Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Még csak terhes vagyok, de a munkahelyemen lassan választ kell adnom arra, hogy mikor megyek vissza, ezért kérek segítséget.

A terhesség elején azt gondoltam, hogy jövőre vissza is mennék, szeptemberben van beiratkozás, akkorra egy éves lesz a baba, nem lesz semmi gond. Aztán elbizonytalanodtam... Félek, hogy sok eseményről fogok lemaradni a baba életében és még jobban félek attól, hogy őt megviseli a dolog. Van egy 5 éves öcsém, őt anyu korán bölcsibe adta, de a gyerek nehezen viselte, hogy alig látta az anyját. Nem akarom, hogy nálunk is ez legyen. Ráadásul jól keresünk mindketten, megtehetjük, hogy még egy évig itthon maradjak.

A munkahelyemen elég kevesen vagyunk. A héten az egyik kolléganő váratlanul bejelentette, hogy ő akkor idén el fog menni nyugdíjba, mert elege van. Így egy ember kiesik. Egy másik pedig szintén babával próbálkozik, neki is bármikor összejöhet. Ha így lesz, akkor szép lassan nem marad ember, viszont nem vesznek fel senkit időszakosan, mert állítólag nincs rá pénz. A munkatársaim nagyon jó emberek, nem akarok kiszúrni velük.

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2014. ápr. 25. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a kérdésre nem lehet előre választ adni. Én azt mondtam a főnökömnek, hogy legalább két évig szeretnék itthon lenni vele, de most már úgy gondolom, hogy ha anyagilag belefér akkor maradok 3 évig, ennyit változott már és még csak 3 hónapos. Szerintem mondd meg, hogy még nem tudod biztosan, de 1 vagy 2 évig leszel távol attól függően, hogy milyen lesz a baba jelleme.
2014. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag megengedhetitek,akkor maradj még egy évet otthon.A babának is az lesz most még a legjobb.
2014. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-3 évig biztos maradnék otthon. maradtam is 2 évig, 3 éves koráig is maradtam volna, de a gyes nem elég semmire.
2014. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A megadott időt később változtathatod, én úgy tudom. Én pl amikor terhes lettem, úgy beszéltük meg, hogy 2013-ban visszamegyek dolgozni. Idő közben megint terhes lettem, 2015-re változtattam a dátumot. De most úgy jöttek össze a dolgok, hogy még idén visszamegyek. Nem jelentett problémát a munkaadómnak ez a sok változtatgatás. Igaz ők vettek fel a helyemre határozott időre helyettest.

Szerintem ne a munkatársaiddal foglalkozz, hanem a gyerekeddel. Ők majd megoldják valahogy. A gyermekednek viszont csak te leszel. Ne add be azért bölcsibe, mert a munkatársaknak úgy jobb lesz...

Amúgy én látom a két gyerekemen, hogy a nagyobbik 2 évesen már igencsak bölcsiérett volt. Igényelte nagyon a társaságot, és nélkülem is megvolt a társaságban. A kicsi 16 hónaposan fog bölcsibe menni és nyugodt vagyok, mert már most is elég önálló, könnyen alkalmazkodik. Remélem egyikkel sem lesz gond beszoktatásnál :)

2014. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!