Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kisfiamat tegnap hazaküldték...

A kisfiamat tegnap hazaküldték a bölcsödéből mondván, hogy 38 fokos láza van, pedig csak 37,5 fokos hőemelkedése volt. Erre mit lépnétek?

Figyelt kérdés
Felhívott a gondozónő, hogy 38 fokos láza van és hogy megkezdik a bevitt lázcsillapító sziruppal a lázcsillapítást. Amikor beértem a bölcsibe, bevallotta a másik gondozónő, hogy 38 fok a végbélben való mérés után a mért érték volt, vagyis nem vonták le a kötelezően levonandó 0,5 fokot és a 37,5 fokos hőemelkedésű gyerekemnek még lázcsillapítót is adtak. A semmire. Hőemelkedése az éppen bújó hátsó rágófoga miatt van, amiről már korábban tájékoztattam a gondozónőket. A gyerekorvos semmilyen baját nem találta a gyerekemnek, ebből kifolyólag nem is írt fel neki gyógyszert. Szóvá tennétek az inkorrekt eljárást? Ha igen, hogyan? Jövő héttől kezdek az új munkahelyemen, mert a régi nem vett vissza. Majd a munkából is rohangáljak el hazavinni a gyereket, csakmert a bölcsödében nincs kedvük foglalkozni vele és ilyen mmondvacsinált okkal kidobják?
2014. ápr. 25. 03:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"csak" 37,5 fok, csak 0.5 fokkal több, mint a normál testhő, de nem véletlen a 37 fokos határ...!

Nekik meg kötelességük a többi gyerek érdekében a beteg gyereket eltávolítani a csoportból

Valamint szerintem se te, se az óvónők nem vagytok orvosok, hogy megmondjátok ez éppen a foga miatt van, vagy valami más betegség lesz!

És igen a munkahelyről is szaladgálnod kell a beteg gyerekért, ha nincs más,aki szaladgáljon érte!

Esetleg ne kérjenek bocsánatot,mert egy lázas gyereknek lázcsillapítót adtak? (a sziruptól meg nem lesz baja, nagyon a lázat sem viszi le, úgyhogy ezért kár kétségbeesni)

2014. ápr. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt az inkorrekt pontosan? Hogy az a felelőtlen gondozono látta, hogy a gyerek rosszul van es ezért képes volt megmérni a lázat? Hogy a bölcsődei szabályzatot betartva felhívta a szülőt es lazcsillapitot adott?

Ja, ertem: a szulo volt inkorrekt, hogy a világos szabályok -lázas gyermeket nem vesz be a bolcsode- ellenére is közösségbe vitte? Igazad van. A gondozónőtől illő lenne bocsánatot kérnie a kedves anyukanak es elgondolkodni rajta, hogy a szabályok nem az o kedvéért, hanem a gyerekek biztonságáért vannak. Tessék elolvasni ujra a házirendben.

2014. ápr. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk azért! Ahogy írták, már a 37,5 fokos hő sem normális, az már hőemelkedés. És nyilván, nem orvosok, nekik nem feladatuk azt tudni, hogy tutira a fogától magasabb a hője. Az én fiam, most egy hétig úgy volt beteg,hogy csak láza és hőemelkedése volt. Nem folyt az orra, nem köhögött, de valami vírus mégiscsak lappangott benne!

Ahogy írták a gondozónő dolga,hogy ha valami nem stimmel, akkor szóljon és bizony a többit védve hazaküldje a gyereket. Ezt én is elvárnám az enyémmel szemben, ahogy azt is elfogadtam,hogy amíg pici hőemelkedése is van, ne vigyem.

2014. ápr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Heee???

1. Na az ilyen anyák miatt lesz beteg más gyereke is, aki betegen elviszi a gyereket a bölcsibe/oviba.

2. Ha meg nem szólt volna a gondozónő, nem csillapította volna a lázat, akkor meg az lenne a baj és azért írtál vlna ki kérdést.

2014. ápr. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
nálunk ki van írva, hogy 37.5 és afeletti testhővel nem lehet gyrreket vinni
2014. ápr. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Hőemelkedéssel sem illik bevinni (nálunk be sem veszik úgy reggel), és sajnos egy gyerek azzal jár, hogy ha beteg, érte kell menni napközben bármilyen fontos is a munkahely. Mondjuk lázcsilllapítót tényleg kár volt adni neki, azt csak 38,6 felett érdemes.

Olyan egyébként az orvosok szerint nincs, hogy a fogától lázas - a fogzástól legyengül az immunrendszer és így könnyebben kap el bármit, ami lázat okoz. Gyógyszert persze, hogy a doki nem ír fel, ha csak (a ráadásul már csillapított) hőemelkedése volt a tünet - ettől még beteg, csak majd magától meggyógyul.

2014. ápr. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Bár tökéletesen egyetértek a fentiekkel minddel, de azért elmondanám, hogy 37.5C ig nem beszélünk lázról éppen egy rohangálás után is lehet a gyereknek 37.5 C a hője. DE nyilván a bölcsis néni nem azért mérte meg a gyerek lázát mert látta, hogy a gyerek sokat szaladt ha nem azért mert rosszul érezte magát a gyerek, levert volt, étvágytalan, fájdalmai voltak stb. A lázcsillapítótól semmi baja nem lesz, max kevésbé fog fájni a foga és le viszi az esetleges gyulladást. Igen, lesz néhány alaklom, hogy rohanni kell a gyerekért a munkából ez ezzel jár, vagy mert beteg vagy mert leesett valahonnan és be kell vinni kórházba is meg nézni-össze varrni vagy valami. Változó a bölcsi hozzá állása van ahol egyet köhög a gyerek és küldik haza, van ahol kicsit "engedékenyebbek". Igaza volt a bölcsi néninek, hogy haza küldte. Neki ez van kiadva hogy "lázas" gyereket haza kell küldeni, mert ha ne add isten de lázgörcse lesz akkor azért is ő a felelős és azért is ő a felelős hogy a többi gyermek egészségére felügyeljen, és az is a felelőssége hogy a TE gyermeked egészségére-biztonságára-jó létére felügyeljen. Ne csinál patáliát (jó pár napig fog még oda járni a gyereked, nem fog ártani ha próbálsz jó kapcsolatot kiépíteni) ha gondolod vidd be és vidd az igazolást is, hogy nem találtak semmi problémát, mond el ismét a fogát és biztosítsad őket arról ha probléma lesz természetesen jössz a gyermekért, de új munkahelyen kezdesz és nagyon szeretnéd ha a munkád megmaradna, mert nagy szükségetek van a fizetésedre. Mindezt kedvesen mond el és így ők is megértik a te álláspontodat, és csak akkor fognak szólni ha valóban úgy látják probléma van a gyermekkel.
2014. ápr. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
mindenkivel egyetértek,kivéve a kérdezővel.
2014. ápr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is tisztában vagyok vele, hogy 38,5 -ig nem kell lázcsillapító és a sajátmonak nem is adok, de ha más gyereke lenne rám bízna tuti adnák neki 38 alatt is, mert félnék, hogy míg a szülő odaér még feljebb megy és nem tudok vele mit kezdeni,
2014. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe sem jut a gyereket közösségbe vinni ha nem érzi jól magát, láztól függetlenül. Lázas betegségben dolgozni nekünk se kellemes, akkor egy gyereknek milyen már? Nem is értem.
2014. ápr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!