Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Anyukák! Akinek a gyermeke...

Anyukák! Akinek a gyermeke nem jár bölcsibe azok tényleg butábbak lesznek a többinél? A többi lenn.

Figyelt kérdés
Van még 4 hónap, hogy a 3 évet betöltse a csemetém és azt mondták,hogy sokkal okosabbak azok a gyerekek,akik bölcsibe járnak.Úgy terveztük,hogy csak óvodába megyünk ősztől. Annyit biztosra tudok,hogy sokkal betegesebbek azok a kicsik,akik bölcsibe járnak. Szerintetek?

2014. máj. 18. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akik nem mennek bölcsibe azok nem lesznek butábbak, akik mennek azok meg nem sokkal betegesebbek.Hogy érted hogy betegesebbek? Kb. minden ismerősöm járt bölcsibe, és egyáltalán nem betegesebbek, én meg nem jártam és nem vagyok buta. :)
2014. máj. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy sokkal okosabbak azok a gyerekek akik bölcsibe járnak. Lehet irigységből mondta, mert az enyém /nem csak szerintem/ okos, értelmes, énekel,mindennel el tud játszani, bárkivel el tud beszélgetni. Akkor nem értem, miért lenne butább, azért mert velem van és sok felé el megyünk stb./
2014. máj. 18. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
3%

Nem hinném, hogy okosabbak. Sőt, ha túl korán kerülnek oda, inkább butábbak lesznek, persze később behozhatják a lemaradást.

Ha például még nem tudnak beszélni, mikor bekerülnek, lassabban sajátítják el, hiszen nem tudnak csak vele foglalkozni ott bent. Míg az anyuka sokkal több időt tud rá, és a vele való játékra, beszélgetésre fordítani.

2014. máj. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Okosabbak nem lesznek csak önállóbbak. Én is azt gondoltam, hogy ismerős kislánya, aki 15 hónaposa korától jár bölcsibe biztos okosabb. 4 évesek lesznek a lányok és rájöttem az én lányom sokkal több mindnet tud, de egyébként logikus is, mert az anyuka ki tényleg foglalkozik a gyerekével sokkal több mindenre tudja szerintem megtanítani, mint a bölcsibe.
2014. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem okosabbak, csak szocializáltabbak. A bölcsi a szocializáció miatt nagyon fontos. A legtöbb ilyen gyerekkel, később kamasz korban nehéz általában, mert kimaradt egy nagyon fontos szakasz, a bölcsi, az életükből. Nehezen kezelhetőek, nem képesek elfogandim hogy nem csak ők vannak a földön.

Persze nem mindegyik gyerke, de sok bölcsit kihagyó gyereknél gyakori.

2014. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem okosabbak,maximum önállóbak,de ez sem törvényszerű.
2014. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekünk mindkét gyerekünk járt bölcsibe. MAGUKHOZ képest tényleg sokat változtak, fejlődtek az első hetekben, de természetesen nem lettek "okosabbak".


"Annyit biztosra tudok, hogy sokkal betegesebbek azok....." - ezt honnan veszed?

2014. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hárman vagyunk testvérek, annak idején egyikünk sem járt bölcsibe. A bátyám igazi zseni lett, én talpra esett, önállóbb voltam már kicsinek is, az öcsém meg kitartó, mi ketten átlagos intelligenciával rendelkezünk. Ugyan azt a nevelést kaptuk, nem hiszem, hogy bármiféle köze lenne az intelligenciához a bölcsinek. Az igaz, hogy jót tesz a gyermeknek a hasonló korú gyerekek társasága, motiválják egymást, utánzással tanulhatnak egymástól, hamarabb szocializálódnak a bölcsibe járó gyerekek, hamarabb integrálódnak a közösségben betartandó szabályokhoz. A bölcsibe járó gyerekek azért tűnhetnek betegesebbnek, mert a közösségben könnyebben elkapják egymástól a bacikat. Az én kislányom télen lesz 2 éves, mi is elgondolkodtunk, nem e tenne jót neki a bölcsi, de még nem döntöttünk. Mivel ő sok mindenben el van maradva, fejlesztésekre járunk vele, nálunk is az nyomhat a latba, hogy én többet tudok itthon foglalkozni vele.
2014. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt,hogy sürübben betegebbek, onnét veszem,hogy sokat vannak táppénzen az anyukák. Van olyan ismerősöm,akinek a csemetéje 2-3 napot megy bölcsibe, utána 1 hét odahaza, mert mindent összeszednek egymástól a gyerekek.
2014. máj. 19. 13:02
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez van kiscsoportban is azoknál, akik nem jártak bölcsibe :-) Ettől még nem betegesebbek. Mindegy, mikor kerül egy gyerek közösségbe, az első pár hónap (néha év) sajnos ilyen.
2014. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!