Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális, hogy a lányom...

Normális, hogy a lányom mindig "beteg"?

Figyelt kérdés

Szeptember eleje óta jar bölcsibe, osszeteve ha kb.3hetet volt otthon. De akkor pl.antoniotikum kellett neki es volt kozepfulgyulladasa.

Szoval a többi gyerkochoz kepest o eleg sokat is jár bölcsibe.

Viszont allandoan szipog, bar nem folyik az orra. Laza nincs, a kedve jo. A gondozók nem küldik haza, csak amikor indokolt a helyzet.

Multkor is egészségesen ment bölcsibe, de 2-3nap utan mar jott a szipogas. Hiaba szívtam az orrát, nem igazán jött ki valami.


Normális, hogy igy regal a szervezete? Vagy vegyem ki, es akkor Max.ehen halunk a gyesbol?


Mit gondoltok?


2013. nov. 23. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez minden gyereknél így van, oviban is így lesz, de onnan sem veszed ki. Írass ki neki immunerősítőt orvossal.
2013. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ertem. Tudnál ajánlani vmi tippet, hogy mi legyen az? Vettem neki marslakócskakat, de... Sztem semmit nem hat.
2013. nov. 23. 08:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Grapefruitmag csepp + gyerekeknek való Protexin jó immunerősítő lehet. És persze a D-vitamin is jól jön influenza ellen, de azt gondolom kapja. Én marslakócskákat elvből nem vettem. Nem hiszem el, hogy többet ér mint egy doboz tic-tac...
2013. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor rosszak az elveid, nem rosszabb az sem, mint bármelyik multivitamin készítmény. Béres cseppet is kaphat egyébként, az is jó szokott lenni.
2013. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is így volt.Október hónapban kezdte anno a bölcsit 23 hónaposan. Bejötta novemberi hideg ősz, és állandóan taknyos volt, de járt bölcsibe. Kérdeztem akkor a gondozónőket, azt mondták semmi gond, járjon bölcsibe nyugodtan így is. A többi gyerek is ilyen volt egyébként, taknyoltak mind. Ez tartott egészen tavaszig. Beteg soha nem volt mellette, csak szipogott. Aztán elmúlt ahogy melegedett az idő. Szeptembertől ovit kezdte, akkor a 3.héten "kibukott", köhögés és orrfolyás miatt. Elmúlt neki, utána semmi egész évben. Most már 2. éve ovis, idén októberben volt itthon 3 napot taknyosság miatt, és ennyi.

A lényeg: ne aggódj, ez természetes folyamat a lányodnál. Bekerült a közösségbe, az immunrendszere most áll át ezekre a dolgokra, hogy később ki tudja védeni a nagyobb betegségeket. Ki ne vedd ezért, hisz ez most jót tesz neki majd hosszútávon.

2013. nov. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kislányom szeptemberbe kezdte az ovit. Nem mondanám, hogy nagyon beteges, de okt.elején is középfülgyulladása volt, és most is az van :-(. Használj orrcseppet és lehajtott fejjel szívd az orrát.

Én is gondolkozom valami vitaminon, mert ez a mostani betegség borzalmas volt :-(

2013. nov. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bérescsepp+C vitaminnal már próbálkoztunk, bár azt a fényevésére is ajánlották anno. Lényeg, hogy se jobb, se rosszabb nem lett tőle egyik sem.

A grapefruit cseppről is hallottam már, esetleg megpróbálom. Abból mennyit kell adni neki naponta? Tejbe beletehető? Vagy próbáljam a szájába csepegtetni?


A multivitaminok közül (mármint amiket reklámoznak) a Marslakócskák tűnt egyedül "értelmesnek", ezért vettem neki. Azt is kapja, naponta 5 ml-t, de szerintem ettől sem változik nála semmi.

Homeópátiával is próbálkoztam (előnybe részesítem ezt a gyógymódot egyébként), de az erre nem jött be.


Az a "bajom", hogy lelkiismeretfurdlásom van, maiért így megy bölcsibe a lányom. Hiába nem küldik haza és stb, attól még ott a többi gyerek. Viszont azt is tudom és látom, hogy más gyereket ennél rosszabb állapotba is bevisznek (pl. a takony a szájába folyik non-stop, köhög, stb). Sajnos egymást fertőzik és kikell alakulnia az immunnak, de háát.. nem tudom, hogy nem lesz-e ezekből esetleg szö9vődmény, stb?!

2013. nov. 23. 09:16
 8/10 A kérdező kommentje:

C-vitmain cseppett és D-vitmaint mindennap kap!

D-vitaminból 1 csepp este, C-vitaminból 10 csepp reggel.

2013. nov. 23. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is szeptember óta bölcsis, azóta kapja a cebion multit, cebion c vitamint 2x 10 cseppet és béres cseppet. Mindezek mellett már 2x 1 hetet itthon volt csúnya megfázás miatt. Sajnos fertőzik egymás a bölcsiben ez elkerülhetetlen közösségben.
2013. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Immunotrofina,nalunk bevalt. Szeptember ota 2 napot volt itthon.
2013. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!