Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A most 2 és fél éves kisfiunka...

A most 2 és fél éves kisfiunkat beírattuk az ősszel bölcsibe, most hogy szeretnénk menni, sajnos elutasítottak bennünket férőhely hiánya miatt. Szerintetek? A többi lenn.

Figyelt kérdés
Amikor beirattuk a kisfiunkat azt is hozzá tettük,hogy csak akkor fogjuk hozni, amikor munkába fogok állni,de beakartuk biztosítani a helyét. Azt mondták rendben van, elkérték az elérhetőségünket és ha bármi van vagy ők vagy mi jelentkezzünk.4 db tel. számot adtunk meg, ismerős a vez.óvónő, soha senki nem szólt semmit. A héten jelentkeztünk,hogy szeretnénk elkezdeni a beszokatást,nyomban közölték nincs semmi beszokatás, mert nem tudják felvenni a kicsit, oldjuk meg,ahogy tudjuk. Teljes a felháborodás, mert ilyesmire nem számítottunk! Azt mondták,hogy ott vannak a nagyszülők,rokonok, ismerősök, oldjuk meg, nem olyan nagy gond az a néhány hónap. Ugy gondoljuk,hogy senkinek nincs joga ahhoz,hogy a más idejével rendelkezzen és döntse el, hogy ki vigyázzon a gyermekünkre. Mit tennétek a helyemben?

#böcsödeielutasitás
2014. márc. 21. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs hely, akkor nincs hely, ezen nem tudtok változtatni.

Esetleg másik bölcsire nincs megoldás?

Amúgy meg sajnos nálunk pl. helyben, kis vidéki település révén még bölcsi sincs, szóval nálunk vagy a szülők a nagyszülőkre, testvérekre vannak ráutalva, vagy otthon vannak 3 évig a gyerekkel és utána mennek el dolgozni. Szóval ha nincs másik bölcsi lehetőség és ide tényleg nincs hely, akkor tényleg próbáljátok a rokonok segítségét kérni.

2014. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van papírotok róla, hogy felvették, a jegyzőnél lehet panaszt tenni szerintem.
2014. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hivatalos beiratás mindig, mindenhol tavasszal van. A felvételről vagy elutasításról minden esetben határozatot kapsz.Ha te most márciustól akartad vinni, akkor tavaly áprilisban kellett volna beiratni. Az, hogy te ősszel szóltál, az nem beiratás.
2014. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia, ne haragudj, de sztem MÁR nincs igazatok.

itt nálunk a bölcsiben, 3 hónapig tartják a gyereknek a helyet, utána kiadják olyannak, aki már dolgozik, és muszáj beadnia..

Értem, és megértem a gondolatodat, de sjanos olyan a helyzet a bölcsikben, hogy ez nem megoldható..mi van, ha Te egész szezonban nem találsz munkát, a kisfiad helyét nem fizeted, akkor a bölcsi elesik a bevételtől, és egy másik szülő pedig a fizetésétől.


Ezt amit Te szeretnél úgy lehetett volna megoldani, hogy fizeted a (szolgáltatást), hogy fenntartsák a helyet nektek, de így hogy nem fizetsz, és már eltelt fél év, sztem nem jogos a felháborodásod.


Azért remélem találtok megoldást...

2014. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Két bölcsőde van az egyik közel 50 m-re hozzán, a másik kb. 8 km. Nálunk elég volt szeptember elején szólni, akkor miért igérték meg, a papirokat miért csinálták meg, még a gondozónők is be lettek mutatva, akkor hogyan történhetett meg. Minimum egy kiértesités vagy egy telefon kellett volna az értesítésről!
2014. márc. 21. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy müködik, hogy kértük a gyerek felvételét a bölcsibe. Januárig vártak, akkor volt üresedés, éskaptunk egy levelet, hogy fel van véve, ha kérjük a helyet akkor töltsük ki a szerzödést és küldjük x ideig vissza. Ezek után kaptunk idöpontot a megbeszélésre és beszoktatásra.

Elötte csak várólistán volt a gyerek, attól, hogy kitöltöttük a papírt nem beiratás volt.

A felvételtöl kezdve fizetünk minden hónapban.

2014. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy március vége van. ha logikuson gondolkodsz, te is rájössz, hogy pont ez az a pár hónap ami már esélytelen.

mert ha betölti egy gyerek a 3 évet szeptember és február között, akkor megy át oviba. de márciusban már senki nem viszi át a gyerekét, az ovi se veszi át, mert még 1,5 hónapig tart a tanév.

ugye a kiscsoportnak idén május elején ér véget az év, utána hivatalosan ügyelet van.

tehát így nem is szabadul fel férőhely, majd csak szeptemberben, amikor a tavaszi-nyári gyerek átmennek oviba.

ez ilyen sajnos, nem lehet tenni semmit ha nincs hely, nekik nem kötelességük felvenni senkit mert nem kötelező a bölcsi, és nyilván férőhelyet se tudnak csinálni.

előbb kellett volna bemenni, mondjuk januárban, akkor lehet hogy esélyes lett volna.


azt beszéltétek meg, hogy majd akkor mentek ha elkezdesz dolgozni, tehát az is érthető, hogy miért nem telefonáltak, hisz nem jeleztétek, hogy márciusban mentek

2014. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
irasd most már be oviba hogy ősszel mehesen oviba.kislányomat én tavaszal íratam be és nyár elején kaptam papirt hogy felveték szeptembertöl.én oviba íratnám inkább a gyereket és szeptemberig megoldanám a felügyeletét .
2014. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!