Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Van itt olyan akinek CSaNá-ba...

Van itt olyan akinek CSaNá-ba vagy magán bölcsibe jár a gyermeke?

Figyelt kérdés

Miért pont oda írattátok?Miért nem államiba?Meg vagytok elégedve vele?Gyerkőc szereti?Mennyi az ellátás havonta?

Van valami extra program vagy élmény ott a gyerkőcnek?

Mi is ezen gondolkodunk most a férjemmel,minden választ köszönök!


2014. aug. 2. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért vittük oda, mert az államiban nem volt hely.

Viszont a magán bölcsiket is nagyon meg kell nézni. Nem egy olyanban voltunk, ahol első beszélgetésből azt szűrtük le, hogy ez nekik tényleg csak munka. Azért csináljak, mert marha nagy üzlet van benne.

Mi viszont úgy voltunk vele, ha már több tízezret kifizetünk havonta, akkor legalább családias legkörben legyen a fiunk.

Szerencsére találtunk is ilyet, a néni ott helyben főzött a gyerekeknek, 2-3 gondozó volt folyamatosan 10-12 gyerekkel. Sűrűn voltak egyéb programok, szülőkkel együtt karácsony, farsang, csak egy erdei séta, videó nézés a gyerekek mindennapjairól...

A fiam imádott oda járni, mi nyugodtak voltunk, hogy jó helyen van. 72 eFt/hó volt a heti 5 napos ellátás egy egész hónapra. De lehetett csak napokra vinni, akkor arányosan számoltak (sok helyen ha fél hónapra viszed, többet kérnek mint a félhavi díj lenne)

2014. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Magánbölcsi, mert a cégem pályázott munkahelyi bölcsire, így hamar vissza tudtam menni dolgozni. Meg vagyunk vele elégedve, a gyerek IMÁDJA a közösséget. Nagyon aktív emiatt, már fél éves kora óta:) Mondjuk szerencse, hogy le tudok járni hozzá sokat, amikor időm engedi, napközben is.


Nagyon modern nénik vannak a bölcsiben, imádom őket, konferenciákra járnak, sajátos programokat dolgoznak ki, sokat mennek el a nagyobbakkal kiállításra, játszóházakba. A gyerek mindent megkap szerintem, ami szükséges ahhoz, hogy nyitott, érdeklődő, intelligens gyermekké cseperedhessen.


Az ellátás a cafetéria terhére megy, így nem kapok pl. havi 25 Erzsébet-utalványt, hanem csak a bérletet.


30N, 1,5 éves gyerek

2014. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csanába járt 2-3 éves kora között a kislányom heti 3x délelőttöt, hogy gyerekek között legyen. Hát, nagyon nem voltam megelégedve :-(. Semmit nem tanult, nem igazán foglalkoztak vele. Most állami oviba jár, és bár nem gondoltam volna, de ez jó. Hiába vannak 24-en, de minden téren sokat fejlődött.
2014. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vették fel az államiba, de még így is jobban járunk anyagilag, mintha gyesre maradtam volna itthon vele. Maximálisan meg vagyunk elégedve, a nagyobbik is oda járt egy évet oviba (mivel nálunk az állami oviba is nagyon nehéz bekerülni), tudtam, hova viszik.

Extra program a lovaglás és az angol, bár ez utóbbit kifejezetten hülyeségnek tartom ennyi idősen.

Szóval jó meg minden, bár mi magunktól biztos nem vittük volna a gyereket fizetősbe, csak így alakult.

2014. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csanába jár a lányunk.Még nem mentem vissza dolgozni,de saját vállalkozás beindításával vagyok elfoglalva,ezért döntöttünk így és ezért nem állami intézmény.Abszolút meg vagyunk elégedve,minden nap van tematikus foglalkozás,rengeteget fejlődött,mióta oda jár.25e Ft/fél hónap+étkezés
2014. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint 1 hónap ennyi,csak fél napra jár,elírtam bocs
2014. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ovis a kisfiam (magánovi), de a bölcsi időszakban mi is gondban voltunk és volt sajnos negatív tapasztalatunk is.

Magánbölcsibe írattuk (2 éve volt) akkor 60 eFt-ért, de hamarosan elhoztuk onnan, mert hiába voltunk ott többször, hiába beszélgettünk a vezetővel, gondozókkal, hiába néztünk szét stb.- rájöttünk, hogy a gyerekeket sajnos csak "tárolják", kisebesedett a feneke, mert nem cserélték a pelenkáját (napi 8-10 db mindig elfogyott...), kiszáradt a szája, mert nem itatták, egész nap nem vitték ki őket a levegőre, mert egsszerűbb volt bent és "elfelejtették" mondani, hogy bizony ebéd után "összevonnak" két csoportot, vagyis gyakran 20-nál is több pici nyomorgott együtt.

Fel voltunk háborodva.


Aztán találtunk egy másikat (pedig gondolhatjátok, hogy sokkal bizalmatlanabbak voltunk)- ahol maximálisan elégedettek voltunk, itt 85 eFt volt a havidíj.


Nagyon meg kell nézni, érdemes olyan szülőket keresni, akik oda hordják vagy hordták a gyerekeiket (bár nálunk még ez sem volt garancia semmire, mert az első bölcsiben pl. 4 csoport volt két épületszárnyban, amiből 2 horror volt (oda kerültünk) a másik kettő állítólag tűrhető.

2014. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az én 16 hónapos kislányom is csanás, vidéki kisváros, és az állami bölcsi csanás részébe jár. Azaz annyi a különbség, hogy 2 gondozó van 8 gyerekre. Azért jár ide, mert vissza kellett mennem dolgozni és az államiban nem volt hely csak szeptembertől. Meg vagyok elégedve vele, vitték nemrég a fürdőbe pancsizni őket, van heti 2x tsmt torna (de ez az államisoknak is van), meg énekóra heti 1x (konkrétan csak éneklés van), lovagolni havi 1x, de itt még nem volt, mert eddig mindig akkorra esett, amikor nem volt. A díj 1000 ft naponta, plusz étkezés, nem egy extra, amit ne tudnék kifizetni most, hogy már dolgozom. Kb triplája, mint az állami, és csak arra a napra fizetek, amikor megy.
2014. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!