Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Heti kétszer jár csanába,...

Heti kétszer jár csanába, kislány,17 hós és verekedni kezdett miért?

Figyelt kérdés

A lányom mostantól verekszik a bölcsibe. Mikor elkezdett járni ő volt a kicsi, kis nyuszi volt. Most ő a legnagyobb, a többiek mind kisebbek, és állítólag megszorítja a karját, illetve fel is döntött egy másik kisgyereket. :-(. Szégyellem magam ezért, és kérdezem miért lehet ez, illetve mit tehetnék?

Egy ötletem van: a játszótérre most már csak lehozzák a többi babát délutánonként, mert jön a jó idő, ott tudom őt figyelni, s korrigálni, elmondani, hogy nem szabad.

Tesó még csak pocakban, így még gyakorolni sem tudok az éles helyzetre. Kicsit kétségbe estem, help!!!

Állítólag csak érdekérvényesítésért csinálja, nem öncélúan, hanem ha kell neki valami játék, de olyan rossz, hogy én dolgozom akkor, és nem látom!


2014. márc. 9. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is verekszik, holott itthon nem ezt látja, rendszeresen rászólok, rongyosra beszélem a szám, kivonom a játékból ilyenkor stb. A bölcsiben viszont nem vagyok ott, ahogyan te sem, a gondozóknak kell kezelni az ottani helyzetet.

Egyébként, amíg egy kisgyerek nem jól verbalizál addig gyakoribb a fizikai erőszak, mert nem tudja szóban elmondani, hogy mit szeretne és az érzelmein sem tud még uralkodni. Habitus kérdése, hogyan vezeti le az indulatait.

Amikor vele vagy, akkor neveld, szólj rá azonnal, hogy ezt nem szabad, mert ez a másiknak fáj és ha kell vond ki a cselekvésből rövid időre.

2014. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ideges valamiért és nem tudja kifejezni magat és így adja tudtára a többieknek
2014. márc. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idősen kezdte a lányom,pedig akkor még nem volt bölcsis.Megkérdeztem a védőnőt,mondta,ne ijedjek meg,ez életkori sajátosság,nem tudja még levezetni,ha valami miatt mérges.Gondold el,te is biztos vagy úgy,hogy dühödben megütnél valakit,nem:D Csak mi felnőttek ÁLTALÁBAN tudjuk kontrollálni.NAgyon sokat kell vele erről beszélni és kitalálni valami "büntit".Plusz megtanítani egy másik fajta feszültséglevezetést.Nálunk például egyszer nagyon durva dolgot csinált a játszón,amire már nem volt elég a szóbeli szidalom,eltörtem a cumiját.Elmagyaráztam,miért csináltam.Mondtam neki,már csak 2 cumija maradt.Másnap ugyanez történt,megint eltörtem a cumit,mondtam,már csak egy cumija maradt.Na itt megértette,h ez nem tréfa :D soha többet nem volt olyan durva...Persze kis apróságok még előfordulnak most is,de ritka...Szóval sok türelem kell hozzá.És a gondozónővel is meg kell beszélj egy stratégiát.
2014. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt látja,eltanulja,nálunk a bölcsiben mindegyik elkezdte,enyém is,de a gondozók szépen leállították őket,ha szükséges volt mentek a büntiszékre.Sajnos ez normális,de persze hagyni nem szabad.
2014. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!