Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fel KELL-e venni a gyermeket...

Fel KELL-e venni a gyermeket orvosi igazolással a bölcsödébe?

Figyelt kérdés
Kislányom elég problémás, de a "nem evés" a legrosszabb. Többször voltunk kórházba kiszáradás miatt. Egy orvos javasolta szóban, hogy írassam be bölcsibe, hátha. És láss csodát, ott eszik. Nos a lényeg, hogy 16-20000 ft így havonta, mert bár a bölcsiben van, játszóházas szolgáltatást tudok csak igénybe venni, mert nem mentem még vissza dolgozni, GYED-en vagyok. A védőnő említette, hogy ha orvos igazolja, hogy szüksége van a gyerkőcnek a bölcsire, akkor fel kell venniük rendesen. A bölcsivezető elutasította, mondván ez törvénytelen. Egy ismerősöm ma íratta így be bölcsibe a kislányát. Én csak nyáron megyek vissza dolgozni és anyagilag nem mindegy. Valaki tud erről konkrétabbat írni? Köszönöm.

2013. nov. 20. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen lehetőség, pontosan most nem tudom melyik jogszabályban. Azért nem szeretik a bölcsődék így felvenni a gyerekeket, mert ez nekik sokkal több adminisztrációval jár (ezt nekem egy bölcsőde vezető mondta). Megpróbálok utánanézni a jogszabálynak.
2013. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az jó lenne, mert én nem találtam meg.
2013. nov. 20. 12:58
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Olyan, hogy fel Kell venni, nincs. Olyan van, hogy előnyben részesíthetik azt a gyereket, aki orvosi javaslatra menne. Bár ne sértődjél meg, de ha bölcsiben eszik a gyerek, otthon pedig gondok vannak, az nem orvosi probléma, inkább nevelési.
2013. nov. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha az anyuka GYED-en van, akkor valóban nem járhat a gyerek állami bölcsődébe!
2013. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!


Nem sértődtem meg, mert nem ismered a hátterét a dolgoknak. A lényeg, hogy 3 hónapos kora óta nem evett, csak álmában. Amikor fájt a torka, egyszerűen nem volt hajlandó enni egyik napról a másikra, mert a nyelést a fájdalommal párosította. Pszichológushoz jártunk vele, mert van ilyen ebben korban is. Lelki gondok, nem nevelési. Most az "utánzás" korszakban pedig igenis sokat jelent az, hogy gyerekek között van.

2013. nov. 21. 05:52
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem bántani akartalak, és a nevelési problémánál nem arra gondoltam, te vagy a hibás, hanem hogy ez nem olyan eset, ami orvosilag indokolná a bölcsődét. Védőnő, orvos ezt általában akkor szokta javasolni, amikor a gyereknek szociális körülményei miatt jobb helye van ott, mint otthon. Ez gondolom rátok nem áll. De persze egy próbát megér, de emiatt nem kötelező a bölcsődének őt felvennie.
2013. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!