Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hétfőn kezdjük a bölcsit....

Hétfőn kezdjük a bölcsit. Adnátok néhány jó tanácsot?

Figyelt kérdés
Mire figyeljek, mit kérdezzek a gondozóktól, stb. Ja, és légyszi szorítsatok nekem, hogy a fiam jól viselje! :)
2014. jan. 16. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is azt, hogy ne így állj hozzá. Tele vagy aggodalommal, ami teljesen természetes, de a gyerek megérzi és sokkal nehezebb lesz számára az elválás. Tedd neki élvezetessé, mutasd milyen jó lesz. Kérdezni ha felmerül benned valami kérdezz, de elmondanak mindent. Egyébként is csak egy pár órát lesztek ott eleinte. Arra figyelj, ha a fiad visszahúzódó a többiekkel, akkor ülj le vele közéjük a szőnyegre játszani. Te leszel a legnagyobb segítsége, egyelőre te vagy számára a biztos pont. A gondozónőnek jó ha elmondasz a kicsiről mindent, főképp a fontos dolgokat mint mit szeret csinálni, mit szeret enni, mennyit és mivel alszik, vannak e különösebb szokásai és a többi, bár ezeket nagy valószínűséggel meg is fogják kérdezni. Neked derűsnek, nyugodtnak és örömtelinek kell lenned, így a gyerek is az lesz.


Egy gondozónő :)

2014. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia :) bölcsödei dolgozóként: a gondozónők úgyis elmondanak neked mindent amit fontos (legalábbis mi elszoktuk) inkább ők fognak téged kikérdezni a kisfiad szokásairól, kedvenc-nem szeretem ételeiről, kedvenc játékairól... ha sír mivel lehet megnyugtatni stb... :) egy jó tanács: nem tudom nálatok mennyi a beszoktatás,de ha már ott kell hagynod a picit és nem mehetsz be vele, akkor felejtsd el a hosszúra nyúlt búcsúzkodást! Átöltözteted, adsz neki egy puszit és már mész is... Még ha sír is az elején.. hidd el addig sír, míg téged lát! Minél hosszabbra nyújtod a búcsúzkodást, annál nehezebb lesz a gondozónőnek megvigasztalni... ez több éves tapasztalat! :) és akármilyen hihetetlen az anyukákat sokkal jobban megviseli mint a gyerekeket :) tudom, mert én is anya vagyok... mikor beadtam én is a lányom az elején végigbőgtem hazáig az utat :D szóval nyugi, minden rendben lesz :) ami még fontos, hogy ne érezze rajtad a feszültséget, mert azt a gyerekek is átveszik.. lássa hogy bízol a gondozónőben, hogy jó a kapcsolatotok... akkor a kicsi is nyugodtabban megy be :)
2014. jan. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
most látom, hogy már írt egy másik gondozónő is, remélem ha már ketten vagyunk, megfogadod a tanácsainkat! :) "2"
2014. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok! Majd irok még jövő héten! :-)
2014. jan. 16. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:
várjuk! :) "2"
2014. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy már régi a kérdés, de hátha még látják, akiknek választ ígértem... Nem volt könnyű a beszoktatás, borzasztóan sokat sírt a fiam. :( De a harmadik héten egyszer csak minden nap jobb lett, és akkor már ott is aludt. Legnagyobb meglepetésemre az alvás teljesen gond nélkül ment! Viszont már második hete itthon van, csúnyán lebetegedett. Remélem nem lesz gond a visszaszokás, mert jövő héten már dolgoznom kell!

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2014. febr. 19. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!