés fordult elő és kíváncsi lennék, ez kötelező vagy csak önkéntes alapon jelzik ezt, ha jelzik.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 13:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, a szülők felé kell-e jelezniük.
2013. ápr. 19. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelesek. Nálunk soha nem szólnak.
2013. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg igenis kötelező, mert fertőzésveszély áll fenn... nálunk mindig kiírják a skarlátot is meg a bárányhimlőt is...
2013. ápr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jogszabály írná elő, minden bizonnyal értesítenék a szülőket. De mivel ezt sok helyen nem teszik meg, ezért nyilván nem kötelező. Az más kérdés, hogy ''illenék'' szólni. De nem muszáj.
2013. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvosi rendelőbenmegkérdezik az óvoda nevét, címét, mert kötelesek kiértesíteni az ovis csoportot, ha fertőző gyereket láttak el. Mi a skarláttal és a bárányhmlővelis így jártunk. És halllottuk is, hogy kiírták a csoportszoba ajtajára, hogy fertőző beteg járt a csoportban.ez kötelességük.
2013. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!