Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Anyukák! Akinek a gyermeke...

Anyukák! Akinek a gyermeke nem jár bölcsibe azok tényleg butábbak lesznek a többinél? A többi lenn.

Figyelt kérdés
Van még 4 hónap, hogy a 3 évet betöltse a csemetém és azt mondták,hogy sokkal okosabbak azok a gyerekek,akik bölcsibe járnak.Úgy terveztük,hogy csak óvodába megyünk ősztől. Annyit biztosra tudok,hogy sokkal betegesebbek azok a kicsik,akik bölcsibe járnak. Szerintetek?

2014. máj. 18. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nem ,kislányom járt bölcsibe de nem okosabb mint más vele egykoru,csak önálobb lett.és nem volt beteges a bölcsiben sem.
2014. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az nagy általánosságban megfigyelhető, hogy a bölcsis gyerekek bizonyos dolgokban előrébb tartanak, mint az otthon nevelkedő társaik, amit írtak előttem is, hogy önállóbbak, és rendszerint jobban is beszélnek. De ez mind átmeneti jelenség, aki nem jár bölcsibe, hamar behozza a "lemaradást".

Amelyik gyereknek pedig van testvére, az egy percig sem hiszi, hogy ő van egyedül a világon.

2014. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz se okosabb, se butább egyik sem. Nálunk a nagy nem járt, a kicsi igen. Mindkettő okos. Maximum a szociális interakcióik lesznek fejlettebbek, de ez is teljesen gyerekfüggő. És betegesebbnek se mondanám egyiket se a másiknál. Ahogy közösségbe kerül, új kórokozókkal találkozik a szervezete mindenképp. Lehet az bölcsi vagy ovi, 2 vagy 3 éves korban. Az egyik beteges típus, a másik nem. Nekem a nagy fél évig gyakran beteg volt az oviban az elején, a kicsi meg a bölcsiben, másnak meg sose voltak náthásak sem. :)
2014. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Dehogy! Bátyám járt bölcsibe, én és a nővérem nem. Finoman szólva is mi, lányok vagyunk az okosabbak...

Nővérem kislánya céges magánoviba jár 2,5 éves kora óta, a kislányom családi napközibe 2 és 3 éves kora között. Sokat segített a szocializációban. Nem hirtelen kerültek be egy huszon-egynéhány fős közösségbe.

Valamint iszonyatosan sokat segítettek a szobatisztaságra való szoktatásban a csanás lányok!

A betegségeket tekintve pedig: nincs különbség ovi és bölcsi között. Ha elindul egy járvány, végigsöpör az egész ovin/bölcsin. Ez van...

2014. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én bölcsődében dolgoztam kisgyermeknevelőként. Erről az a véleményem, hogy a bölcsis gyerekek valóban önállóak. Viszont van ismerősöm, aki nem adta bölcsibe a kisfiát és ő is nagyon ügyes, okos, segítőkész, nem hinném hogy bármiben is le lenne maradva, sőt!!! Tehát sok függ attól, hogy a szülő mennyit foglalkozik a gyermekével. A bölcsis és az otthon tartott gyerekek is tudnak önállóak lenni. A beszéd fejlődésében azonban segíthet a közösség, hisz a többi kisgyereket fogja "utánozni", illetve a szocializáció miatt is fontos a közösség. Én úgy gondolom, hogy ha nagyobb lesz a picikém, nem iratom be bölcsibe, elég lesz az óvoda.
2014. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!